Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Фестиваль військово-патріотичної пісні на честь діячів УНР об’єднав юнацтво Літинщини Роздрукувати

3 листопада у селищі Літин вперше відбувся районний фестиваль військово-патріотичної пісні “Ми йдемо, щоб підняти з руїни українську державу нову” на честь видатних уродженців Літинщини, військових діячів УНР, керівників українського антибільшовицького визвольного руху на Вінниччині у 1917-1920-х років: генерала Якова Гандзюка, полковників і повстанських отаманів Якова Гальчевського і Якова Шепеля. Фестиваль присвячений відзначенню 100-річчя Української революції 1917-1921 років і 123-й річниці від дня народження повстанського отамана Якова Гальчевського "Орла".

Метою фестивалю є національно-патріотичне виховання дітей і молоді на прикладах героїчних змагань за незалежність України, вшанування видатних борців за волю України доби УНР, культурно-мистецький, творчий та особистісний розвиток молодого покоління.

Ініціював проведення зазначеного фестивалю депутат обласної Ради, член постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось. Організаторами фестивалю виступили ГО Літинська козацька сотня на чолі з отаманом Іваном Приймаком, сектор у справах сім’ї, молоді та спорту, відділи культури і туризму, освіти Літинської райдержадміністрації, за підтримки обласної Ради і Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. Захід відбувся в межах реалізації Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2017-2020 рр.

З вітальним словом до учасників фестивалю виступили голова Літинської райдержадміністрації Ярослав Чернега, голова Літинської районної ради Віталій Мельник, депутат Вінницької обласної Ради Володимир Барцьось.

- Важливо, що ми вшановуємо саме наших видатних земляків, діячів Української Народної Республіки – Якова Гандзюка, Якова Гальчевського, Якова Шепеля, які зробили визначний внесок в боротьбу з московсько-більшовицькими окупантами за українську державність на Вінниччині у вкрай важких умовах повстансько-партизанської війни. Саме на прикладах їхнього героїчного життя, служіння Україні має виховуватися сучасна українська молодь. Бажаю учасникам фестивалю успіхів і перемог, плекання в собі героїчних чеснот, щоб бути гідними нащадками і продовжувачами справи наших видатних Героїв, - підкреслив Володимир Барцьось.

Участь у фестивалі взяли гурти, ансамблі і виконавці - учні шкіл з усього Літинського району, були представники з м. Гнівань Тиврівського району, які виступали у трьох вікових категоріях. За результатами оцінок журі призові місця розподілились так: І вікова категорія: І місце – Ельвіра Шуберт, ІІ місце – Максим Білецький, ІІІ місце – Людмила Матійчук; ІІ вікова категорія: І місце – Аліна Саранча, ІІ місце – Ольга Кривулько, ІІІ місце – Роман Медяний; ІІІ вікова категорія: І місце – Надія Курочка, ІІ місце – Олександра Плахотнюк, ІІІ місце – Анастасія Недипіч. Колективи: І місце – ансамбль «Україночка», Літинська СЗШ І-ІІІ ст. №2, ІІ місце – тріо «Ти змінила підбори на берці», с. Пеньківка, ІІІ місце – ансамбль «Сам собі країна», с. Городище.

Переможцям фестивалю та учасникам вручили призи і подарунки: кубки, футболки з логотипом фестивалю, дипломи, солодощі та просвітницькі листівки про життя і діяльність Якова Гандзюка, Якова Гальчевського і Якова Шепеля.

Повернутись Створено: 6 листопада 2017 року, 12:03
Оновлено: 6 листопада 2017 року, 12:11
Переглядів: 1438

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація