03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Форум міжрегіонального співробітництва та інвестицій зібрав у Вінниці підприємців Сходу і Центру України Роздрукувати

26 березня у місті Вінниці в приміщенні арт-галереї “Інтершик” відбувся Форум міжрегіонального співробітництва та інвестицій, який зібрав представників малого і середнього бізнесу - 70 компаній Вінницької і 60 Донецької та Луганської областей. В рамках Форуму відбулося підписання грантової угоди між Представництвом Євросоюзу та Департаментом регіонального економічного розвитку Вінницької облдержадміністрації щодо створення Центру адаптації бізнес-переселенців із зон конфлікту у Вінницькій області.

Участь в роботі Форуму взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, виконувач обов’язків Вінницького міського голови Сергій Моргунов, голова відділу співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот, Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, голова Державної служби зайнятості України Ярослав Кашуба, Президент Асоціації «Приватні інвестори України» Сергій Десяк, ректор Донецького національного університету Роман Гринюк, керівники підприємств та компаній Донецької, Луганської та Вінницької областей.

Організаторами Форуму виступили Асоціація «Приватні інвестори України» і Вінницька торгово-промислова палата за участі та підтримки Вінницької ОДА, Вінницької міської ради, Донецької облдержадміністрації, Донецької торгово-промислової палати, Державної служби зайнятості України, Донецького клубу підприємців, Донецької громадської організації «Альянс», ТОВ «Компанія «Євроконсалтинг», Міжнародного проекту - Ukrainian Investment Dialog (UID-2015), Всеукраїнської організації у справах вимушених переселенців.

Із вітальним словом до учасників Форуму звернулися очільники області та міста. Голова відділу співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот у своєму виступі зазначив, що Європейський Союз, не дивлячись на війну, зацікавлений у стабільній і мирній Україні, зокрема, у розвитку бізнесу та поліпшенні інвестиційного клімату в українській державі. Беренд де Гроот наголосив: “Відомо, що близько 1 мільйона 200 тисяч осіб змушені були покинути зони на Сході України, окуповані сепаратистами, серед них багато людей похилого віку та дітей. Але серед цих переміщених осіб є близько 300 тисяч активних людей, які готові працювати і рухатись далі. Це саме та група людей, на яких можна опиратися у подолані наслідків цієї глибокої кризи. Сьогоднішня зустріч демонструє велику солідарність між місцевою громадою та громадянами, які прибули зі Сходу, а також тісну співпрацю влади і громади”.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав учасників Форуму міжрегіонального співробітництва та інвестицій та побажав плідної праці.

-  Форум відбувається у непростий для України час – ми перебуваємо у стані війни, що продовжується на сході країни. Але перемога України залежить від того, наскільки успішною буде політика держави у сфері економіки та бізнесу. Сьогоднішній Форум є черговим кроком до зміцнення нашої державності, до нашої перемоги на сході України. Враховуючи те, що тут є представники бізнесу Донецької і Луганської областей, я переконаний, що будуть встановлені нові ділові зв’язки і ми отримаємо інвестиційну підтримку тих підприємців, які втратили свій бізнес у зв’язку із військовими діями, - підкреслив Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради також наголосив, що економічне співробітництво із підприємцями східних областей, політичні і культурні зв’язки, посилить існуюча угода між Вінницькою та Донецькою обласними Радами, яка була підписана у травні 2011 року.

Проектом передбачена можливість отримання бізнес-переселенцям для відновлення діяльності на території Вінницької області пільгових кредитів, допомоги в налагодженні контактів з регіональним бізнесом, інвесторами та владою, консультаційна підтримка з написання та реалізації бізнес-планів. Так, згідно грантової Угоди, на реалізацію проекту Євросоюз виділить 324 тис. Євро. В результаті діяльності Центру планується протягом року забезпечити перенесення або відновлення роботи на території Вінницької області не менше 36 підприємств малого та середнього бізнесу, створення близько 720 нових робочих місць із залученням майже 1,2 млн. євро кредитних коштів на реалізацію проектів суб’єктів МСП, навчання та підвищення кваліфікації понад 200 представників малого та середнього бізнесу із зон конфлікту.

Офіційна частина Форуму завершилась урочистим підписання грантової Угоди між Представництвом ЄС в Україні та Департаментом регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА щодо підтримки бізнесу із зон конфлікту у Вінницькій області.

В ході діяльності Форуму учасниками було обговорено такі теми: потенціал Вінницької області: стратегічні пріори­тети, інфраструктура, підтримка бізнесу; практичні інструменти підтримки бізнесу, переведе­ного з зон конфлікту, пошук нових ринків; управління проектами експан­сії на внутрішньому і зовнішньому ринках; залучення інвестицій, міжнародна фінансова допо­мога, гранти, кредитування в поточних реаліях, тощо.

Довідка: Проект створення Центру адаптації бізнес-переселенців із зон конфлікту у Вінницькій області був розроблений Асоціацією «Приватні інвестори України» у співробітництві з Вінницькою торгово-промисловою палатою та Департаментом регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА. В рамках проекту 20 підприємствам із зон конфлікту буде забезпечена пільгова відсоткова ставка за кредитами в національній валюті в розмірі 6 - 10% річних за рахунок часткової компенсації банківських відсотків за кредитами. При цьому максимальний розмір пільгового кредиту для однієї компанії складе еквівалент 100 тис. Євро. Підприємці та компанії із зон конфлікту, які бажають перенести або розпочати власний бізнес на Вінниччині, а також зацікавлені у фінансовій підтримці, вже зараз можуть подати анкету свого проекту для попередньо відбору в розділі «Оцінка проекту» на сайті Асоціації «Приватні інвестори України». Також, підприємцям буде надана безоплатна допомога в розробці бізнес-плану інвестиційного проекту, інформаційна підтримка у налагодження ділових контактів з регіональними компаніями, владою та приватними інвесторами.

Повернутись Створено: 26 березня 2015 року, 18:42 Переглядів: 1675

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація