Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Генрік Літвін: «Польща Україну в Євросоюз не тягне, а запрошує» Роздрукувати

11 квітня у Вінниці відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генріка Літвіна з представниками місцевих ЗМІ, громадськими діячами, депутатами й студентами.

Посла супроводжували голова обласної Ради Сергій Татусяк, Вінницький міський голова Володимир Гройсман та заступник голови ОДА Григорій Дерун. Ініціаторами та організаторами даної зустрічі виступили Вінницька обласна Рада, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці та ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина».

Головною темою розмови була «Польський досвід трансформації та можливість його використання у процесі інтеграції України до Європейського Союзу», однак пан Літвін охоче відповів на запитання про корупцію, газове питання України, міграційну політику, культуру тощо.

Розмову з аудиторією Посол розпочав з інформації про пікет під одним із консульств Республіки Польща в Україні, де українці стояли з плакатами «Не треба тягнути Україну туди, куди вона не хоче», маючи на увазі Європейський Союз.

– Польща не тягне Україну в Євросоюз, а запрошує. Наша інтеграційна політика – це наша пропозиція тієї дороги, яку Польща пройшла сама і може інформувати партнерів про досвід проходження цієї дороги. На мою думку, для наших східних партнерів європейська дорога є найкраща. І моя порада – використайте цю можливість, – зазначив Генрік Літвін.

Пан Посол додав, що євроінтеграційний досвід Польщі є виключно позитивним і навів приклади зміни основних показників, які відбулися в його країні за 9 років існування в євроспільноті:

1) внутрішній валовий продукт зріс до 45% і на сьогодні Польща займає 20-те місце в світі за цим показником;

2) експорт зріс із 70 млрд. євро до 190 млрд. євро;

3) фінансування із фондів Євросоюзу різних проектів склало 50 млрд. євро

4) зниження безробіття з 22% до 9%.

– Але найкраще, що нам вдалося, – це адміністративна реформа з акцентом на місцевому самоврядуванні. Це дало найбільший ефект економіці та інфраструктурному розвиткові, – підкреслив дипломат.

Він пояснив, що реформа влади дала можливість залишати у громадах податки та збори. Крім того, стрімко розвинувся малий і середній бізнес, який наразі формує 60% ВВП Польщі (у 90-ті роки було лише 3-5%).

Наостанок Генрік Літвін додав: якщо Україна все-таки вибрала для себе Євросоюз, то Польща з нетерпінням чекає підписання документа про її асоційоване членство в ЄС.

 

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2013 року, 14:01 Переглядів: 914

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація