Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Досвід Вінниччини представили на форумі «Основні засади рівного економічного розвитку жінок i чоловіків» Роздрукувати

У Києві пройшов Всеукраїнський форум «Основні засади рівного економічного розвитку жінок i чоловіків». Одним зі спікерів, якого стала депутат обласної Ради, голова МФО «Рівні Можливості» та  засновниця благодійного фонду Людмила Станіславенко. Також до роботи форуму долучились представник Президента України у Верховній раді Ірина Луценко, голова підкомітету Верховної Ради України з питань гендерної рівності і недискримінації Ірина Суслова, заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, віце-президент ГО «Спiлка жiнок України» Анна-Вікторія Воронцова, заступник Міністра юстиції  Світлана Глущенко, заступник Міністра МВС Тетяна Ковальчук, представники міського й обласного самоврядування та громадські діячі.

Захід мав на меті сформувати ефективну систему співпраці всіх соціальних партнерів, діяльність яких спрямована на забезпечення рівних прав та можливостей у суспільстві, розвиток людського капіталу та забезпечення сталого розвитку регіонів.

Під час форуму учасниці обговорили основні напрямки державної політики у зазначеній сфері, регіональні аспекти реалізації державних ініціатив та важливість співучасті громадськості та міжнародних партнерів у цьому процесі. 

У своєму виступі Людмила Станіславенко зупинилась на реалізації гендерної політики на Вінниччині.

– Сьогодні в області налагоджено роботу з реалізації державної політики у сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, затверджено та реалізуються обласна комплексна програма. Фінансування якої в нашій області одне з найбільших, – зауважила Людмила Анатоліївна. – Також ми працюємо над проектами, які розвивають у жінках лідерські якості й в напрямку соціального захисту жертв сімейного насилля. Насправді проектів та заходів, які ми втілюємо в життя дуже багато і всі вони мають велике значення для створення рівних можливостей для містян.

Зі слів Людмили Анатоліївни, заходи в межах програми спрямовані на підтримку сім’ї, запобігання та протидію домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, протидію торгівлі людьми.

– Дуже важливо, що всі заходи, про які я розповідала під час свого виступу, дійсно працюють. Вони не просто прописані на папері, а є дієвими дорожніми картами Вінницької області. Приємно розуміти, що і у вирішенні питань гендерної рівності наша область стала першою, адже у 2017 році міською владою було підписано «Європейську Хартію рівності чоловіків та жінок, – додала Людмила Анатоліївна.

В ході форуму відбулось три панельні дискусії:  «Державні ініціативи: виклики і можливості», «Успішні практики взаємодії влади та громадськості на місцевому рівні», «Розвиток інституту партнерства, як запорука розбудови економічного потенціалу жінок».

Також Людмила Станіславенко зупинилась на статистичній інформації й розповіла про заходи, які націлені на збільшення жінок у політиці.

– Вінницька область характеризується переважною кількістю жінок над чоловіками. Якщо ми звернемо увагу на кількість жінок у Вінницькій обласній Раді то побачимо, що чоловіків депутатів значно більше. Аналогічна ситуація склалась й у об’єднаних територіальних громадах. В області створено 35 територіальних громад і лише 6 з них очолюють жінки. Для того аби вирішити дане питання  в області реалізуються ряд проектів, зокрема: «Академія Жіночого Політичного Лідерства» та щорічний Фестиваль рівних прав та можливостей «INFEST», - підсумувала депутат обласної Ради.

Окрім того, учасники форуму обговорили державні ініціативи у напрямку імплементації гендерної рівності, існуючі виклики та можливості. Заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук розповіла присутнім про закордонний досвід.

– Гендерна політика – це, перш за все, про рівний доступ до можливостей: економічних, соціальних та інших. Ми бачимо, що країни, де в основу економіки покладено принцип недискримінації за гендерною ознакою мають більші показники розвитку. Рівний доступ до економічного розвитку – запорука добробуту суспільства, – сказала вона.

По завершенню форуму за результатами роботи до Уряду буде направлено відповідні рекомендації.

Повернутись Створено: 11 грудня 2018 року, 17:13 Переглядів: 423

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація