Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Геннадій Мазур: ,,Нова програма енергозбереження – запорука соціально-економічного розвитку області” Роздрукувати

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради ключовим питанням було розгляд заходів щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження у Вінницькій області. Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та обласних програм напрацювала пропозиції із цього питання, які були озвучені головою комісії Геннадієм Мазуром.

Зокрема, Геннадій Мазур відзначив, що з метою комплексного вирішення питань підвищення енергоефективності у Вінницькій області важливо розробити і затвердити на сесії обласної Ради нову Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки. При підготовці проекту програми важливо залучити максимальну кількість представників бізнесу, науковців, асоціацій ОСББ, профільних громадських організацій з метою напрацювання якісного документа та врахування позицій усіх зацікавлених сторін.

Для розробки якісної програми необхідно чітко проаналізувати виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки. Тому, бюджетна комісія звернулась до Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації із проханням надати детальний звіт про виконання програми за весь період дії для аналізу та прийняття відповідних рішень.

Необхідно також чіткіше виписати перелік заходів щодо роботи по залученню інвестиційних та грантових коштів у проекти енергозбереження у Вінницькій області. Геннадій Мазур наголосив, що для цього у нас є всі необхідні інституції, що можуть координувати цю роботу: Департамент житлово-комунального господарства, Департамент міжнародного співробітництва і регіонального розвитку, Центр розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування. На завершальному етапі знаходиться процес створення Агенції регіонального розвитку.

Оскільки енергозбереження є пріоритетною задачею для всієї області, важливо, щоб не лише обласний бюджет активно включався у фінансування програми (як відбувається протягом 2-х останніх років), але й підключати районні бюджети і бюджети базового рівня. Зокрема, можна використовувати механізми, напрацьовані Обласним фондом сприяння інвестиціям та будівництву при фінансуванні програми “Власний дім”, коли місцеві бюджети поряд із обласним надають співфінансування на дані цілі.

Важливим аспектом успіху програми енергозбереження є її базування на чітких розрахунках потенційних вкладень та очікуваних результатів у вигляді економії енергоресурсів та грошових коштів. А для цього необхідно передбачити у Програмі заходи з проведення енергоаудиту, що передбачає залучення енергосервісних компаній (ЕСКО), діяльність яких широкого розповсюджена у Європі. 

Повернутись Створено: 8 червня 2016 року, 14:39 Переглядів: 1481

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація