Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Геннадій Вацак зводить нові об’єкти в Могилеві-Подільському Роздрукувати

Масштабність ідей та амбітність проектів – стиль, притаманний бізнесмену, депутату обласної Ради Геннадію Вацаку. Щороку він радує могилівчан своєрідним подарунком. Минулого року це були Європейська площа, рятувальна станція та знак «I love Mohyliv-Podilsky», а цьогоріч Геннадій Анатолійович вже приступив до втілення нових проектів – меценат має намір звести сучасну набережну вздовж Дністра та закласти парк у заводському масиві.

Ідея знайшла підтримку міської влади. Могилів-Подільський міський голова Петро Бровко спільно з Геннадієм Вацаком обговорили та узгодили майбутній проект.

Про те, що в планах 2018-го року – будівництво набережної, депутат заявив ще влітку 2017 року, коли зводилась рятувальна станція. Тоді ж і було закладено початок підпірної стіни, яка мала увійти до  комплексу майбутньої набережної.

Геннадій Вацак завжди дотримується свого слова. Одразу після новорічних свят у Могилеві-Подільському «закипіла»  робота. Набережна Дністра перетворилася на будівельний майданчик. Тут щодня працює техніка і люди. Розпочали з підготовчих робіт та розчистки території,  на об’єкт завозять камінь, яким укріплюватимуть берег річки.

Дністровська набережна матиме протяжність до 200 метрів, завширшки 6-9 метрів та буде розділена 28-метровим тунелем, який виходитиме на вулицю Вірменську. Підпірну стіну  триматимуть колони, облицьовані жовтим каменем, на яких кріпитимуться ліхтарі. Набережна матиме декілька зон: алею до пристані, зону для відпочинку та зону, що виходить до річки з оглядовим майданчиком. Уздовж  встановлять лавки і урни, облаштують пандуси,  покладуть тротуарну плитку, проведуть освітлення.

Містяни можуть комфортно відпочити в затінку, який створюватимуть більше двох десятків висаджених дерев, пройтися до води декоративними східцями, обрамленими дизайнерською металевою огорожею та зробити на оглядовому майданчику селфі на фоні водного плеса.

– Я обіцяв могилівчанам зробити в 2018 році гарну, сучасну  набережну, де вони могли б залюбки відпочивати, прогулюватися, милуватися краєвидами  і отримувати від того насолоду, – коментує депутат обласної Ради Геннадій Вацак. – Це справді чималі кошти, однак  важливо те, щоб людям сподобалося. Набережна – плід колективної думки членів моєї сім’ї. Ми порадилися та вирішили зробити саме таким черговий дарунок рідному місту. Впевнений, що набережна доповнить перелік улюблених місць відпочинку жителів  Могилева-Подільського та його гостей!

В концепцію набережної вдало вписана річкова акваторія, бо ж недарма Могилів-Подільський – місто над Дністром.

– Ми стоїмо на порозі визначної події – відновлення історичної величі Могилева-Подільського, – зазначає міський голова Петро Бровко. – В 1893 році, коли мурувалася дамба, починаючи від мосту Дружба, який тоді ще був дерев’яним, меценати-могилівчани вирішили облаштувати краєвид прикордонного міста. Вони гуртом збудували ратушу, зброярню, дзвіницю, аби всі, хто в’їжджав до Могилева-Подільського, відчували його велич. Сьогодні наступила та мить, коли ми відновлюємо історичну велич нашого міста, Геннадій Вацак повертає його красу в оновленому вигляді.

З 15 березня, паралельно з будівництвом набережної, родина  Вацаків приступить до зведення парку, що в заводському житловому масиві. Колись тут  вирувало життя, проводилися свята – все це залишилося лише на пам’яті жителів масиву та голубих ялин, що за той час встигли вирости. Про те, що меценат турбується про мешканців масиву, вказує і той факт, що він навіть оголосив конкурс на найвлучнішу назву майбутнього парку.

Будівництво вестиметься практично з нуля, бо зноситиметься все старе та таке, що віджило; зніматиметься сорокасантиметровий шар грунту  та завозитиметься свіжа родюча земля. Натомість там з’явиться новий публічний простір для відпочинку та дозвілля. Уся територія  парку умовно буде розділена на три  зони відпочинку, одна з них ігрова, де розміщуватиметься дитячий розважальний комплекс. Ландшафтний дизайн сплановано таким чином, аби тут залюбки відпочивали і діти, і дорослі.  Голубі ялини, які там ростуть, залишать, а до них висадять платани, магнолії та інші декоративні дерева і рослини. Для зрошення зелених насаджень буде вмонтовано систему автополиву. А ще буде викладено бруківкою доріжки, встановлено лавки та ліхтарі, облаштовано безкоштовну парковку, якою користуватимуться як жителі прилеглих будинків, так і відвідувачі парку.

Всі  об’єкти меценат планує довершити до Дня народження рідного міста, якому й присвячує ці масштабні подарунки.

– Мабуть, немає людей, які б не любили місто, де вони народилися, де провели дитинство та юність, де створили сім’ї. Так і я – тут народився, одружився, народилися наші діти. Ми – частинки цього міста! І тому все, що робить моя сім’я для міста, – це прояв любові до нього. Могилів-Подільський з року в рік розбудовується і давно вже став справжньою окрасою Поділля, – запевнив Геннадій Вацак.

Тетяна Фоменко

 

 

Повернутись Створено: 31 січня 2018 року, 12:04 Переглядів: 1365

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація