Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Геннадій Вацак прагне зробити Могилів-Подільський «шаховою столицею» Вінниччини Роздрукувати

На міжнародному шаховому турнірі у Могилеві-Подільському на Вінниччині вперше змагатиметься гросмейстер. Невеликий райцентр робить серйозну заявку на міжнародний рівень завдяки місцевому меценату Геннадію Вацаку.

30-31 липня 2016 року у Могилеві-Подільському пройде міжнародний турнір, у якому візьмуть участь представники трьох областей - Вінницької, Чернівецької та Хмельницької, а також Республіки Молдова. 

- Цей турнір - представницький, беруть участь команди, де всі - майстри спорту, - розповів організатор турніру, голова Могилів-Подільської міської федерації шахів Андрій Горобець. - З міста Хмельницького приїде гросмейстер FIDE (Міжнародна шахова федерація), який у 1998 році став чемпіоном України в абсолютному заліку - Любомир Михайлець. Буде грати за команду свого міста.

Очікується участь до 10 команд: з міста Могилева-Подільського і Могилів-Подільського району, обласний центр - Вінниця - буде представлений ​​двома командами, райцентри Жмеринка і Козятин, а також Козятинський район відправлять своїх спортсменів. Традиційно бере участь місто Єдинці (Республіка Молдова), приїдуть шахісти з інших обласних центрів України - Хмельницького та Чернівців. У кожній команді - по 4 людини, а також представники, тренери - всього понад півсотні людей. На партію, за правилами «швидких шахів», відводиться близько 25 хвилин. Дев’ять турів планується провести за два дні. Захід відбудеться у Могилів-Подільській середній загальноосвітній школі-ліцеї №4.

За словами Андрія Горобця, це вже дев'ятий за рахунком щорічний турнір. Починався як обласне змагання, а потім бажання взяти участь виявили спортсмени з Молдови. Далі вдалося розширитися до міжобласного рівня. Поки що турнір не має статусу першості або чемпіонату, але організатори, заручившись підтримкою місцевої влади і мецената, впевнені - вийдуть на новий щабель.

- Будуть грошові призи: їх забезпечив депутат Вінницької обласної Ради, власник кондитерського дому «Вацак» Геннадій Вацак, - зазначає організатор. - З 10 команд – чотири нагородять командним призом. І ще будуть призи за зайняті перші місця на дошках. Обласна Федерація шахів надає для нагородження кубки, медалі та грамоти.    Для райцентру - це подія, тому глядачів турнір збирає чимало: є і «старожили» шахових партій, і молодь. Багато городян йдуть підтримати своїх, приїжджають і з сусідніх районів - Ямполя, Чернівців.

- Як правило, все культурно-спортивне життя зосереджене в обласному центрі, - зазначив Геннадій Вацак. - Це несправедливо, адже в районах багато хороших ініціатив, талановитих людей, дітей, яким потрібно допомагати розвиватися. Шахи - інтелектуальний вид спорту, яким може займатись будь-хто, на відміну від інших видів, де важлива молодість і фізична сила. Я сам - шахіст, в юності - першорозрядник і докладу всіх зусиль, щоб моє рідне місто знали на Вінниччині та за її межами, як «столицю» інтелектуального виду спорту. Цей турнір для нас особливий - дійсно подія, коли до провінції приїжджають в такій кількості майстри спорту з шахів. Я, як і всі могилівчани, сподіваюся на можливість позмагатися з гросмейстером. І вдячний за підтримку міській владі та обласній Федерації шахів.

У турнірі планує взяти участь і команда бізнесменів на чолі з Вацаком. Вони гратимуть поза конкурсом, але надії, що імениті шахісти «піддадуться» немає - все буде по-чесному, інакше пропаде дух змагань. Для учасників передбачена також культурна програма з оглядовою екскурсією по історичним куточкам міста і відвідування «вінницького дива» - Лядівського скельного монастиря.

Повернутись Створено: 27 липня 2016 року, 15:27 Переглядів: 1455

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація