Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Енріко Мартіал: «Україна не тільки наближається до вимог Євросоюзу, але й до його можливостей та фондів» Роздрукувати

У Вінниці завершив роботу 2-денний тренінговий семінар в рамках програми Центральної Європейської Ініціативи  проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області», який фінансується Міністерством іноземних справ Італійської Республіки.  Це третій семінар, який італійці проводять у Вінниці, перший пройшов у лютому, другий - у квітні цього року.

Семінар проводили 12-13 липня представники акціонерного товариства «Контаріна»  Марко Маттіелло, неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца» Альберто Конфалоньєрі, координатор та менеджер проектів ЄС у ТОВ «Формацйон» Кіара Палачетті  і директор Агенції зі співробітництва та розвитку Валле-д’Аоста Ітаілйської Республіки Енріко  Мартіал. Обговорювали такі теми: «Турбота про навколишнє середовище»,  «План з управління відходами: комунікація та тренінг», «Елементи для стимулювання позитивного впливу та навколишнє середовище» та провели круглий стіл з питань співробітництва ЄС і фінансових можливостей з управління відходами.

За два дні семінар відвідали понад 90  учасників: заступники голів РДА та заступники міських голів міст обласного значення, сільські голови, керівники профільних підрозділів  облдержадміністрації  та директори комунальних підприємств області, що займаються збором твердих побутових відходів.

Директор Агенції зі співробітництва та розвитку Валле-д’Аоста Ітаілйської Республіки Енріко  Мартіал розповів, як відбувається фінансування проектів з переробки твердих побутових відходів у рамках Європейського Союзу.

- Ми маємо спільний ринок, який дає нам свободу, - сказав Енріко Мартіал. -  Європейський Союз притримується такої політики: допомога більш багатих регіонів - менш багатим.  А оскільки Україна наближається до вимог Євросоюзу, то вона також наближається і до можливостей та фондів ЄС.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував спікерам семінару за допомогу та підтримку у реалізації проектів поводження з твердими побутовими відходами.

- Ми обов’язково маємо пройти цей шлях, тому що проблема, яка зібрала нас уже на третьому семінарі, є для України важливою і змушує шукати шляхи її вирішення, - зазначив Анатолій Дмитрович. -  Завдяки вінницькому  комунальному підприємству «ЕкоВін» маємо послідовне вирішення проблеми сміття. Але послухавши презентації італійських колег, ми бачимо, що окремі етапи в цьому напрямі, які пройшла Європа, нам є сенс переступити і одразу  переходити на новий рівень. Наприклад, не спалювати, а переробляти той продукт, який з’явився в результаті переробки сміття. Ідеї, які прозвучали на цьому семінарі, будуть зараховані потенційними розробниками майбутніх проектів з поводження зі сміттям.

Анатолій Олійник також відзначив  готовність української сторони  працювати з проектами ЄС. 

- У нас сьогодні діють мікропроекти ЄС, ПР ООН/ЄС, DESPRO, три проекти Євпрокомісії, - зазначив голова обласної Ради. – І саме ці мікропроекти слугували тому, щоб ми навчили залучати громадськість до вирішення проблем територіальних громад, навчилися приймати рішення, які необхідні для вирішення проблем на місцях. Ми пройшли цей шлях і  це дасть нам можливість в рамках асоційованого членства  виглядати солідно як партнер, який розуміється у проблематиці. Вінниччина славилась прагматичними і реалістичними підходами і це дає нам можливість демонструвати динаміку у всіх напрямках, в тому числі, у співпраці з нашими партнерами. 

Нагадаємо, що Верховна Рада заборонила захоронення неперероблених і необроблених побутових відходів з 1 січня 2018 року.

За порушення цієї норми парламент ввів штрафи для громадян у розмірі 20-80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) та для посадових осіб і громадян суб'єктів підприємницької діяльності - 50-100 мінімумів (850-1700 грн).

За повторне порушення передбачаються штрафи 80-100 мінімумів (1360-1700 грн) для громадян і 100-200 мінімумів (1700-3400 грн) для посадових осіб та громадян суб'єктів підприємницької діяльності.

Також Рада зобов'язала суб'єкти господарювання, які визначені виконавцями послуг з вивезення сміття, здійснювати його роздільний збір.


 

Повернутись Створено: 13 липня 2016 року, 17:45 Переглядів: 966

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація