5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Геннадій Мазур: «Якщо не буде змінена державна політика до галузі охорони здоров‘я, це призведе до її банкрутства» Роздрукувати

5 травня голова комісії обласної Ради з питань фінансів, бюджету та обласних програм Геннадій Мазур провів відеоконференцію на платформі ZOOM з вінницькими журналістами друкованих ЗМІ та інтернет-сайтів, а також дав коментарі телевізійникам. Депутат обласної Ради дав роз’яснення щодо ситуації з невиплатою надбавок до зарплат медичним працівникам, які задіяні  у наданні допомоги хворим з коронавірусною інфекцією.

– Всі чули інформацію і від Президента України, і Прем’єр-міністра, і Міністра охорони здоров’я, що такі лікарі та молодший медичний персонал будуть отримувати 300% заробітної плати, – говорить Геннадій Федорович. – Це не відповідає дійсності. Тому що в даному випадку відповідно до Постанови Кабінету міністрів №246, яка не набрала чинності, було передбачено, що доплати медичним працівникам, які задіяні у боротьбі з пандемією буде нараховуватись у вигляді 300% посадового окладу. А з екранів телебачення лунає “300% заробітної плати”. Це різні речі. Тому що у заробітну плату входить і посадовий оклад, і надбавки, і премія… Відтак, коли медики отримали зарплату у значно меншому розмірі, ніж очікували, виникли незадоволення та конфлікти. 

Геннадій Мазур зазначає, що кошти поступили, але немає механізму. 

– На сьогодні реального механізму нарахування цих доплат медпрацівникам по COVID-19, фактично немає. Не можна так робити, не можна знущатися над людьми. Тому ми вимагаємо термінового прийняття цієї Постанови №246, внесення змін до Наказу МОЗ №768, який розблокує ці нарахування.

Для прикладу, у санітарки посадовий оклад – 2240 гривень. Платили їм мінімальну заробітну плату – 4723 гривні, однак це якщо рахувати разом з податками. На руки працівники отримували меншу суму. Нині доплата санітарок, які залучені до боротьби з COVID-19, становить 1,5-2 тисячі гривень.

Зрозуміло, що заробітна плата вийшла у розмірі близько 5 тисяч гривень. Йде маніпулювання Міністерства охорони здоров’я про те, що фінансовий ресурс був переданий на місця й все залежить від органів місцевого самоврядування. Але, на жаль, ні бухгалтерія, ні Державна казначейська служба не пропустять цих нарахувань, тому що немає механізму.

Він додав, що на сьогодні комунальні медичні, які належать обласній раді, установи не отримали доплат за квітень. Провели розподіл 109 млн грн, які направили на фінансування обласних комунальних закладів та до районного бюджету на виплати.

– Ми чекаємо внесення змін в Наказ МОЗ №768. Чекаємо введення в дію Постанови Кабміну №246 від 23.03.2020 року «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яка розв’яже руки, щодо нарахування відповідних доплат.

Я  вважаю, що тут непрофесійність Міністерства охорони здоров’я і взагалі провальна кадрова політика Офісу Президента України. Якщо не буде змінена державна політика до галузі охорони здоров‘я, це призведе до її банкрутства. Не можна перекладати на органи місцевого самоврядування провину. Все, що було необхідно, ми зробили – кошти віддали на місця, але, на жаль, механізм, закладений в наказах Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики не дає можливості нарахувати більше.

Повернутись Створено: 5 травня 2020 року, 15:59
Оновлено: 5 травня 2020 року, 17:47
Переглядів: 442

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація