Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Фестиваль “Поділля-Крим” ознайомив вінничан із кримськотатарською історією і культурою Роздрукувати

11 січня у місті Вінниці в приміщенні експоцентру Вінницької торгово-промислової палати відбувся фестиваль “Поділля-Крим”. Метою проекту є двохстороннє ознайомлення із культурою кримських татар та жителів подільського краю. Участь у відкритті фестивалю взяв голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко.

Фестиваль був організований за сприяння Інституту з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини при підтримці МЗС Німеччини, обласної організації Товариства “Знання”, ВОПО “Джерело надії”, ВОГО “Вінницький прес-клуб”. Участь у заході взяли: керівник відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Арсен Жумаділов, етнограф і фольклорист Ульвіє Аблаєва, заступник Вінницького міського голови Андрій Рева, начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Марія Скрипник, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, громадські діячі області.

Фестиваль було відкрито виконанням заслуженою артисткою Автономної республіки Крим Ленарою Османовою Державного гімну України і гімну кримськотатарського народу. Ведуча заходу розповіла учасникам фестивалю про історію переселення кримських татар та інших громадян України на Вінниччину. Керівник відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Арсен Жумаділов озвучив позицію керівництва Меджлісу щодо питання анексії Криму Російською Федерацією та поглиблення співробітництва між українським і кримськотатарським народами, висловив подяку за організацію фестивалю. Етнограф, яка мешкає у Львові, Ульвіє Аблаєва розповіла про важливість культурного обміну між народами з метою зміцнення дружби і порозуміння.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав учасників із відкриттям фестивалю “Поділля-Крим” і виступив перед присутніми:

- Будь-які культурно-мистецькі заходи міжнародного рівня є важливою подією для області. Цей фестиваль відкривається в непростий для нашого народу час, коли Росією анексовано Крим, точаться бої на сході України за незалежність і цілісність держави, тому ця подія є знаковою. Кримськотатарський народ протягом своєї історії зазнав великих втрат і  близько 200 років російського поневолення. Перша анексія Криму Росією відбулась у 1783 році, через вісім років після того, як було знищено Запорозьку Січ. Тому в історії українців і кримських татар є багато спільного, на жаль, трагічні сторінки також. Трагедією була масова депортація кримських татар із своєї Батьківщини радянською владою у 1944 році. До Сибіру було також депортовано десятки тисяч українців. Хотів би зазначити, що український і кримськотатарський народи за період незалежності України пліч-опліч будували демократичну українську державу. Прапори України і кримських татар були поруч на барикадах Майдану. Ми спільно виборювали право на нову справедливу демократичну владу в державі, - сказав Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради підкреслив: “Сьогодні перед нами нові виклики. Україна знаходиться фактично у стані війни. Але я переконаний у тому, що в цій боротьбі ми обов’язково переможемо. Українці і кримські татари здобудуть спільну перемогу над російським агресором. Крим повернеться до складу української держави, як і землі Донецької і Луганської областей України. Відбудеться відродження демократичної, правової, соціальної, європейської української держави, в якій буде збудовано гідне життя для кожного громадянина незалежно від національності і сповідування  релігії. Бажаю миру і процвітання кримськотатарському та українському народам”.

В рамках проведення фестивалю було показано художню виставку кримськотатарського майстра-кераміста Рустема Скибіна, фотовиставку “Анексія Криму” про історію анексії півострова російськими військами та переселення кримських татар, роботи дітей вінницьких шкіл-мистецтв “Крим очима дітей”, також перед присутніми було продемонстровано документальні фільми про культуру і побут кримських татар, із концертною програмою виступили українські і кримськотатарські виконавці. Після завершення офіційної частини фестивалю усі охочі мали можливість взяти участь у майстер-класах із виготовлення традиційних кримськотатарських страв та предметів побуту і культури. На виставці традиційних, історичних і культурних речей, елементів побуту кримськотатарського народу можна було побачити старовинні мистецькі речі, відтворену світлицю і інтер’єр житла кримських татар.

Повернутись Створено: 12 січня 2015 року, 14:26 Переглядів: 1211

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація