5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Галузь охорони здоров’я Вінниччини потребує додаткових 237 мільйонів гривень Роздрукувати

У сесійній залі обласної Ради відбулася інформаційна зустріч з питань реорганізації закладів охорони здоров’я області. Перед депутатами обласної Ради виступила директорка Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович. Перед початком зустрічі вона повідомила про кількість пакетів медичних гарантій, що отримали заклади вторинного і третинного рівня Вінницької області від Національної служби здоров’я України.

Людмила Грабович розповіла про діяльність протитуберкульозних дитячих і дорослих закладів області, що знаходяться у Могилеві-Подільському, Козятині, Кашперівці, Маньківцях. Також повідомила про Заболотнянський обласний дитячий психоневрологічний санаторій, що у Крижопільському районі та Печерську обласну лікарню відновного лікування у Тульчинському районі.

– За вимогами нормативних документів у дитячих протитуберкульозних санаторіях має проходити санаторне лікування лише одна дитина після перенесеного лікування, – зазначила очільниця Департаменту. – Минулого року, наприклад у Могилеві-Подільському тубсанаторії, була лише одна дитина. Але статистика показує, що там знаходяться здорові діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, з інтернатних закладів області і вони там не повинні бути, але вони там є, і проходять там профілактичне лікування. Тобто, вони перетворились на соціальні установи. З усіх закладів відповідають вимогам лише ті, що у Заболотному і Кашперівці. У решті приміщень санаторії розташовані у пристосованих приміщеннях, з пічним опаленням, без школи для дітей, пацієнти не отримують необхідного лікування, санаторій не може додати до оздоровлення, тому що це більше соціальний напрям, а не медичний. Є пропозиція провести реорганізацію – перенести усі ці заклади до Липовецької лікарні відновного лікування. Крім того у Печерській лікарні обласного лікування не надається достатньо послуг, і саме цій лікарні Національна служба здоров’я України відмовила у всіх пакетах надання медичних послуг саме через невідповідність стандартам. Тому є пропозиція цей заклад перевести до Жмеринської лікарні відновного лікування.

Крім того, Людмила Грабович озвучила цифру потреби в додаткових коштах з обласного бюджету. Це – 236 млн 621 тис. грн.

Підсумовуючи виступ, Людмила Грабович внесла пропозицію депутатам Кашперівський обласний дитячий туберкульозний санаторій «Лісова пісня» переформатувати під дитячий садок, Могилів-Подільський дитячий легеневий обласний туберкульозний санаторій для дітей раннього та дошкільного віку залишити у своєму статусі. Козятинський хоспіс для важких туберкульозних хворих та Могилів-Подільський туберкульозний санаторій для дорослих реорганізувати у структурний підрозділ КНП «Вінницьке обласне територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія». Щодо закладів у селах Заболотне Крижопільського району та Маньківці Барського району – питання залишається у стадії вирішення.

Зі своїми пропозиціями виступили депутати обласної Ради Сергій Кривешко, Геннадій Мазур, Юрій Семенюк, Тетяна Редько, Ярослав Хребтій, Микола Вінничук та Володимир Барцьось.

Питання з реорганізації закладів охорони здоров’я області депутати розглядатимуть на черговій 43 сесії обласної Ради.

Повернутись Створено: 12 березня 2020 року, 16:57 Переглядів: 660

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація