Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Фонд міжнародної солідарності передав Вінницькому госпіталю ветеранів війни медичні захисні засоби Роздрукувати

27 травня голова обласної Ради Анатолій Олійник з робочим візитом відвідав Вінницький обласний  клінічний госпіталь ветеранів війни, який є комунальним некомерційним підприємством Вінницької обласної Ради, де відбулася офіційна передача медичного обладнання та захисних засобів для медиків від представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні, яку представляв Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські.

Представництво Фонду міжнародної солідарності реалізовує програму підтримки українських лікарень у протидії COVID-19 в кількох регіонах України: Львівській, Чернігівській, Рівненській, Житомирській та Вінницькій областях, а також місті Києві. Серед лікарень для ветеранів Вінницької області допомогу також отримали госпіталі в Рівному, Бердичеві та Львові. Загальна вартість підтримки з боку Фонду становить близько 3 млн грн.

– Це символічна допомога, але вона реалізовується в різних куточках України. Ми бачимо, що у світі питання солідарності дуже важливе і це відчувається, як і в Польщі, так і в інших країнах світу, – сказав пан Дамян. 

Госпіталь бере участь у проєкті Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Польщі для ветеранських шпиталів, спрямованому на психологічну підтримку та реабілітацію учасників АТО. Тому Представництво Фонду вирішило підтримати також і такі лікарні.

Заклад отримав 200 респіраторів FFP-3, 2000 пар захисних рукавичок, 150 захисних багаторазових комбінезонів, 250 багаторазових медичних шапок, 10 пульсоксиметрів, концентратор кисню та функціональне ліжко з електроприводом.

Списки усіх придбаних товарів Представництво Фонду узгодило з керівництвом лікарні. Загальна сума допомоги становить 162 тис 500 грн. Підтримка лікарні була надана за рахунок коштів програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

– Та матеріальна допомога, яку презентує пан консул від Фонду міжнародної солідарності, що підтримується Міністерством закордонних справ Польщі, Міністерством оборони Польщі, яка направлена саме на такі профільні заклади, як наш військовий госпіталь, є важливою, аби ви могли працювати в умовах карантину, – зазначив Анатолій Олійник. – Основна допомога і першочергові зусилля держави, Міністерства охорони здоров’я України, органів місцевої влади направлені на те, щоб забезпечити всім необхідним ті заклади, які були визначені базовими по першій хвилі лікування хворих на COVID-19, а інші медичні заклади залишилися дещо без уваги, але це не робить їх менш вразливими перед вірусом.  Ваш заклад з 25 травня розпочав роботу після карантину, і саме зараз відчуваєте потребу у тих основних засобах захисту, які вам необхідні. Тому та допомога, яку сьогодні презентовано Генеральним консулом Польщі, є вчасною та необхідною.

Також Анатолій Олійник подякував пану Дамяну Цярцінському за чергову співпрацю на такому рівні.

– Маючи вже 20-річний досвід співпраці із Польською Республікою можу із впевненістю сказати, що на міжнародній арені Польща дає багато своєї підтримки для того, аби Україна утверджувалась як незалежна держава, – сказав Анатолій Дмитрович під час виступу.– Принагідно хочу згадати, як всім відомий польський лідер Юзеф Пілсудський сказав, що без незалежної України не буде незалежної Польщі. Десь так історично ми це і спостерігаємо.

Окрім цього, голова обласної Ради Анатолій Олійник зупинився на питанні, щодо закінчення контрактів із керівниками медичних закладів.

 – 22 травня в 14 некомерційних медичних підприємствах закінчились 3-річні контракти із директорами, – зазначив керівник найвищого самоврядного органу Вінниччини. – На початку 2016 року ми попрацювали і в межах нашої компетенції була створена робоча група, яка напрацювала алгоритм конкурсного призначення керівників комунальних закладів. Вінницька область стала першою в Україні, хто  розробив такий порядок. Враховуючи важливість того, що медицина це галузь, з якою кожен так чи інакше перетинається у своєму житті, потрібно цей процес провести цивілізовано та організовано, щоб ці зміни ніяким чином не відбилося на трудових колективах, на заробітних платах працівників. Тому у вашому закладі, станом на сьогодні, призначений виконувати обов’язки медичний директор Гуменюк Михайло Володимирович.

Повернутись Створено: 27 травня 2020 року, 15:53 Переглядів: 230

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація