Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Генрік Літвін: «Польща Україну в Євросоюз не тягне, а запрошує» Роздрукувати

11 квітня у Вінниці відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генріка Літвіна з представниками місцевих ЗМІ, громадськими діячами, депутатами й студентами.

Посла супроводжували голова обласної Ради Сергій Татусяк, Вінницький міський голова Володимир Гройсман та заступник голови ОДА Григорій Дерун. Ініціаторами та організаторами даної зустрічі виступили Вінницька обласна Рада, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці та ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина».

Головною темою розмови була «Польський досвід трансформації та можливість його використання у процесі інтеграції України до Європейського Союзу», однак пан Літвін охоче відповів на запитання про корупцію, газове питання України, міграційну політику, культуру тощо.

Розмову з аудиторією Посол розпочав з інформації про пікет під одним із консульств Республіки Польща в Україні, де українці стояли з плакатами «Не треба тягнути Україну туди, куди вона не хоче», маючи на увазі Європейський Союз.

– Польща не тягне Україну в Євросоюз, а запрошує. Наша інтеграційна політика – це наша пропозиція тієї дороги, яку Польща пройшла сама і може інформувати партнерів про досвід проходження цієї дороги. На мою думку, для наших східних партнерів європейська дорога є найкраща. І моя порада – використайте цю можливість, – зазначив Генрік Літвін.

Пан Посол додав, що євроінтеграційний досвід Польщі є виключно позитивним і навів приклади зміни основних показників, які відбулися в його країні за 9 років існування в євроспільноті:

1) внутрішній валовий продукт зріс до 45% і на сьогодні Польща займає 20-те місце в світі за цим показником;

2) експорт зріс із 70 млрд. євро до 190 млрд. євро;

3) фінансування із фондів Євросоюзу різних проектів склало 50 млрд. євро

4) зниження безробіття з 22% до 9%.

– Але найкраще, що нам вдалося, – це адміністративна реформа з акцентом на місцевому самоврядуванні. Це дало найбільший ефект економіці та інфраструктурному розвиткові, – підкреслив дипломат.

Він пояснив, що реформа влади дала можливість залишати у громадах податки та збори. Крім того, стрімко розвинувся малий і середній бізнес, який наразі формує 60% ВВП Польщі (у 90-ті роки було лише 3-5%).

Наостанок Генрік Літвін додав: якщо Україна все-таки вибрала для себе Євросоюз, то Польща з нетерпінням чекає підписання документа про її асоційоване членство в ЄС.

 

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2013 року, 14:01 Переглядів: 983

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація