30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Формуємо стратегію розвитку Роздрукувати

Наталія Гетце: «Формування стратегії розвитку Шаргородщини - це нові перспективи для району»

У Шаргородському районі в селі Рахни-Лісові відбулося засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Представники територіальних громад району ділилися досвідом та ознайомлювалися з кращими здобутками своїх колег у різних галузях господарства. Депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань бюджету Наталія Гетце особисто відвідала район для обговорення нагальних питань з приводу напрацювання стратегії розвитку Шаргородщини.

На думку депутата, сьогодні сподіватися на допомогу тільки самої держави не доводиться. У держави нема і ніколи не буде стільки грошей, щоб водночас задовольнити існуючі потреби всіх сільських, селищних, міських територіальних громад.
– Ми повинні самостійно, не чекаючи вказівок згори, вже сьогодні закладати фундамент свого майбутнього і майбутнього своїх дітей і онуків. У зв’язку з цим обласна Рада та облдержадміністрація у 2011 році розпочала масштабну кампанію – формування «Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року». Обговорення перспектив розвитку сіл, селищ, міст відбувається за участю широких верств населення, – зауважила Наталія Гетце.
Голова комісії наголосила, що село сьогодні живе в умовах нерозвиненої інфраструктури. У багатьох із них відсутні або недостатньо функціонують дитячі садочки, клуби або інші осередки культури та медицини. Існують проблеми з централізованими системами водопостачання та водовідведення, тільки 49% сільських населених пунктів області газифіковані.
– Для вирішення цих та низки інших проблем потрібна реалістична стратегія розвитку територіальних громад, яка повинна базуватись на сучасних підходах і принципах, та орієнтуватись на розвиток і задоволення потреб жителів села, – вважає депутатка.
Згідно Стратегії розвитку, стратегічне планування розвитку дозволяє узгодити співпрацю трьох секторів громади – влади, підприємницьких структур та громадських організацій, оптимально використати наявні територіальні ресурси, найкраще спланувати навчання і підготовку необхідних для територіальної громади кадрів.
На засіданні Координаційної ради, де вирішувалися основні проблеми регіону, Наталія Гетце запропонувала керівникам територіальних громад Шаргородщини з розумінням поставитися до необхідності подальших змін. Вона закликала їх активно напрацьовувати стратегію розвитку своєї громади, розпочавши зі створення алгоритму розробки стратегії. А завершити напрацювання необхідно затвердженням стратегії розвитку на засіданнях сесій сільських, селищних рад.
За словами Наталії Гетце, обласній владі вкрай важливо знати проблеми та необхідності кожної громади, адже формування загальної стратегії розвитку неможливе без урахування ініціатив на місцях.

Повернутись Створено: 4 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 915

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація