30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Фестиваль “Поділля-Крим” ознайомив вінничан із кримськотатарською історією і культурою Роздрукувати

11 січня у місті Вінниці в приміщенні експоцентру Вінницької торгово-промислової палати відбувся фестиваль “Поділля-Крим”. Метою проекту є двохстороннє ознайомлення із культурою кримських татар та жителів подільського краю. Участь у відкритті фестивалю взяв голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко.

Фестиваль був організований за сприяння Інституту з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини при підтримці МЗС Німеччини, обласної організації Товариства “Знання”, ВОПО “Джерело надії”, ВОГО “Вінницький прес-клуб”. Участь у заході взяли: керівник відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Арсен Жумаділов, етнограф і фольклорист Ульвіє Аблаєва, заступник Вінницького міського голови Андрій Рева, начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Марія Скрипник, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, громадські діячі області.

Фестиваль було відкрито виконанням заслуженою артисткою Автономної республіки Крим Ленарою Османовою Державного гімну України і гімну кримськотатарського народу. Ведуча заходу розповіла учасникам фестивалю про історію переселення кримських татар та інших громадян України на Вінниччину. Керівник відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Арсен Жумаділов озвучив позицію керівництва Меджлісу щодо питання анексії Криму Російською Федерацією та поглиблення співробітництва між українським і кримськотатарським народами, висловив подяку за організацію фестивалю. Етнограф, яка мешкає у Львові, Ульвіє Аблаєва розповіла про важливість культурного обміну між народами з метою зміцнення дружби і порозуміння.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав учасників із відкриттям фестивалю “Поділля-Крим” і виступив перед присутніми:

- Будь-які культурно-мистецькі заходи міжнародного рівня є важливою подією для області. Цей фестиваль відкривається в непростий для нашого народу час, коли Росією анексовано Крим, точаться бої на сході України за незалежність і цілісність держави, тому ця подія є знаковою. Кримськотатарський народ протягом своєї історії зазнав великих втрат і  близько 200 років російського поневолення. Перша анексія Криму Росією відбулась у 1783 році, через вісім років після того, як було знищено Запорозьку Січ. Тому в історії українців і кримських татар є багато спільного, на жаль, трагічні сторінки також. Трагедією була масова депортація кримських татар із своєї Батьківщини радянською владою у 1944 році. До Сибіру було також депортовано десятки тисяч українців. Хотів би зазначити, що український і кримськотатарський народи за період незалежності України пліч-опліч будували демократичну українську державу. Прапори України і кримських татар були поруч на барикадах Майдану. Ми спільно виборювали право на нову справедливу демократичну владу в державі, - сказав Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради підкреслив: “Сьогодні перед нами нові виклики. Україна знаходиться фактично у стані війни. Але я переконаний у тому, що в цій боротьбі ми обов’язково переможемо. Українці і кримські татари здобудуть спільну перемогу над російським агресором. Крим повернеться до складу української держави, як і землі Донецької і Луганської областей України. Відбудеться відродження демократичної, правової, соціальної, європейської української держави, в якій буде збудовано гідне життя для кожного громадянина незалежно від національності і сповідування  релігії. Бажаю миру і процвітання кримськотатарському та українському народам”.

В рамках проведення фестивалю було показано художню виставку кримськотатарського майстра-кераміста Рустема Скибіна, фотовиставку “Анексія Криму” про історію анексії півострова російськими військами та переселення кримських татар, роботи дітей вінницьких шкіл-мистецтв “Крим очима дітей”, також перед присутніми було продемонстровано документальні фільми про культуру і побут кримських татар, із концертною програмою виступили українські і кримськотатарські виконавці. Після завершення офіційної частини фестивалю усі охочі мали можливість взяти участь у майстер-класах із виготовлення традиційних кримськотатарських страв та предметів побуту і культури. На виставці традиційних, історичних і культурних речей, елементів побуту кримськотатарського народу можна було побачити старовинні мистецькі речі, відтворену світлицю і інтер’єр житла кримських татар.

Повернутись Створено: 12 січня 2015 року, 14:26 Переглядів: 1152

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація