21 лютого 2020 року о 10.00 год  у сесійній залі (2-й поверх приміщення обласної Ради) відбудеться пленарне засідання позачергової 42 сесії обласної Ради 7 скликання            

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Про позачергову 42 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 18.02.2020 № 43 Про позачергову 42 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи клопотання голови обласної державної адміністрації: 1. Провести пленарне засідання позачергової 42 сесії о ....

  • Розпочато громадське обговорення Стратегії 2027

    Вінницька обласна Рада оголошує проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року», внесеного облдержадміністрацією на розгляд сесії обласної Ради. Пропозиції до зазначеного проєкту рішення просимо вносити на адресу обласної Ради до 13 б ....

Експерти працюють над удосконаленням адміністративно-територіального устрою країни Роздрукувати

31 жовтня Ресурсним Центром зі сталого місцевого розвитку при Українській асоціації районних та обласних рад, у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України, було проведено круглий стіл на тему «Концептуальні підходи удосконалення Конституції України в частині адміністративно-територіального устрою».

Участь у роботі круглого столу взяли представники Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти.

Позицію Вінницької обласної Ради та органів місцевого самоврядування Вінниччини на заході представляв заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради - керуючий справами Степан Нешик.

Круглий стіл було проведено у рамках обговорення проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Експерти зібралися з метою вирішення деяких дискусійних питань щодо специфіки організації управління на рівні району, регіону, а також статусу адміністративних центрів областей, доцільності включення їх до складу району. Щодо цих питань були висловлені дві протилежні позиції.

Перша позиція: до складу району як адміністративно-територіальної одиниці входять громади за виключенням міських громад, які є адміністративними центрами регіонів, а також громади, які на підставах та в порядку, визначених законом, прирівняні за статусом до району. До складу регіонів входять райони, міські громади, які є адміністративними центрами регіонів, та громади, які прирівняні за статусом до району.

Друга позиція: до складу району як адміністративно-територіальної одиниці входять усі без виключення громади, у тому числі, міські громади, які є адміністративними центрами регіонів. До складу регіону входять райони.

У процесі доопрацювання Концепції внесення змін до Конституції України в частині адміністративно-територіального устрою було визначено, що на зміну частин 1, 2 ст. 133 чинної редакції Конституції України пропонується запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою:

регіони (Автономна Республіка Крим, області, місто Київ, Севастополь);

райони;

громади – одне або декілька поселень (зокрема, місто, село, селище) з прилеглими до них територіями.

Запропоновано конституювання нової адміністративно-територіальної одиниці – громади, яка має утворюватися в порядку, визначеному законом, з урахуванням історично сформованої спільності соціально-економічної інфраструктури, наявності умов і можливостей для надання населенню публічних послуг у відповідності із встановленими стандартами і забезпечення належного функціонування місцевого самоврядування.

За результатами обговорення порушених питань було прийнято рішення про документацію висловлених учасниками круглого столу зауважень та пропозицій, які будуть передані Голові Комісії Конституційної Асамблеї з питань адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування для подальшого врахування у роботі.

 

 

Повернутись Створено: 31 жовтня 2013 року, 17:20 Переглядів: 1005

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація