Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Систему електронного документообігу планують запустити на черговій сесії обласної Ради

    17 січня заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк провів засідання щодо запровадження електронного документообігу для депутатів обласної Ради. Участь в роботі взяли начальник відділу інформаційних технологій виконавчого апарату Олег Лебідь, розробники програмного забезпечення – керівник відділу по роботі з клієнтами дизайн-студії &laqu ....

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

Форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи» відбувся у Томашполі Роздрукувати

1 грудня у селищі Томашпіль відбувся форум «Децентралізація на Вінниччині: кроки реформи». Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, представники окремих профільних департаментів облдержадміністрації, а також представники місцевої громади.

- Сьогодні ми стали на європейськими шлях, - звернувся до присутніх Анатолій Олійник. - Наші сусіди, поляки, по цьому шляху йдуть уже 25 років, і на початку реформи їм також було нелегко. Але, незважаючи на це, вони пішли далі - і сьогодні Польща має успіх. 10 років тому була запропонована модель адміністративно-територіального устрою – так звана реформа Романа Безсмертного, але вона не прижилася. А чому не прижилася? Тому що «пустили воза поперед коня»: почали говорити про ліквідацію районів. Запропонована модель не стала тим, чого тоді потребувала Україна.

Анатолій Олійник у своєму звернені зауважив, що сьогодні зовсім інша модель та інші підходи.

- Вінницька область зайняла дуже правильну позицію – не форсувала цей процес, - наголосив Анатолій Дмитрович. - Томашпільський район, ставши на шлях об’єднання територіальної  громади, обрав цивілізований напрямок, який дасть можливість зосередити не лише повноваження і відповідальність, але й серйозні фінансові ресурси.

Відповідно до проекту перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад області, на території Томашпільського району планувалось утворення п’яти об’єднаних територіальних громад, зокрема, Томашпільської і Вапнярської селищних, Антонівської, Гнатківської та Комаргородської сільських об’єднаних територіальних громад. Кабінет міністрів України не погодив поки що утворення в Томашпільському районі жодної об’єднаної територіальної громади із вище перерахованих.

Сьогодні в районі утворені шляхом «вільного об’єднання» дві  об’єднані територіальні громади - Томашпільська та Вапнярська селищні. Ці громади пройшли всі етапи утворення, передбачені чинним законодавством України і вважаються утвореними з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, які до них входять.  

28 серпня 2016 року у Вапнярській селищній об’єднаній територіальній громаді вже відбулись перші вибори селищного голови та депутатів ради. А постановою ЦВК України від 7 жовтня 2016 року №437 в Томашпільській селищній об’єднаній територіальній громаді перші вибори депутатів та голови ради призначені на 18 грудня 2016 року. 

Антонівська, Гнатківська та Комаргородська сільські  територіальні громади перебувають в процесі  вирішення питання щодо свого об’єднання.

Також в ході обговорення теми присутніх інформували про децентралізацію в освіті, роль Вінницької обласної Асоціації в процесі добровільного об'єднання територіальних громад, децентралізацію фінансів та загальні кроки реформи.

 

Повернутись Створено: 2 грудня 2016 року, 10:00 Переглядів: 962

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація