Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Геннадій Мазур: «Розмови про необхідність продажу землі - лише маніпуляції» Роздрукувати

1 січня 2017 року мав закінчитися мораторій на продаж землі. Депутат обласної Ради Геннадій Мазур наголошує, що за нинішніх обставин небезпечно запроваджувати функціонування повноцінного ринку землі в Україні, адже для цього не сформовано ні правових, ні організаційних, ні економічних передумов.

– До недавніх пір було невідомо, за якими правилами здійснюватиметься відчуження земель, – наголосив голова бюджетної комісії. - Були відсутні правові механізми захисту дрібних землевласників. Як і раніше, законодавчо не встановлено чітких, прозорих та економічно вигідних для держави і вітчизняного села умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

Геннадій Мазур переконаний, що вільний обіг земель сільгосппризначення міг призвести до аграрного рабства, адже на ринку землі збагатяться лише представники великого капіталу. Натомість, сільське населення, за безцінь позбавлене земельних ділянок – єдиного джерела виживання, буде лише біднішати.

Окрім того, на переконання депутата, продаж землі неможливий, оскільки сьогодні земля є гарантом продовольчої безпеки країни та залишається ледве не останнім вітчизняним ліквідним ресурсом у держави. А тому відміна у таких умовах мораторію у жодному разі не відповідатиме національним інтересам держави.

– Земля – це не просто власність, а стратегічна власність українського народу, – зауважив Геннадій Федорович. - А розмови влади про те, що продаж сільськогосподарської землі дозволить залучити мільярдні інвестиції - лише маніпуляції.

Завдяки позиції та ініціативі фракції «Батьківщина» у Верховній Раді прийняли законопроект №5123 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників», таким чином, продовживши мараторій на продаж землі ще на 5 років.

– Законопроект №5123 має на меті захистити національні інтереси України, продовольчу безпеку держави і права громадян та юридичних осіб – власників земельних ділянок, – наголосив Геннадій Мазур. – Цей  проект пропонує продовжити заборону на продаж землі на 5 років, а також за потреби власника передбачити можливість викупу земельних ділянок державою в особі уповноваженого Кабінетом Міністрів України органу. Тільки спеціальний державний земельний банк може викупляти землю у селян, з метою подальшої її здачі в оренду виробникам сільськогосподарської продукції. Ми не допустимо продажу землі олігархам за безцінь і подальшого зубожіння українського селянства.

Повернутись Створено: 22 лютого 2017 року, 16:01 Переглядів: 726

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація