Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Геннадій Мазур: «Необхідна система, яка б дозволила створювати робочі місця та залишала людей в селах» Роздрукувати

Основа нашої країни - це село, переконаний депутат обласної Ради, голова бюджетної комісії Геннадій Мазур.

- Частка сільського населення Вінницької області значна, ми аграрний регіон, і в цьому наша унікальність, - говорить Геннадій Федорович. – Але сьогоднішня ситуація дає можливість отримувати надприбутки аграрним олігархам. Зрозуміло, що в часи беззаконня та корупції купити чиновників та прийняти «правильне» рішення для аграрних олігархів не є значною проблемою. Однак, вихід є! Для цього необхідно ввести систему, яка б дозолила створювати робочі місця та залишала б людей в селах. Це рішення, звичайно, не на користь аграрних олігархів, але воно на користь людей і дозволить зберегти сотні сіл в Україні. Таке рішення призупинить міграційні процеси, адже зараз близько 6 мільйонів українців працюють за межами України, більшість із них - це люди із сіл. Це рішення дозволить тисячам молодих спеціалістів, які поїхали на навчання в міста, повертатись додому в село із впевненістю у гарантованому першому робочому місці.

Прийняття такого рішення - це перевірена іншими країнами практика відповідальності бізнесу перед людьми. Вихід у створенні системи соціального навантаження на агровиробника, та, як наслідок, стимулюванні його створювати продукт із доданою вартістю. Зокрема, необхідно, на законодавчому рівні внести зміни та прописати норму, що пільговий режим ПДВ зберігається для аграрних підприємств та господарств, які працевлаштовують на 260 днів в рік працівників, відповідно до пропорції соціального навантаження на один гектар орної землі. Наприклад,  на кожних 30 га угідь (це орна земля, багаторічні насадження тощо) необхідно створити 1 робоче місце. Агропідприємство чи фермер, які обробляють 1000 га землі, зобов’язані  створити 30 робочих місць, а 5000 га землі – це, відповідно, 160 робочих місць.

Така система дозволить зменшити вивіз сировини за межі країни, а фермер чи підприємство буде зацікавлене у створенні готового продукту, а це, в свою чергу, збільшить кількість млинів, олієнь, пекарень, молочних та м’ясних виробництв тощо.  Головний принцип для підприємств має змінитись із ситуації, коли виростив врожай, а людей відправив за свій рахунок до наступного сезону, - на ситуацію постійної зайнятості людей у виробництві. 

- Латифундисти, які забрали земельні банки сьогодні, вирощуючи продукцію рослинництва, та забираючи її на великі елеватори і на продаж за кордон, не приділяють увагу її переробці, - продовжує Геннадій Мазур. - Тим самим вони не створюють робочих місць на селі, не говорячи вже про виконання своїх соціальних чи інвестиційних угод. Вкрай важливо звернути увагу на пенсіонерів, на соціально незахищені верстви населення. Працівники освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, залишились фактично сам на сам із тими проблемами, які є зараз в сільських населених пунктах. Ми наразі маємо ситуацію тотального закриття установ соціальної сфери – шкіл, медичних закладів, будинків культури, і це призводить до ще більшої нерівності у доступі до соціальних послуг між міським та сільським населенням.

Окрім того, сільськогосподарську землю України не можна робити товаром, поки не завершиться зовнішня агресія РФ, а стратегічно – поки не стане на ноги фермерство, поки воно не перетвориться на головну систему функціонування села та головний чинник отримання вагомих результатів у сільськогосподарській сфері. Відкриття ринку земель зараз могло лише дати поштовх до земельного рейдерства та відтоку населення із сіл. Адже вартість землі нині в Україні є катастрофічно низькою.

Депутат обласної Ради Геннадій Мазур висловив занепокоєння тим фактом, що уряд напрацював закон про ринок землі, яким передбачається проведення економічного експерименту – продаж 11 млн. гектарів сільськогосподарської землі через аукціони.

- Як ви думаєте, хто купить? Збагатяться лише аграрні компанії й агрохолдинги! – наголосив депутат. - Подивіться на Польщу: вона сьогодні завалила Європу фруктами і овочами… А ми? Ми з вами звикли жити на маржі. Ми проти такого аграрного устрою і проти того, щоб земля комусь належала. Вона має належати Народу України.

Геннадій Мазур переконаний, якщо держава не повернеться обличчям до людей, не розробить комплексну стратегію розвитку сільських населених пунктів, то в подальшому це може призвести до соціального вибуху.

Повернутись Створено: 28 березня 2017 року, 17:55 Переглядів: 798

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація