23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Енріко Мартіал: «Україна не тільки наближається до вимог Євросоюзу, але й до його можливостей та фондів» Роздрукувати

У Вінниці завершив роботу 2-денний тренінговий семінар в рамках програми Центральної Європейської Ініціативи  проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області», який фінансується Міністерством іноземних справ Італійської Республіки.  Це третій семінар, який італійці проводять у Вінниці, перший пройшов у лютому, другий - у квітні цього року.

Семінар проводили 12-13 липня представники акціонерного товариства «Контаріна»  Марко Маттіелло, неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца» Альберто Конфалоньєрі, координатор та менеджер проектів ЄС у ТОВ «Формацйон» Кіара Палачетті  і директор Агенції зі співробітництва та розвитку Валле-д’Аоста Ітаілйської Республіки Енріко  Мартіал. Обговорювали такі теми: «Турбота про навколишнє середовище»,  «План з управління відходами: комунікація та тренінг», «Елементи для стимулювання позитивного впливу та навколишнє середовище» та провели круглий стіл з питань співробітництва ЄС і фінансових можливостей з управління відходами.

За два дні семінар відвідали понад 90  учасників: заступники голів РДА та заступники міських голів міст обласного значення, сільські голови, керівники профільних підрозділів  облдержадміністрації  та директори комунальних підприємств області, що займаються збором твердих побутових відходів.

Директор Агенції зі співробітництва та розвитку Валле-д’Аоста Ітаілйської Республіки Енріко  Мартіал розповів, як відбувається фінансування проектів з переробки твердих побутових відходів у рамках Європейського Союзу.

- Ми маємо спільний ринок, який дає нам свободу, - сказав Енріко Мартіал. -  Європейський Союз притримується такої політики: допомога більш багатих регіонів - менш багатим.  А оскільки Україна наближається до вимог Євросоюзу, то вона також наближається і до можливостей та фондів ЄС.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував спікерам семінару за допомогу та підтримку у реалізації проектів поводження з твердими побутовими відходами.

- Ми обов’язково маємо пройти цей шлях, тому що проблема, яка зібрала нас уже на третьому семінарі, є для України важливою і змушує шукати шляхи її вирішення, - зазначив Анатолій Дмитрович. -  Завдяки вінницькому  комунальному підприємству «ЕкоВін» маємо послідовне вирішення проблеми сміття. Але послухавши презентації італійських колег, ми бачимо, що окремі етапи в цьому напрямі, які пройшла Європа, нам є сенс переступити і одразу  переходити на новий рівень. Наприклад, не спалювати, а переробляти той продукт, який з’явився в результаті переробки сміття. Ідеї, які прозвучали на цьому семінарі, будуть зараховані потенційними розробниками майбутніх проектів з поводження зі сміттям.

Анатолій Олійник також відзначив  готовність української сторони  працювати з проектами ЄС. 

- У нас сьогодні діють мікропроекти ЄС, ПР ООН/ЄС, DESPRO, три проекти Євпрокомісії, - зазначив голова обласної Ради. – І саме ці мікропроекти слугували тому, щоб ми навчили залучати громадськість до вирішення проблем територіальних громад, навчилися приймати рішення, які необхідні для вирішення проблем на місцях. Ми пройшли цей шлях і  це дасть нам можливість в рамках асоційованого членства  виглядати солідно як партнер, який розуміється у проблематиці. Вінниччина славилась прагматичними і реалістичними підходами і це дає нам можливість демонструвати динаміку у всіх напрямках, в тому числі, у співпраці з нашими партнерами. 

Нагадаємо, що Верховна Рада заборонила захоронення неперероблених і необроблених побутових відходів з 1 січня 2018 року.

За порушення цієї норми парламент ввів штрафи для громадян у розмірі 20-80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) та для посадових осіб і громадян суб'єктів підприємницької діяльності - 50-100 мінімумів (850-1700 грн).

За повторне порушення передбачаються штрафи 80-100 мінімумів (1360-1700 грн) для громадян і 100-200 мінімумів (1700-3400 грн) для посадових осіб та громадян суб'єктів підприємницької діяльності.

Також Рада зобов'язала суб'єкти господарювання, які визначені виконавцями послуг з вивезення сміття, здійснювати його роздільний збір.


 

Повернутись Створено: 13 липня 2016 року, 17:45 Переглядів: 929

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація