Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Геннадій Мазур: ,,Нова програма енергозбереження – запорука соціально-економічного розвитку області” Роздрукувати

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради ключовим питанням було розгляд заходів щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження у Вінницькій області. Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та обласних програм напрацювала пропозиції із цього питання, які були озвучені головою комісії Геннадієм Мазуром.

Зокрема, Геннадій Мазур відзначив, що з метою комплексного вирішення питань підвищення енергоефективності у Вінницькій області важливо розробити і затвердити на сесії обласної Ради нову Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки. При підготовці проекту програми важливо залучити максимальну кількість представників бізнесу, науковців, асоціацій ОСББ, профільних громадських організацій з метою напрацювання якісного документа та врахування позицій усіх зацікавлених сторін.

Для розробки якісної програми необхідно чітко проаналізувати виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки. Тому, бюджетна комісія звернулась до Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації із проханням надати детальний звіт про виконання програми за весь період дії для аналізу та прийняття відповідних рішень.

Необхідно також чіткіше виписати перелік заходів щодо роботи по залученню інвестиційних та грантових коштів у проекти енергозбереження у Вінницькій області. Геннадій Мазур наголосив, що для цього у нас є всі необхідні інституції, що можуть координувати цю роботу: Департамент житлово-комунального господарства, Департамент міжнародного співробітництва і регіонального розвитку, Центр розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування. На завершальному етапі знаходиться процес створення Агенції регіонального розвитку.

Оскільки енергозбереження є пріоритетною задачею для всієї області, важливо, щоб не лише обласний бюджет активно включався у фінансування програми (як відбувається протягом 2-х останніх років), але й підключати районні бюджети і бюджети базового рівня. Зокрема, можна використовувати механізми, напрацьовані Обласним фондом сприяння інвестиціям та будівництву при фінансуванні програми “Власний дім”, коли місцеві бюджети поряд із обласним надають співфінансування на дані цілі.

Важливим аспектом успіху програми енергозбереження є її базування на чітких розрахунках потенційних вкладень та очікуваних результатів у вигляді економії енергоресурсів та грошових коштів. А для цього необхідно передбачити у Програмі заходи з проведення енергоаудиту, що передбачає залучення енергосервісних компаній (ЕСКО), діяльність яких широкого розповсюджена у Європі. 

Повернутись Створено: 8 червня 2016 року, 14:39 Переглядів: 1687

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація