23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Фестиваль колоритних вишиванок пройшов у Клембівці Роздрукувати

У селі Клембівка Ямпільського району відбувся ХІ обласний мистецький фестиваль  «Мамину сорочку пригорну до серця». Учасниками обласного фестивалю стали більше 30 майстрів з різних видів народного мистецтва: вишивка, ткацтво, гончарство, витинанка, лялька-мотанка, народне малярство, живопис, різьба по дереву, художня іграшка тощо.

На фестиваль завітали депутати обласної Ради, директор Департаменту фінансів облдержадмінстрації Микола Копачевський, в.о. начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян, голова обласної організації НСПУ, письменник Вадим Вітковський, поетеса Ніна Гнатюк, етномайстерня «Коло» м. Вінниця, дев’ять майстрів із Молдови. А також відомі народні умільці, серед яких – майстри гончарного мистецтва родина Погонець та син відомого майстра Максим Рижий, вишивальниці, заслужений майстер народної творчості Галина Данилюк, Марія Савчинська, різбляр із Гнаткова Анатолій Лук’янчик та інші. Також взяли участь майстри-умільці із Клембівки та різних сіл Ямпільського району.

Клембівська вишивка здавна славиться в Україні та світі. Вишивальниці з душею підходять до створення своїх виробів: сорочок, серветок, неповторних клембівських вишитих рушників.

Фестивальні заходи традиційно відбувались на площі біля місцевого Будинку культури. На виставці національного одягу, виготовленого та вишитого місцевими майстринями, можна було побачити експозицію українського одягу з візерунками, які були на Поділлі у різні історичні часи, а також придбати хендмейд вишиванку з візерунком, виготовлену особливою технікою.

Кращі майстри з різних куточків нашої області привезли свої роботи, виконані у техніці  вишивки, малювання, різьби по дереву. Відвідувачі свята з великим задоволенням розглядали роботи майстрів та охоче купували різьблені тарелі, що зачаровують мереживною філігранністю, прикраси, сорочки та іншу ексклюзивну красу для себе та своєї родини.

По закінченні огляду виставок розпочався концерт, який зібрав глядачів біля імпровізованої, вбраної в українську колористику та уквітчаної сцени. Урочиста частина розпочалася словами про те, що українська вишивка повинна бути відновлена та зацікавити молодь у тому, що українські звичаї та традиції неповторні, унікальні, а сама українська вишиванка –  той оберіг, який прийшов до нас із глибини століть, від наших пращурів.

Всі учасники заходу були відзначені дипломами, подяками та пам’ятними сувенірами від управління культури і мистецтв облдержадміністрації та обласного центру народної творчості.

 

Повернутись Створено: 19 серпня 2019 року, 17:35 Переглядів: 224

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація