Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Геннадій Вацак зводить нові об’єкти в Могилеві-Подільському Роздрукувати

Масштабність ідей та амбітність проектів – стиль, притаманний бізнесмену, депутату обласної Ради Геннадію Вацаку. Щороку він радує могилівчан своєрідним подарунком. Минулого року це були Європейська площа, рятувальна станція та знак «I love Mohyliv-Podilsky», а цьогоріч Геннадій Анатолійович вже приступив до втілення нових проектів – меценат має намір звести сучасну набережну вздовж Дністра та закласти парк у заводському масиві.

Ідея знайшла підтримку міської влади. Могилів-Подільський міський голова Петро Бровко спільно з Геннадієм Вацаком обговорили та узгодили майбутній проект.

Про те, що в планах 2018-го року – будівництво набережної, депутат заявив ще влітку 2017 року, коли зводилась рятувальна станція. Тоді ж і було закладено початок підпірної стіни, яка мала увійти до  комплексу майбутньої набережної.

Геннадій Вацак завжди дотримується свого слова. Одразу після новорічних свят у Могилеві-Подільському «закипіла»  робота. Набережна Дністра перетворилася на будівельний майданчик. Тут щодня працює техніка і люди. Розпочали з підготовчих робіт та розчистки території,  на об’єкт завозять камінь, яким укріплюватимуть берег річки.

Дністровська набережна матиме протяжність до 200 метрів, завширшки 6-9 метрів та буде розділена 28-метровим тунелем, який виходитиме на вулицю Вірменську. Підпірну стіну  триматимуть колони, облицьовані жовтим каменем, на яких кріпитимуться ліхтарі. Набережна матиме декілька зон: алею до пристані, зону для відпочинку та зону, що виходить до річки з оглядовим майданчиком. Уздовж  встановлять лавки і урни, облаштують пандуси,  покладуть тротуарну плитку, проведуть освітлення.

Містяни можуть комфортно відпочити в затінку, який створюватимуть більше двох десятків висаджених дерев, пройтися до води декоративними східцями, обрамленими дизайнерською металевою огорожею та зробити на оглядовому майданчику селфі на фоні водного плеса.

– Я обіцяв могилівчанам зробити в 2018 році гарну, сучасну  набережну, де вони могли б залюбки відпочивати, прогулюватися, милуватися краєвидами  і отримувати від того насолоду, – коментує депутат обласної Ради Геннадій Вацак. – Це справді чималі кошти, однак  важливо те, щоб людям сподобалося. Набережна – плід колективної думки членів моєї сім’ї. Ми порадилися та вирішили зробити саме таким черговий дарунок рідному місту. Впевнений, що набережна доповнить перелік улюблених місць відпочинку жителів  Могилева-Подільського та його гостей!

В концепцію набережної вдало вписана річкова акваторія, бо ж недарма Могилів-Подільський – місто над Дністром.

– Ми стоїмо на порозі визначної події – відновлення історичної величі Могилева-Подільського, – зазначає міський голова Петро Бровко. – В 1893 році, коли мурувалася дамба, починаючи від мосту Дружба, який тоді ще був дерев’яним, меценати-могилівчани вирішили облаштувати краєвид прикордонного міста. Вони гуртом збудували ратушу, зброярню, дзвіницю, аби всі, хто в’їжджав до Могилева-Подільського, відчували його велич. Сьогодні наступила та мить, коли ми відновлюємо історичну велич нашого міста, Геннадій Вацак повертає його красу в оновленому вигляді.

З 15 березня, паралельно з будівництвом набережної, родина  Вацаків приступить до зведення парку, що в заводському житловому масиві. Колись тут  вирувало життя, проводилися свята – все це залишилося лише на пам’яті жителів масиву та голубих ялин, що за той час встигли вирости. Про те, що меценат турбується про мешканців масиву, вказує і той факт, що він навіть оголосив конкурс на найвлучнішу назву майбутнього парку.

Будівництво вестиметься практично з нуля, бо зноситиметься все старе та таке, що віджило; зніматиметься сорокасантиметровий шар грунту  та завозитиметься свіжа родюча земля. Натомість там з’явиться новий публічний простір для відпочинку та дозвілля. Уся територія  парку умовно буде розділена на три  зони відпочинку, одна з них ігрова, де розміщуватиметься дитячий розважальний комплекс. Ландшафтний дизайн сплановано таким чином, аби тут залюбки відпочивали і діти, і дорослі.  Голубі ялини, які там ростуть, залишать, а до них висадять платани, магнолії та інші декоративні дерева і рослини. Для зрошення зелених насаджень буде вмонтовано систему автополиву. А ще буде викладено бруківкою доріжки, встановлено лавки та ліхтарі, облаштовано безкоштовну парковку, якою користуватимуться як жителі прилеглих будинків, так і відвідувачі парку.

Всі  об’єкти меценат планує довершити до Дня народження рідного міста, якому й присвячує ці масштабні подарунки.

– Мабуть, немає людей, які б не любили місто, де вони народилися, де провели дитинство та юність, де створили сім’ї. Так і я – тут народився, одружився, народилися наші діти. Ми – частинки цього міста! І тому все, що робить моя сім’я для міста, – це прояв любові до нього. Могилів-Подільський з року в рік розбудовується і давно вже став справжньою окрасою Поділля, – запевнив Геннадій Вацак.

Тетяна Фоменко

 

 

Повернутись Створено: 31 січня 2018 року, 12:04 Переглядів: 1504

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація