29 жовтня о 9.30 в приміщенні обласної Ради (4 поверх)  засідання постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики; о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудуться засідання 13 чергової сесії й постійної комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Дотримання прав людини обговорили на нараді з керівниками обласних комунальних підприємств Вінниччини Роздрукувати

22 серпня в обласній Раді відбулася нарада з керівниками закладів та установ спільної власності територіальних громад області щодо дотримання прав людини. Нараду провів заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Начальниця відділу регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у центральних областях Олена Ярошенко розповіла про додержання територіальними громадами стандартів забезпечення прав людини і громадянина на соціальні послуги в умовах децентралізації та додержання прав клієнтів, які перебувають в закладах соціального захисту.

Регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області Наталя Гурковська проінформувала про додержання конституційних прав людини і громадянина на охорону здоров’я органами місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади та прав пацієнтів в закладах охорони здоров’я.

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області Олег Левицький доповів про додержання прав дітей на освіту в умовах карантинних обмежень, обумовлених поширенням COVID-19.

Представники Уповноваженого також розповіли про результати своїх перевірок у закладах соціального захисту, охорони здоровְ’я та освіти.

- Сьогодні соціальна сфера і медицина дуже тісно пов’язані. І, з медичної точки зору, акцентую увагу на укладених деклараціях із сімейними лікарями, - звернулася до учасників наради начальниця управління соціально-гуманітарної політики виконавчого апарату обласної Ради Людмила Грабович. – Сьогодні ви отримали багато важливої і корисної інформації, яку вам необхідно врахувати в роботі.

Вона також повідомила, що управління розпочне перевірки закладів  та установ спільної власності територіальних громад.

- Поки по трьох напрямах – соціальна сфера, охорона здоров’я і освіта. Це найважливіші, - зазначила Людмила Грабович. – І усе це буде враховано у щорічній оцінці керівника, а потім – під час проведення конкурсу.

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк звернув увагу присутніх на те, що 24 вересня на сесію обласної Ради виносяться проєкти рішення, які стосуються змін у порядку призначення керівників обласних комунальних закладів, підприємств, установ, а також у процесі щорічної оцінки керівників комунальних закладів.

- Ці проєкти рішення пройшли через комісії, в тому числі з охорони здоров’я і соціального захисту. Вони схвалені. І є суттєві зміни в оцінці керівників комунальних закладів, - наголосив Ігор Івасюк. – Передбачено тестування на володіння управлінськими навичками в тій чи іншій галузі. Його буде здійснювати профільне управління обласної Ради. І тільки після цього матеріали уже вносяться на розгляд комісії.

Також заступник голови обласної Ради акцентував увагу учасників наради на дотриманні антиковідних заходів, в тому числі на вакцинації і  масочному режиму.

Радниця голови обласної Ради Лариса Попова звернула увагу присутніх на те, що в центрі роботи будь-якої галузі має бути людина.

- Ідея децентралізації, яку почав впроваджувати Володимир Гройсман,  була в тому, щоб наблизити послуги до людини. І зараз є велика можливість справді допомогти кожному, хто цього хоче і потребує. І це в наших силах, - зазначила Лариса Попова. - Просто треба поставити людину на перше місце. Уявіть собі, що у ваших закладах опинилася не чужа, а близька вам людина. І тоді стає все зрозумілим: як прийти, що зробити і як допомогти. Це найголовніше на ваших посадах сьогодні.

Лариса Попова і представники Упоноваженого Верховної Ради України з прав людини наголосили, що вони відкриті до співпраці, і керівники комунальних закладів завжди можуть до них звернутися за консультацією чи роз’ясненням.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Повернутись Створено: 22 вересня 2021 року, 17:19 Переглядів: 355

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація