26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Генрік Літвін: «Польща Україну в Євросоюз не тягне, а запрошує» Роздрукувати

11 квітня у Вінниці відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генріка Літвіна з представниками місцевих ЗМІ, громадськими діячами, депутатами й студентами.

Посла супроводжували голова обласної Ради Сергій Татусяк, Вінницький міський голова Володимир Гройсман та заступник голови ОДА Григорій Дерун. Ініціаторами та організаторами даної зустрічі виступили Вінницька обласна Рада, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці та ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина».

Головною темою розмови була «Польський досвід трансформації та можливість його використання у процесі інтеграції України до Європейського Союзу», однак пан Літвін охоче відповів на запитання про корупцію, газове питання України, міграційну політику, культуру тощо.

Розмову з аудиторією Посол розпочав з інформації про пікет під одним із консульств Республіки Польща в Україні, де українці стояли з плакатами «Не треба тягнути Україну туди, куди вона не хоче», маючи на увазі Європейський Союз.

– Польща не тягне Україну в Євросоюз, а запрошує. Наша інтеграційна політика – це наша пропозиція тієї дороги, яку Польща пройшла сама і може інформувати партнерів про досвід проходження цієї дороги. На мою думку, для наших східних партнерів європейська дорога є найкраща. І моя порада – використайте цю можливість, – зазначив Генрік Літвін.

Пан Посол додав, що євроінтеграційний досвід Польщі є виключно позитивним і навів приклади зміни основних показників, які відбулися в його країні за 9 років існування в євроспільноті:

1) внутрішній валовий продукт зріс до 45% і на сьогодні Польща займає 20-те місце в світі за цим показником;

2) експорт зріс із 70 млрд. євро до 190 млрд. євро;

3) фінансування із фондів Євросоюзу різних проектів склало 50 млрд. євро

4) зниження безробіття з 22% до 9%.

– Але найкраще, що нам вдалося, – це адміністративна реформа з акцентом на місцевому самоврядуванні. Це дало найбільший ефект економіці та інфраструктурному розвиткові, – підкреслив дипломат.

Він пояснив, що реформа влади дала можливість залишати у громадах податки та збори. Крім того, стрімко розвинувся малий і середній бізнес, який наразі формує 60% ВВП Польщі (у 90-ті роки було лише 3-5%).

Наостанок Генрік Літвін додав: якщо Україна все-таки вибрала для себе Євросоюз, то Польща з нетерпінням чекає підписання документа про її асоційоване членство в ЄС.

 

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2013 року, 14:01 Переглядів: 865

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація