21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Генрік Літвін: «Польща Україну в Євросоюз не тягне, а запрошує» Роздрукувати

11 квітня у Вінниці відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генріка Літвіна з представниками місцевих ЗМІ, громадськими діячами, депутатами й студентами.

Посла супроводжували голова обласної Ради Сергій Татусяк, Вінницький міський голова Володимир Гройсман та заступник голови ОДА Григорій Дерун. Ініціаторами та організаторами даної зустрічі виступили Вінницька обласна Рада, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці та ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина».

Головною темою розмови була «Польський досвід трансформації та можливість його використання у процесі інтеграції України до Європейського Союзу», однак пан Літвін охоче відповів на запитання про корупцію, газове питання України, міграційну політику, культуру тощо.

Розмову з аудиторією Посол розпочав з інформації про пікет під одним із консульств Республіки Польща в Україні, де українці стояли з плакатами «Не треба тягнути Україну туди, куди вона не хоче», маючи на увазі Європейський Союз.

– Польща не тягне Україну в Євросоюз, а запрошує. Наша інтеграційна політика – це наша пропозиція тієї дороги, яку Польща пройшла сама і може інформувати партнерів про досвід проходження цієї дороги. На мою думку, для наших східних партнерів європейська дорога є найкраща. І моя порада – використайте цю можливість, – зазначив Генрік Літвін.

Пан Посол додав, що євроінтеграційний досвід Польщі є виключно позитивним і навів приклади зміни основних показників, які відбулися в його країні за 9 років існування в євроспільноті:

1) внутрішній валовий продукт зріс до 45% і на сьогодні Польща займає 20-те місце в світі за цим показником;

2) експорт зріс із 70 млрд. євро до 190 млрд. євро;

3) фінансування із фондів Євросоюзу різних проектів склало 50 млрд. євро

4) зниження безробіття з 22% до 9%.

– Але найкраще, що нам вдалося, – це адміністративна реформа з акцентом на місцевому самоврядуванні. Це дало найбільший ефект економіці та інфраструктурному розвиткові, – підкреслив дипломат.

Він пояснив, що реформа влади дала можливість залишати у громадах податки та збори. Крім того, стрімко розвинувся малий і середній бізнес, який наразі формує 60% ВВП Польщі (у 90-ті роки було лише 3-5%).

Наостанок Генрік Літвін додав: якщо Україна все-таки вибрала для себе Євросоюз, то Польща з нетерпінням чекає підписання документа про її асоційоване членство в ЄС.

 

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2013 року, 14:01 Переглядів: 890

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація