03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Фестиваль “Батозька битва” продовжує героїчні традиції української нації Роздрукувати

У с. Четвертинівці Тростянецького району відбувся велелюдний ІІ Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва». Головна мета фестивалю – національно-патріотичне виховання дітей і молоді, плекання і популяризація героїчних традицій українського війська. Проводиться згідно з Обласною і Тростянецькою районною цільовими програмами національно-патріотичного виховання дітей і молоді. Ініціатором і  організатором фестивалю виступив депутат обласної Ради Володимир Барцьось.

Фестиваль розпочався із урочистостей з вшанування полеглих українських козаків у Батозькій битві 1652 року. Усі учасники і гості заходів пройшлися ходою центром села із 30-метровим  державним прапором України у супроводі козаків і козачок на конях, юних козачат різних шкіл Вінницької області, ліцеїстів Тульчинської школи-ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою обласної Ради. Біля Меморіалу козацької слави на полі Батозької битви відбувся урочистий мітинг, усі учасники якого поклали квіти до пам’ятника героям Батозької перемоги, згадали значення козацької звитяги, гуртом виконали державний гімн України.   

В межах фестивалю працював ярмарок етно-виробів і виставки творів народних майстрів, організовано майстер-класи з ковальства, гончарства та інших видів народних ремесел, виставки козацької зброї з колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею та сучасної зброї із зони АТО. Охочі мали змогу відвідати екскурсії історичними місцями с. Четвертинівка, пов’язаними з Батозькою битвою. На денній сцені виступили численні гурти і виконавці з усієї області, які співали пісні на патріотичну тематику. Мистецтво гри на бандурі і співу пісень героїчного змісту проявив відомий український кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко.

Під час офіційного відкриття програми виступили депутати обласної Ради Володимир Барцьось та Лариса Білозір. Цікава і феєрична програма продовжилась виступами осередків з козацьких бойових мистецтв, змаганнями з армреслінгу, жиму гирі, козацьких розваг «лава на лаву». Родзинкою дійства став виступ кінного театру з м. Київ «Українські козаки», який продемонстрував кращі зразки бойового мистецтва українських козаків та гарцювання. Яскравим доповненням фестивалю стали чудові виступи українських молодіжних рок-гуртів «Чумацький Шлях», «Колір Ночі», «Друже Музико» та «Широкий Лан», які випромінювали серед молоді енергію сили, впевненості, героїчного світогляду та переможного настрою. А завершилась програма фестивалю яскравим вогняно-піротехнічним шоу «Полум’я віків».

– Фестиваль “Батозька битва” нагадує нам, що українці – нація переможців, тому плекання кращих героїчних традицій нашого народу є основою для виховання дітей і молоді. Саме на прикладах наших перемог виховується віра людей у себе, свою націю, гордість за славу предків, прагнення служити вірою і правдою своєму народу і державі. Плекаймо дух українських перемог разом! ­–  прокоментував організатор фестивалю депутат обласної Ради Володимир Барцьось.

Серед організаторів також: Тростянецька райдержадміністрація, БФ «Волонтерський тил», Літинська козацька сотня, ВПК «Айдар». Генеральний спонсор фестивалю: народний депутат України Микола Кучер та ГО «Соціальний центр МХП», спонсори: депутат Вінницької обласної Ради Ігор Хміль та директор СТОВ ім. Б. Хмельницького  Сергій Ровишин. Захід відбувся за підтримки: Вінницької обласної Ради, Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, Тростянецької районної ради, Четвертинівської сільської ради. Партнери фестивалю: Вінницький обласний краєзнавчий музей, Вінницький обласний центр народної творчості, Управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА.

 

Повернутись Створено: 5 червня 2018 року, 11:53 Переглядів: 1397

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація