Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Голів ОТГ навчали практичному застосуванню міжмуніципального співробітництва Роздрукувати

22 березня до Вінниці приїхали голови територіальних громад, аби взяти участь у семінарі-тренінгу «Практичні аспекти організації співробітництва територіальних громад». Організатором заходу став заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат України Сергій Кудлаєнко за сприяння швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO). У роботі семінару взяв участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

– 2018-го в рамках Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад з’явилась нова категорія «Громади, які уклали договори про міжмуніципальне співробітництво». Для участі в конкурсі зареєструвались 24 проекти, 20 з яких стали переможцями, – зазначив Михайло Кременюк. – Вони були профінансовані із загального фонду бюджету на суму 2 млн 698 тис. грн та зі спеціального фонду на суму 2 млн 992 тис. грн. Це фінансування дозволило залучити 6 млн 964 тис. грн партнерських коштів та задіяти 7 млн 632 тис. грн власних активів. Таким чином загальний бюджет склав понад 20 млн грн. А найголовніший здобуток такої співпраці – наочний приклад ефективного об’єднання зусиль різних громад для вирішення спільних завдань на взаємовигідній основі, що є першим кроком до об’єднання.

Сергій Кудлаєнко зазначив, що раціонально організоване співробітництво громад дозволяє як економити, так і акумулювати наявні в громадах ресурси.

– Одним із таких механізмів є укладання угод про співробітництво,  – сказав Сергій Кудлаєнко. – Тому ми на цьому семінарі хочемо поділитись інформацією як це зробити. У практичній площині співробітництво може допомогти, зокрема, спільно будувати шляхи сполучення, створювати туристично-рекреаційний кластери, запроваджувати спільну на кілька громад систему поводження з побутовими відходами, спільно забезпечувати пожежну безпеку, чи дотримання правил благоустрою на території декількох громад.

У роботі семінару в скайп-режимі взяли участь і представники програми з покращення якості надання адміністративних послуг населенню «U-LEAD з Європою». Компанія надає допомогу територіальним громадам у відкритті  ЦНАПів: супровід, техніку, програмне забезпечення.

Представник Вінницької міської ради повідомив, що в період з 2014 по 2018 роки бюджет Вінниці виріс в 2,5 рази, а бюджет розвитку міста  зріс з 176 млн грн до 1 млрд грн.

– Ми бачимо, що ті кошти, які заробляють ОТГ, можемо витрачати на об’єкти соціального спрямування,  покращення комунального сектору і це відчувають вінничани, – зазначив він.

З учасниками семінару практичні заняття провели експерт з питань публічних послуг і моніторингу швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) В’ячеслав Сороковський та експерт-консультант з питань співробітництва територіальних громад цього ж проекту Олександр Врублевський.

– Маємо спрямувати вас на розширення вашого практичного потенціалу у застосуванні такого інструмента, як співробітництво територіальних громад, – сказав В’ячеслав Сороковський. – Поряд з тими процесами, які відбуваються щодо об’єднання громад, ви відчули далеко не всі послуги, які притаманні місцевому самоврядуванню. Деякі послуги можна  ефективно використовувати  самою громадою автономно, або ефективніше надавати ці послуги через можливості співпраці. Через той інструмент що є – співробітництво територіальних громад, у нас як у практиків, є можливість виносити ці речі у практичну площину і впливати  на вдосконалення відповідного законодавства, яке є у сфері відповідальності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування регулярно організовують та проводять виїзні навчальні семінари з питань організації міжмуніципального співробітництва. На таких заходах представники територіальних громад, зокрема, об’єднаних, мають можливість не лише здобути відповідні знання та практичні навички, але й безпосередньо поспілкуватися із кращими експертами з питань співробітництва та отримати необхідні фахові друковані матеріали.

Повернутись Створено: 22 березня 2019 року, 16:46 Переглядів: 545

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація