Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи» відбувся у Томашполі Роздрукувати

1 грудня у селищі Томашпіль відбувся форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи». Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, представники окремих профільних департаментів облдержадміністрації, а також представники місцевої громади.

- Сьогодні ми стали на європейськими шлях, - звернувся до присутніх Анатолій Олійник. - Наші сусіди, поляки, по цьому шляху йдуть уже 25 років, і на початку реформи їм також було нелегко. Але, незважаючи на це, вони пішли далі - і сьогодні Польща має успіх. 10 років тому була запропонована модель адміністративно-територіального устрою – так звана реформа Романа Безсмертного, але вона не прижилася. А чому не прижилася? Тому що «пустили воза поперед коня»: почали говорити про ліквідацію районів. Запропонована модель не стала тим, чого тоді потребувала Україна.

Анатолій Олійник у своєму звернені зауважив, що сьогодні зовсім інша модель та інші підходи.

- Вінницька область зайняла дуже правильну позицію – не форсувала цей процес, - наголосив Анатолій Дмитрович. - Томашпільський район, ставши на шлях об’єднання територіальної  громади, обрав цивілізований напрямок, який дасть можливість зосередити не лише повноваження і відповідальність, але й серйозні фінансові ресурси.

Відповідно до проекту перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад області, на території Томашпільського району планувалось утворення п’яти об’єднаних територіальних громад, зокрема, Томашпільської і Вапнярської селищних, Антонівської, Гнатківської та Комаргородської сільських об’єднаних територіальних громад. Кабінет міністрів України не погодив поки що утворення в Томашпільському районі жодної об’єднаної територіальної громади із вище перерахованих.

Сьогодні в районі утворені шляхом «вільного об’єднання» дві  об’єднані територіальні громади - Томашпільська та Вапнярська селищні. Ці громади пройшли всі етапи утворення, передбачені чинним законодавством України і вважаються утвореними з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, які до них входять.  

28 серпня 2016 року у Вапнярській селищній об’єднаній територіальній громаді вже відбулись перші вибори селищного голови та депутатів ради. А постановою ЦВК України від 7 жовтня 2016 року №437 в Томашпільській селищній об’єднаній територіальній громаді перші вибори депутатів та голови ради призначені на 18 грудня 2016 року. 

Антонівська, Гнатківська та Комаргородська сільські  територіальні громади перебувають в процесі  вирішення питання щодо свого об’єднання.

Також в ході обговорення теми присутніх інформували про децентралізацію в освіті, роль Вінницької обласної Асоціації в процесі добровільного об'єднання територіальних громад, децентралізацію фінансів та загальні кроки реформи.

 

Повернутись Створено: 2 грудня 2016 року, 10:00 Переглядів: 1029

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація