Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи» відбувся у Томашполі Роздрукувати

1 грудня у селищі Томашпіль відбувся форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи». Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, представники окремих профільних департаментів облдержадміністрації, а також представники місцевої громади.

- Сьогодні ми стали на європейськими шлях, - звернувся до присутніх Анатолій Олійник. - Наші сусіди, поляки, по цьому шляху йдуть уже 25 років, і на початку реформи їм також було нелегко. Але, незважаючи на це, вони пішли далі - і сьогодні Польща має успіх. 10 років тому була запропонована модель адміністративно-територіального устрою – так звана реформа Романа Безсмертного, але вона не прижилася. А чому не прижилася? Тому що «пустили воза поперед коня»: почали говорити про ліквідацію районів. Запропонована модель не стала тим, чого тоді потребувала Україна.

Анатолій Олійник у своєму звернені зауважив, що сьогодні зовсім інша модель та інші підходи.

- Вінницька область зайняла дуже правильну позицію – не форсувала цей процес, - наголосив Анатолій Дмитрович. - Томашпільський район, ставши на шлях об’єднання територіальної  громади, обрав цивілізований напрямок, який дасть можливість зосередити не лише повноваження і відповідальність, але й серйозні фінансові ресурси.

Відповідно до проекту перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад області, на території Томашпільського району планувалось утворення п’яти об’єднаних територіальних громад, зокрема, Томашпільської і Вапнярської селищних, Антонівської, Гнатківської та Комаргородської сільських об’єднаних територіальних громад. Кабінет міністрів України не погодив поки що утворення в Томашпільському районі жодної об’єднаної територіальної громади із вище перерахованих.

Сьогодні в районі утворені шляхом «вільного об’єднання» дві  об’єднані територіальні громади - Томашпільська та Вапнярська селищні. Ці громади пройшли всі етапи утворення, передбачені чинним законодавством України і вважаються утвореними з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, які до них входять.  

28 серпня 2016 року у Вапнярській селищній об’єднаній територіальній громаді вже відбулись перші вибори селищного голови та депутатів ради. А постановою ЦВК України від 7 жовтня 2016 року №437 в Томашпільській селищній об’єднаній територіальній громаді перші вибори депутатів та голови ради призначені на 18 грудня 2016 року. 

Антонівська, Гнатківська та Комаргородська сільські  територіальні громади перебувають в процесі  вирішення питання щодо свого об’єднання.

Також в ході обговорення теми присутніх інформували про децентралізацію в освіті, роль Вінницької обласної Асоціації в процесі добровільного об'єднання територіальних громад, децентралізацію фінансів та загальні кроки реформи.

 

Повернутись Створено: 2 грудня 2016 року, 10:00 Переглядів: 884

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація