Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Геннадій Мазур: «Необхідна система, яка б дозволила створювати робочі місця та залишала людей в селах» Роздрукувати

Основа нашої країни - це село, переконаний депутат обласної Ради, голова бюджетної комісії Геннадій Мазур.

- Частка сільського населення Вінницької області значна, ми аграрний регіон, і в цьому наша унікальність, - говорить Геннадій Федорович. – Але сьогоднішня ситуація дає можливість отримувати надприбутки аграрним олігархам. Зрозуміло, що в часи беззаконня та корупції купити чиновників та прийняти «правильне» рішення для аграрних олігархів не є значною проблемою. Однак, вихід є! Для цього необхідно ввести систему, яка б дозолила створювати робочі місця та залишала б людей в селах. Це рішення, звичайно, не на користь аграрних олігархів, але воно на користь людей і дозволить зберегти сотні сіл в Україні. Таке рішення призупинить міграційні процеси, адже зараз близько 6 мільйонів українців працюють за межами України, більшість із них - це люди із сіл. Це рішення дозволить тисячам молодих спеціалістів, які поїхали на навчання в міста, повертатись додому в село із впевненістю у гарантованому першому робочому місці.

Прийняття такого рішення - це перевірена іншими країнами практика відповідальності бізнесу перед людьми. Вихід у створенні системи соціального навантаження на агровиробника, та, як наслідок, стимулюванні його створювати продукт із доданою вартістю. Зокрема, необхідно, на законодавчому рівні внести зміни та прописати норму, що пільговий режим ПДВ зберігається для аграрних підприємств та господарств, які працевлаштовують на 260 днів в рік працівників, відповідно до пропорції соціального навантаження на один гектар орної землі. Наприклад,  на кожних 30 га угідь (це орна земля, багаторічні насадження тощо) необхідно створити 1 робоче місце. Агропідприємство чи фермер, які обробляють 1000 га землі, зобов’язані  створити 30 робочих місць, а 5000 га землі – це, відповідно, 160 робочих місць.

Така система дозволить зменшити вивіз сировини за межі країни, а фермер чи підприємство буде зацікавлене у створенні готового продукту, а це, в свою чергу, збільшить кількість млинів, олієнь, пекарень, молочних та м’ясних виробництв тощо.  Головний принцип для підприємств має змінитись із ситуації, коли виростив врожай, а людей відправив за свій рахунок до наступного сезону, - на ситуацію постійної зайнятості людей у виробництві. 

- Латифундисти, які забрали земельні банки сьогодні, вирощуючи продукцію рослинництва, та забираючи її на великі елеватори і на продаж за кордон, не приділяють увагу її переробці, - продовжує Геннадій Мазур. - Тим самим вони не створюють робочих місць на селі, не говорячи вже про виконання своїх соціальних чи інвестиційних угод. Вкрай важливо звернути увагу на пенсіонерів, на соціально незахищені верстви населення. Працівники освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, залишились фактично сам на сам із тими проблемами, які є зараз в сільських населених пунктах. Ми наразі маємо ситуацію тотального закриття установ соціальної сфери – шкіл, медичних закладів, будинків культури, і це призводить до ще більшої нерівності у доступі до соціальних послуг між міським та сільським населенням.

Окрім того, сільськогосподарську землю України не можна робити товаром, поки не завершиться зовнішня агресія РФ, а стратегічно – поки не стане на ноги фермерство, поки воно не перетвориться на головну систему функціонування села та головний чинник отримання вагомих результатів у сільськогосподарській сфері. Відкриття ринку земель зараз могло лише дати поштовх до земельного рейдерства та відтоку населення із сіл. Адже вартість землі нині в Україні є катастрофічно низькою.

Депутат обласної Ради Геннадій Мазур висловив занепокоєння тим фактом, що уряд напрацював закон про ринок землі, яким передбачається проведення економічного експерименту – продаж 11 млн. гектарів сільськогосподарської землі через аукціони.

- Як ви думаєте, хто купить? Збагатяться лише аграрні компанії й агрохолдинги! – наголосив депутат. - Подивіться на Польщу: вона сьогодні завалила Європу фруктами і овочами… А ми? Ми з вами звикли жити на маржі. Ми проти такого аграрного устрою і проти того, щоб земля комусь належала. Вона має належати Народу України.

Геннадій Мазур переконаний, якщо держава не повернеться обличчям до людей, не розробить комплексну стратегію розвитку сільських населених пунктів, то в подальшому це може призвести до соціального вибуху.

Повернутись Створено: 28 березня 2017 року, 17:55 Переглядів: 713

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація