Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Геннадій Вацак прагне зробити Могилів-Подільський «шаховою столицею» Вінниччини Роздрукувати

На міжнародному шаховому турнірі у Могилеві-Подільському на Вінниччині вперше змагатиметься гросмейстер. Невеликий райцентр робить серйозну заявку на міжнародний рівень завдяки місцевому меценату Геннадію Вацаку.

30-31 липня 2016 року у Могилеві-Подільському пройде міжнародний турнір, у якому візьмуть участь представники трьох областей - Вінницької, Чернівецької та Хмельницької, а також Республіки Молдова. 

- Цей турнір - представницький, беруть участь команди, де всі - майстри спорту, - розповів організатор турніру, голова Могилів-Подільської міської федерації шахів Андрій Горобець. - З міста Хмельницького приїде гросмейстер FIDE (Міжнародна шахова федерація), який у 1998 році став чемпіоном України в абсолютному заліку - Любомир Михайлець. Буде грати за команду свого міста.

Очікується участь до 10 команд: з міста Могилева-Подільського і Могилів-Подільського району, обласний центр - Вінниця - буде представлений ​​двома командами, райцентри Жмеринка і Козятин, а також Козятинський район відправлять своїх спортсменів. Традиційно бере участь місто Єдинці (Республіка Молдова), приїдуть шахісти з інших обласних центрів України - Хмельницького та Чернівців. У кожній команді - по 4 людини, а також представники, тренери - всього понад півсотні людей. На партію, за правилами «швидких шахів», відводиться близько 25 хвилин. Дев’ять турів планується провести за два дні. Захід відбудеться у Могилів-Подільській середній загальноосвітній школі-ліцеї №4.

За словами Андрія Горобця, це вже дев'ятий за рахунком щорічний турнір. Починався як обласне змагання, а потім бажання взяти участь виявили спортсмени з Молдови. Далі вдалося розширитися до міжобласного рівня. Поки що турнір не має статусу першості або чемпіонату, але організатори, заручившись підтримкою місцевої влади і мецената, впевнені - вийдуть на новий щабель.

- Будуть грошові призи: їх забезпечив депутат Вінницької обласної Ради, власник кондитерського дому «Вацак» Геннадій Вацак, - зазначає організатор. - З 10 команд – чотири нагородять командним призом. І ще будуть призи за зайняті перші місця на дошках. Обласна Федерація шахів надає для нагородження кубки, медалі та грамоти.    Для райцентру - це подія, тому глядачів турнір збирає чимало: є і «старожили» шахових партій, і молодь. Багато городян йдуть підтримати своїх, приїжджають і з сусідніх районів - Ямполя, Чернівців.

- Як правило, все культурно-спортивне життя зосереджене в обласному центрі, - зазначив Геннадій Вацак. - Це несправедливо, адже в районах багато хороших ініціатив, талановитих людей, дітей, яким потрібно допомагати розвиватися. Шахи - інтелектуальний вид спорту, яким може займатись будь-хто, на відміну від інших видів, де важлива молодість і фізична сила. Я сам - шахіст, в юності - першорозрядник і докладу всіх зусиль, щоб моє рідне місто знали на Вінниччині та за її межами, як «столицю» інтелектуального виду спорту. Цей турнір для нас особливий - дійсно подія, коли до провінції приїжджають в такій кількості майстри спорту з шахів. Я, як і всі могилівчани, сподіваюся на можливість позмагатися з гросмейстером. І вдячний за підтримку міській владі та обласній Федерації шахів.

У турнірі планує взяти участь і команда бізнесменів на чолі з Вацаком. Вони гратимуть поза конкурсом, але надії, що імениті шахісти «піддадуться» немає - все буде по-чесному, інакше пропаде дух змагань. Для учасників передбачена також культурна програма з оглядовою екскурсією по історичним куточкам міста і відвідування «вінницького дива» - Лядівського скельного монастиря.

Повернутись Створено: 27 липня 2016 року, 15:27 Переглядів: 1310

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація