Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Геннадій Мазур: «Лікар в маленькому селі – це єдине джерело оперативного порятунку» Роздрукувати

З весни цього року український уряд запустив медичну реформу в дію – сучасні комп’ютерні програми, інтернет в кожне село та заяви про можливість віддалено записатись на прийом. Але на місцях все виглядає зовсім по-іншому. Протягом цього часу масово «реформуються» медичні заклади області,  хоча і  не безпроблемно.  В деяких населених пунктах через банальну відсутність принтерів неможливо ефективно організувати підписання  декларацій  із  лікарями. І це все відбувається на фоні руйнування старої системи надання медичних послуг. Складається ситуація, коли старе вже руйнуємо, а нове ще не побудували. Найбільше це стосується сіл, адже експериментувати  із  медициною в країні необхідно дуже обережно, особливо з тією, яка ще залишилась на сільському рівні. Зараз гостро стоїть питання лікаря в маленькому селі. Це дуже болюче питання, адже це – єдине джерело оперативного порятунку в той час, коли швидка допомога з району їде більше години, а подекуди – і значно більше.

Досі немає відповідей на запитання, за що пацієнт буде доплачувати, як потрапити на планову діагностику чи операцію, яка категорія українців отримає державні гарантії безкоштовного лікування? За більш, ніж два роки так і не було проведено жодних громадських консультацій та слухань з депутатами місцевих рад щодо медичної реформи. Тому, на жаль, депутати обласних та районних рад не є активними учасниками цих процесів. Більше того – концепція медичної реформи взагалі не передбачає такого поняття як ФАП. Але що наразі ми сьогодні  може запропонувати замість ФАПів? Принаймні до ФАПу мешканець села міг звернутися цілодобово і отримати хоч якусь медичну допомогу. На мою думку, якщо на сьогодні чиновники не можуть надати людям якісну медичну допомогу на селі, то це не означає, що можна просто закрити  ФАПи  і цим вирішити всі проблеми. Для порівняння, в усьому світі первинна ланка в сільській місцевості ефективно працює  і  розв'язує на місці до 80% медичних звернень.

Все це наштовхує на думки про намагання планомірно знищити села. Тільки так можна зрозуміти те, що останнім часом села штучно доведені до межі виживання. Як говорить й офіційна статистика, щорічно з карти України зникає до двох десятків населених пунктів. Причиною цього є демографічна ситуація в країні та безперспективність села як структурної адміністративної одиниці. Люди переїжджають у міста через те, що в селі немає роботи, не працюють лікарні, школи, клуби. Я, як депутат обласної Ради, практично кожного дня бачу, в якому  стані зараз сільська медицина.

На моє переконання, ситуація доведена до критичної межі штучно, адже такої масової  міграції, яка  відбувається останнім часом, Україна та Вінниччина ще не знала.  

 У 2019 році розпочнеться реформа  вторинної  ланки медицини, яка є не менш важливою, ніж первинна, адже стосується звернення громадян до профільних лікарів. Яким чином ця реформа буде здійснена, і що в кінцевому варіанті отримаємо ми з вами, залишається загадкою. Змінити ситуацію в галузі охорони здоров'я ще не пізно. Запитань залишається дуже багато, і відповідей  на  них ніхто не дає, як і загалом  не дають чіткого розуміння розвитку України.

Геннадій МАЗУР

Повернутись Створено: 27 серпня 2018 року, 11:06
Оновлено: 27 серпня 2018 року, 11:16
Переглядів: 952

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація