19 січня о 12.00 у приміщенні обласної Ради (зала засідань, 2 поверх) відбудуться засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна та розвитку інфраструктури, о 15.00 (сесійна зала, 2 поверх) засідання постійної комісії з питань економіки,  фінансів та бюджету

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Думки депутатів розділилися щодо проекту рішення про бюджетний регламент Роздрукувати

Депутати обласної Ради Ігор Хміль та Микола Копачевський запропонували до розгляду депутатського корпусу на засіданні чергової 35 сесії обласної Ради два проекти рішень «Про Бюджетний регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання» за їхнім авторством.

– Актуальність мого проекту рішення про бюджетний регламент для вас, колеги-депутати, в тому, що я пропоную вам стати не просто спостерігачами, а й учасниками процесу формування обласного бюджету, – прокоментував Ігор Хміль. – Бюджетний регламент дозволить зробити бюджетоскладання зрозумілим та відкритим також і для громадськості. Необхідно, щоб люди та всі депутати мали вплив, якщо не юридичний, то хоча б рекомендаційний, на розподіл коштів. Тим більше, бюджет складається виключно з грошей платників податків, тобто, людей і створених ними підприємств, а не з державних коштів.

Двома місяцями пізніше поданого документа депутатом Ігорем Хмілем на розгляд постійних комісій було подано майже ідентичний проект рішення депутатом обласної Ради, директором Департаменту фінансів облдержадміністрації Миколою Копачевським. Він так само, як і раніше поданий проект рішення, передбачає визначення організаційно-процедурних питань, що виникають під час складання, розгляду, затвердження, виконання обласного бюджету, звітування про його виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства. Але в ньому відсутні пункти про участь в обговоренні бюджету інститутів громадянського суспільства та включення до таких дискусій депутатів обласної Ради.

– Щодо прозорості при формуванні обласного бюджету ми надаємо пояснювальні записки на сесію, – відповів Микола Копачевський. – Окрім того, проект обласного бюджету розглядається на постійній комісії з питань бюджету фінансів та обласних програм обласної Ради. Всі видатки обласних комунальних та бюджетних закладів платіжні доручення на наступний день вносяться в програму Edata, вони є в загальному доступі.

Депутат обласної Ради Людмила Щербаківська відреагувала на репліку Миколи Копачевського й прокоментувала, що фракція «Батьківщина» підтримує проект рішення про бюджетний регламент за авторством Ігоря Хміля, оскільки депутати зможуть брати участь на всіх стадіях формування обласного бюджету й додала, що «Батьківщина» – «за» впровадження більш прозорого бюджетотворення. Таку ж позицію висловила і фракція «Свобода» в обласній Раді.

– В цьому випадку йдеться про сам процес формування обласного бюджету і «Свобода» підтримує цей регламент, – висловився Валерій Скрипченко.

Для вдосконалення системи фінансів, переконаний голова постійної комісії з питань бюджету фінансів та обласних програм обласної Ради Геннадій Мазур, необхідно забезпечити ефективне та цільове витрачання кошів, вдосконалити систему регулювання міжбюджетних відносин, більш активно використовувати гранти міжнародних донорів, інструменти державно-приватного партнерства.

– Дивує, що депутати впродовж трьох років каденції не зробили жодного зауваження до рішення і голосували за обласний бюджет на 2016, 2017, 2018 роки, раптом сьогодні починають розхитувати це питання, – прокоментував Геннадій Мазур.

Долучилась до обговорення питання про бюджетний регламент і Людмила Головашич. Вона запропонувала розробити спільний компромісний варіант проекту «Про Бюджетний регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання».

Після дискусійного обговорення та переголосування лише 33 депутати проголосували за підтримку питання про бюджетний регламент за авторством Ігоря Хміля. Після цього було оголошену перерву в сесійному засіданні.

Депутати повернулись до сесійної зали за півгодини, зібравши кворум необхідний для продовження роботи. Однак, на знак протесту через неприйняття бюджетного регламенту, фракції «Самопоміч» та «Батьківщина» заявили про припинення їхньої участі в сесії. Необхідної кількості депутатів для продовження пленарного засідання не було. Голова обласної Ради Анатолій Олійник оголосив про закриття 35 чергової сесії.

Повернутись Створено: 28 вересня 2018 року, 15:33 Переглядів: 557

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація