26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Геннадій Мазур: ,,Нова програма енергозбереження – запорука соціально-економічного розвитку області” Роздрукувати

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради ключовим питанням було розгляд заходів щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження у Вінницькій області. Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та обласних програм напрацювала пропозиції із цього питання, які були озвучені головою комісії Геннадієм Мазуром.

Зокрема, Геннадій Мазур відзначив, що з метою комплексного вирішення питань підвищення енергоефективності у Вінницькій області важливо розробити і затвердити на сесії обласної Ради нову Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки. При підготовці проекту програми важливо залучити максимальну кількість представників бізнесу, науковців, асоціацій ОСББ, профільних громадських організацій з метою напрацювання якісного документа та врахування позицій усіх зацікавлених сторін.

Для розробки якісної програми необхідно чітко проаналізувати виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки. Тому, бюджетна комісія звернулась до Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації із проханням надати детальний звіт про виконання програми за весь період дії для аналізу та прийняття відповідних рішень.

Необхідно також чіткіше виписати перелік заходів щодо роботи по залученню інвестиційних та грантових коштів у проекти енергозбереження у Вінницькій області. Геннадій Мазур наголосив, що для цього у нас є всі необхідні інституції, що можуть координувати цю роботу: Департамент житлово-комунального господарства, Департамент міжнародного співробітництва і регіонального розвитку, Центр розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування. На завершальному етапі знаходиться процес створення Агенції регіонального розвитку.

Оскільки енергозбереження є пріоритетною задачею для всієї області, важливо, щоб не лише обласний бюджет активно включався у фінансування програми (як відбувається протягом 2-х останніх років), але й підключати районні бюджети і бюджети базового рівня. Зокрема, можна використовувати механізми, напрацьовані Обласним фондом сприяння інвестиціям та будівництву при фінансуванні програми “Власний дім”, коли місцеві бюджети поряд із обласним надають співфінансування на дані цілі.

Важливим аспектом успіху програми енергозбереження є її базування на чітких розрахунках потенційних вкладень та очікуваних результатів у вигляді економії енергоресурсів та грошових коштів. А для цього необхідно передбачити у Програмі заходи з проведення енергоаудиту, що передбачає залучення енергосервісних компаній (ЕСКО), діяльність яких широкого розповсюджена у Європі. 

Повернутись Створено: 8 червня 2016 року, 14:39 Переглядів: 1425

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація