5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Голова комісії з питань місцевого самоврядування успішно завершила Швейцарсько-українську школу місцевого самоврядування DESPRO-2016 Роздрукувати

Завершилась заключна сесія Школи місцевого самоврядування DESPRO. За час роботи Школи 80 представників Української асоціації районних та обласних рад мали можливість ближче познайомитись з практичними аспектами реалізації українського законодавства, дізналися про новації, які несе нормативно-правова база, та вчилися комунікувати.

Група Асоціації була представлена головами районних рад, їхніми заступниками, депутатами обласних і районних рад, а також посадовими особами місцевого самоврядування зі всієї України – лідерами органів місцевого самоврядування, які пройшли жорсткий відбір.

З Вінницької області пройшли відбір та навчання два представники органів місцевого самоврядування - це голова  постійної комісії обласної Ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір та секретар Тульчинської районної ради – Віталій Процепко.

Набір проводився влітку 2015 року, навчання проходило  протягом 3 місяців  в рамках швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO –2016. Усі випускники групи районних та обласних рад отримали дипломи, затверджені підписом Керівника Швейцарсько-українського проекту DESPRO Оксани Гарнець та Президента Асоціації Сергія Чернова.

Нагадаємо, що цього року Школа місцевого самоврядування DESPRO вперше проводить захід у тісній організаторській співпраці з асоціаціями органів місцевого самоврядування, у тому числі, з Українською асоціацією районних та обласних рад.

Як зазначила Лариса Білозір, Школа місцевого  самоврядування є майданчиком для обміну досвідом та інформацією щодо загальних тенденцій, досягнень процесу децентралізації, труднощів і шляхів їхнього подолання, формує лідерські якості – ініціативність, відвовідальність.

– Я завжди була переконана, що постійно потрібно рухатися вперед - брати на себе відповідальність і виходити з  “зони комфорту” і якщо необхідно, – то навіть вчитися під час руху, – розповіла депутат обласної Ради. – Я називаю це Long life learning - навчання протягом всього життя і завжди закликаю всіх так робити. Пройшла навчання в Школі місцевого самоврядування швейцарсько-українського проекту DESPRO для того, щоб допомагати у написанні серйозних проектів регіонального розвитку місцевим громадам для Державного Фонду Регіонального Розвитку, який в минулому виділив на Вінницьку область біля 150 млн. грн. На жаль, другий рік поспіль регіони не вибирають заплановані у ДФРР кошти (1% від державного бюджету). Причина – брак спроможності громад планувати якісні проекти розвитку. Однак я переконана, що  формування спроможних об’єднаних громад, яких у Вінницькій області на початок 2017 року буде сформовано у кількості  21,  допоможе залучити значні бюджетні інвестиції в інфраструктуру нових громад і запровадить практики взаємодії між члнами громад, адже громади в процесі децентралізації отримають не тільки вагомі повноваження, але й фінансовий ресурс, відповідальність та серйозні повноваження.

 

Повернутись Створено: 8 грудня 2016 року, 12:11 Переглядів: 696

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація