Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Експозицію «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» відкрили до роковин Голодомору Роздрукувати

У приміщенні обласної Ради розпочалось експонування історичної виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», приуроченої Дню пам'яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні Експозиція, розроблена Українським інститутом національної пам'яті спільно з Міністерством закордонних справ України та Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору», містить низку унікальних документів та світлин того часу, які є підтвердженням маловідомих фактів Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Експозиція в доступній формі висвітлює причини, перебіг та наслідки Голодомору, який став справжньою трагедією для українського народу.

Виставка деталізує історію Голодомору 1932-1933 років в Україні та пояснює, чому Голодомор є геноцидом, та чому світова спільнота визнає його, як «велику трагедію українського народу».

Представлені матеріали охоплюють майже століття, розповідаючи про передісторію Голодомору та його наслідки, які досі даються взнаки в українському суспільстві.

Виставка розпочинається інформацією про те, якою була Україна на початку ХХ століття, за 30 років до трагедії, і завершується відродженням пам’яті про Голодомор 1932-1933 років в Україні на сучасному етапі державотворення.

На одному зі стендів експозиції представлено архівні документи, які стосуються «Закону про 5 колосків», який запустив жахливий механізм знищення людей голодом.

Автори виставки вважають, що розповідати про Голодомор просто необхідно, адже навіть зараз людство не може тішити себе надією, що новітній Голодомор не повториться. Навпаки, ознаки геноцидів бачимо дедалі частіше у сучасному світі. Свідки злочину та історія Голодомору вчать, як діяти, щоб уникнути подібних злочинів та протистояти тим, хто їх планує.

Протягом грудня 2018 року – листопада 2019 року виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» буде експонуватися в містах обласного значення та в районах області.

Нагадаємо, що в суботу, 24 листопада, відбудуться загальнодержавні жалобні заходи, приурочені 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. О 16:00 годині буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої українці у всьому світі запалюватимуть свічки пам'яті, вшановуючи пам'ять жертв голодоморів в Україні.

 

Повернутись Створено: 23 листопада 2018 року, 10:41 Переглядів: 341

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація