Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Геннадій Мазур: ,,Нова програма енергозбереження – запорука соціально-економічного розвитку області” Роздрукувати

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради ключовим питанням було розгляд заходів щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження у Вінницькій області. Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та обласних програм напрацювала пропозиції із цього питання, які були озвучені головою комісії Геннадієм Мазуром.

Зокрема, Геннадій Мазур відзначив, що з метою комплексного вирішення питань підвищення енергоефективності у Вінницькій області важливо розробити і затвердити на сесії обласної Ради нову Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки. При підготовці проекту програми важливо залучити максимальну кількість представників бізнесу, науковців, асоціацій ОСББ, профільних громадських організацій з метою напрацювання якісного документа та врахування позицій усіх зацікавлених сторін.

Для розробки якісної програми необхідно чітко проаналізувати виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки. Тому, бюджетна комісія звернулась до Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації із проханням надати детальний звіт про виконання програми за весь період дії для аналізу та прийняття відповідних рішень.

Необхідно також чіткіше виписати перелік заходів щодо роботи по залученню інвестиційних та грантових коштів у проекти енергозбереження у Вінницькій області. Геннадій Мазур наголосив, що для цього у нас є всі необхідні інституції, що можуть координувати цю роботу: Департамент житлово-комунального господарства, Департамент міжнародного співробітництва і регіонального розвитку, Центр розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування. На завершальному етапі знаходиться процес створення Агенції регіонального розвитку.

Оскільки енергозбереження є пріоритетною задачею для всієї області, важливо, щоб не лише обласний бюджет активно включався у фінансування програми (як відбувається протягом 2-х останніх років), але й підключати районні бюджети і бюджети базового рівня. Зокрема, можна використовувати механізми, напрацьовані Обласним фондом сприяння інвестиціям та будівництву при фінансуванні програми “Власний дім”, коли місцеві бюджети поряд із обласним надають співфінансування на дані цілі.

Важливим аспектом успіху програми енергозбереження є її базування на чітких розрахунках потенційних вкладень та очікуваних результатів у вигляді економії енергоресурсів та грошових коштів. А для цього необхідно передбачити у Програмі заходи з проведення енергоаудиту, що передбачає залучення енергосервісних компаній (ЕСКО), діяльність яких широкого розповсюджена у Європі. 

Повернутись Створено: 8 червня 2016 року, 14:39 Переглядів: 1551

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація