Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи» відбувся у Томашполі Роздрукувати

1 грудня у селищі Томашпіль відбувся форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи». Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, представники окремих профільних департаментів облдержадміністрації, а також представники місцевої громади.

- Сьогодні ми стали на європейськими шлях, - звернувся до присутніх Анатолій Олійник. - Наші сусіди, поляки, по цьому шляху йдуть уже 25 років, і на початку реформи їм також було нелегко. Але, незважаючи на це, вони пішли далі - і сьогодні Польща має успіх. 10 років тому була запропонована модель адміністративно-територіального устрою – так звана реформа Романа Безсмертного, але вона не прижилася. А чому не прижилася? Тому що «пустили воза поперед коня»: почали говорити про ліквідацію районів. Запропонована модель не стала тим, чого тоді потребувала Україна.

Анатолій Олійник у своєму звернені зауважив, що сьогодні зовсім інша модель та інші підходи.

- Вінницька область зайняла дуже правильну позицію – не форсувала цей процес, - наголосив Анатолій Дмитрович. - Томашпільський район, ставши на шлях об’єднання територіальної  громади, обрав цивілізований напрямок, який дасть можливість зосередити не лише повноваження і відповідальність, але й серйозні фінансові ресурси.

Відповідно до проекту перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад області, на території Томашпільського району планувалось утворення п’яти об’єднаних територіальних громад, зокрема, Томашпільської і Вапнярської селищних, Антонівської, Гнатківської та Комаргородської сільських об’єднаних територіальних громад. Кабінет міністрів України не погодив поки що утворення в Томашпільському районі жодної об’єднаної територіальної громади із вище перерахованих.

Сьогодні в районі утворені шляхом «вільного об’єднання» дві  об’єднані територіальні громади - Томашпільська та Вапнярська селищні. Ці громади пройшли всі етапи утворення, передбачені чинним законодавством України і вважаються утвореними з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, які до них входять.  

28 серпня 2016 року у Вапнярській селищній об’єднаній територіальній громаді вже відбулись перші вибори селищного голови та депутатів ради. А постановою ЦВК України від 7 жовтня 2016 року №437 в Томашпільській селищній об’єднаній територіальній громаді перші вибори депутатів та голови ради призначені на 18 грудня 2016 року. 

Антонівська, Гнатківська та Комаргородська сільські  територіальні громади перебувають в процесі  вирішення питання щодо свого об’єднання.

Також в ході обговорення теми присутніх інформували про децентралізацію в освіті, роль Вінницької обласної Асоціації в процесі добровільного об'єднання територіальних громад, децентралізацію фінансів та загальні кроки реформи.

 

Повернутись Створено: 2 грудня 2016 року, 10:00 Переглядів: 923

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація