2 липня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Фестиваль колоритних вишиванок пройшов у Клембівці Роздрукувати

У селі Клембівка Ямпільського району відбувся ХІ обласний мистецький фестиваль  «Мамину сорочку пригорну до серця». Учасниками обласного фестивалю стали більше 30 майстрів з різних видів народного мистецтва: вишивка, ткацтво, гончарство, витинанка, лялька-мотанка, народне малярство, живопис, різьба по дереву, художня іграшка тощо.

На фестиваль завітали депутати обласної Ради, директор Департаменту фінансів облдержадмінстрації Микола Копачевський, в.о. начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян, голова обласної організації НСПУ, письменник Вадим Вітковський, поетеса Ніна Гнатюк, етномайстерня «Коло» м. Вінниця, дев’ять майстрів із Молдови. А також відомі народні умільці, серед яких – майстри гончарного мистецтва родина Погонець та син відомого майстра Максим Рижий, вишивальниці, заслужений майстер народної творчості Галина Данилюк, Марія Савчинська, різбляр із Гнаткова Анатолій Лук’янчик та інші. Також взяли участь майстри-умільці із Клембівки та різних сіл Ямпільського району.

Клембівська вишивка здавна славиться в Україні та світі. Вишивальниці з душею підходять до створення своїх виробів: сорочок, серветок, неповторних клембівських вишитих рушників.

Фестивальні заходи традиційно відбувались на площі біля місцевого Будинку культури. На виставці національного одягу, виготовленого та вишитого місцевими майстринями, можна було побачити експозицію українського одягу з візерунками, які були на Поділлі у різні історичні часи, а також придбати хендмейд вишиванку з візерунком, виготовлену особливою технікою.

Кращі майстри з різних куточків нашої області привезли свої роботи, виконані у техніці  вишивки, малювання, різьби по дереву. Відвідувачі свята з великим задоволенням розглядали роботи майстрів та охоче купували різьблені тарелі, що зачаровують мереживною філігранністю, прикраси, сорочки та іншу ексклюзивну красу для себе та своєї родини.

По закінченні огляду виставок розпочався концерт, який зібрав глядачів біля імпровізованої, вбраної в українську колористику та уквітчаної сцени. Урочиста частина розпочалася словами про те, що українська вишивка повинна бути відновлена та зацікавити молодь у тому, що українські звичаї та традиції неповторні, унікальні, а сама українська вишиванка –  той оберіг, який прийшов до нас із глибини століть, від наших пращурів.

Всі учасники заходу були відзначені дипломами, подяками та пам’ятними сувенірами від управління культури і мистецтв облдержадміністрації та обласного центру народної творчості.

 

Повернутись Створено: 19 серпня 2019 року, 17:35 Переглядів: 567

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація