23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Геннадій Мазур: «Територіальні громади повинні долучатися до вирішення проблем через обласні програми» Роздрукувати

Депутат обласної Ради, голова комісії з бюджету, фінансів та обласних програм, заступник голови фракції „Батьківщина” Геннадій Мазур розповів, яким було минуле півріччя у його діяльності як депутата.

      - Геннадію Федоровичу, в минулому році Ви йшли на вибори з намірами поліпшити життя виборців Вашого округу, виклавши їх у своїй  передвиборчій програмі. Наскільки вдалося її виконати?

      - Йшов на вибори з реальним планом дій, у яких ставив перед собою завдання і бачив шляхи їх вирішення. Під час виборчої кампанії на зустрічах з людьми не проголошував популістських гасел, а виступав з конкретними пропозиціями. Знав, що заплановане виконаю, бо не звик відступати назад. Коли став депутатом і колеги доручили мені очолити одну з найважливіших комісій обласної Ради – з питань бюджету, фінансів та обласних програм, я намагався принести якомога більше користі для жителів району та області.

      Звісно, вирішити всі проблеми неможливо, але роблю усе, аби по максимуму вплинути на хід  розв’язання життєво важливих питань. Значну увагу намагаюся надати соціально-економічному розвитку населених пунктів. Ви бачите в якому стані знаходяться сьогодні інфраструктурні проекти, автомобільні шляхи? Потребують суттєвої підтримки школи, дошкільні навчальні заклади, фельдшерсько-акушерські пункти та амбулаторії загальної практики сімейної медицини, лікарні. До речі, 30 червня на сесії обласної Ради Тростянецька ЦРЛ була передана з обласної власності у власність  Тростянецького району. Тепер депутатський корпус районної ради в певній мірі буде розпоряджатися нею.

      Щодо стану доріг, то  в січні я вийшов з пропозицією до голови облдержадміністрації і зробив депутатський запит до обласної Ради аби створити дорожний фонд. З такою ініціативою 15 липня на сесії обласна Рада звернулася до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України. Потрібно шукати додаткові джерела фінансування. В цьому плані вже дещо робиться. Голова Тростянецької райдержадміністрації звернувся з пропозицією до господарників і вони залучили певні кошти на ці потреби. Таким чином, відремонтовані шляхи від Тростянця й до межі з Тульчинським районом, від райцентру – до Ладижина. Але ж є й інші відрізки доріг, вірніше бездоріжжя, які не витримують ніякої критики. Тому такі фонди мають бути узаконеними на рівні держави й кошти на них повинні регулярно надходити від тих, хто використовує ці дороги.

      А сьогодні шукаються шляхи вирішення проблеми. Скажімо, у жахливому стані було дорожне покриття від Тростянця до Тростянчика, з райцентру до Ободівки. Це питання за мого сприяння на сьогодні закрите. Буквально цими днями завершили ремонт дороги по центральній вулиці Тростянчика, а невдовзі асфальтне полотно вкриє відрізок шляху від Глибочанської ГЕС до Глибочка. В цьому ж населеному пункті має заасфальтуватися майданчик на шкільному подвір’ї. За асфальтобетон є надійна домовленість. До речі, у Тростянчик його вивезено 50 тонн.

       - Як Ви вирішуєте інші проблеми, які стосуються сімей, окремих категорій людей?

      - Регулярно проводжу особисті прийоми громадян в усіх населених пунктах свого виборчого округу. Люди звертаються з різних питань, а особливо за матеріальною допомогою. Тому прислухатися до їхніх проблем, допомогти – мій обов’язок. Ось на минулому прийомі звернулося 20 чоловік. Частина звернень наразі уже вирішена. Зараз у посиленому режимі йде робота у сприянні одному з виборців щодо проведення операції на серці. Усі витрати бере на себе моя сім’я.

      Є чимало звернень з приводу заробітних плат, стипендій, перерахунку пенсій для військовослужбовців, адже, відповідно до законодавства, коли одне із видів грошового забезпечення є більшим, держава повинна проводити перерахунок. Сьогодні відбувається затягування цих процесів. Люди висловлюють обурення до таких підходів, бо йде  подвійне трактування законодавчих актів. Так не повинно бути в демократичній цивілізованій країні.

      Тривалий час в області відбуваються конкурси територіальних громад, де можна, в разі перемоги, отримати гранти й вирішити за рахунок цього назрілі питання. Цьогоріч громади мого виборчого округу написали 51 проект і 16 виграли. На останній комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм, за моєю ініціативою, внесено зміни до розрпорядження голови ОДА і кошти, які були виділені, вже розподілені.

      Проекти – це добре. Але сьогодні треба створювати робочі місця, залучати інвестиції в район. Тут треба бути активнішими і місцевим органам самоврядування, і владі району, і районним депутатам. Варто подумати над тим, як відродити роботу законсервованих підприємств, переглянути орендну плату за оренду земельних паїв, бо подекуди керівники господарств спекулюють цим.

      Намагаюся допомогти людям, надаючи їм з сімейного бюджету допомогу, відгукуюся на проблеми шкільних і дошкільних навчальних закладів: купую опалювальні котли, прожектори, електроплити, комп’ютери, оргтехніку, спортінвентар, ремонтую дороги та інше. Від цього маю моральне задоволення. На сьогодні активно співпрацюю з благодійним фондом „Тростянеччина”, волонтери якого невтомно і безкорисливо здійснюють поїздки до наших земляків на фронт. Волонтери потрібні там, на Сході, для підтримки морального духу наших хлопців. І для мене дико, що окремі, доволі багаті люди й керівники, відмовляють волонтерам у дизельному пальному, запчастинах, фінансовій підтримці. Вони думають, що ті мають з цього користь. Та сядьте  в мікроавтобус і поїдьте з ними на Донбас, я був там тричі, зокрема, у Мар’їнці та Красногорівці. Тоді і думка зміниться.

      - Легше профінансувати поїздку,  виділити продукти, а Ви вчетверте збираєтеся на Донбас

      - Це, очевидно, моя життєва позиція і моєї дружини. Ми б собі, напевне, не пробачили, що в країні відбуваються страшні події, а ми сиділи, склавши руки. Та й діти наші не зрозуміли б нас. Тому маємо бажання і можливість сприяти перемозі наших воїнів. Я й надалі буватиму серед бійців на фронті, сприятиму волонтерам, бо наші солдати воюють у пекельних умовах.

      - Що Ви побажали б людям своїх статків, котрі не допомагають воякам Збройних сил України?

      - В житті всіх грошей не заробиш і на той світ не забереш. Майте чітку життєву позицію, допомагайте людям і Бог допоможе вам. Сприяйте бійцям, бо на їхньому місці завтра можете опинитися чи ви, чи ваші сини або зяті, сприяйте тим, хто потребує сприяння. Сьогодні ж у нас є кому допомагати: афганцям, чорнобильцям, пенсіонерам, малозахищеним верствам населення. Я подав до обласної Ради проект рішення про звільнення від оподаткування благодійної допомоги підприємств, організацій та підприємців, які її надають пільговій категорії населення. З цим рішенням ми в подальшому звернемося до Верховної Ради України, аби прийняла такий закон. Також заклали в обласному бюджеті 5 мільйонів гривень на перевезення пільгової категорії громадян.

      - Над чим сьогодні працюєте в обласній Раді?

      - Особливу увагу з колегами звертаю на внесення змін до тих програм, які були раніше прийняті в області й проходять сьогодні експертизу. Вони спрямовані на покращання життя наших людей. Я завжди наголошую на різних нарадах, що Вінницька область - це не тільки місто Вінниця, а ще й 27 районних центрів і районів, де живуть люди й потребують покращання медичного забезпечення, освітнього, соціального, культурного. Тому для вирішення проблем територіальних громад через обласні програми повинні шляхом співфінансування долучатися райони.

 

Повернутись Створено: 1 серпня 2016 року, 17:26 Переглядів: 741

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація