Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

 • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

  Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

 • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

  З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

 • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

  Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Голова комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації прозвітував про результати діяльності Роздрукувати

Як поінформував під час засідання 17-ї сесії голова комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації Олександр Масленніков, протягом роботи обласної Ради 7 скликання її члени брали активну участь у засіданнях комісії, долучалися до діяльності у робочих групах, брали участь у виїзних та апаратних нарадах щодо актуальних проблем розвитку області.

Протягом звітного періоду постійна комісія проводила цілеспрямовану роботу щодо підвищення ефективності використання комунального майна, а саме: контролює підготовку і проведення відчуження, передачі в оренду, концесію майна, а також поповнення обласного бюджету та спеціального фонду за рахунок грошових коштів від продажу і здачі в оренду нерухомого майна.

В результаті проведення об’ємної підготовчої роботи протягом 2016 року по програмі приватизації Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Вінницькій області приватизовано об’єкт (незавершене будівництво - модуль у смт Стрижавка) на суму 354,24 тис. грн.

В програму приватизації включено пакет акцій публічного акціонерного товариства „Вінницяфармація” в розмірі 35% статутного капіталу.

За інформацією голови комісії, від початку скликання  проведено 36 засідань комісії, на яких розглянуто більше 700 питань.

За рекомендацією комісії на розгляд сесій обласної Ради спрямовано 300 проектів рішень, з яких, після опрацювання, депутатами на пленарних засіданнях обласної Ради ухвалено 90 рішень, що становить більше 30% від загальної кількості прийнятих Радою за цей період.

До кожної чергової сесії проводилось 3-4 засідання комісії, на кожне з яких вносилось на розгляд в середньому до 30 питань.

– Особливістю діяльності комісії стала практика попередньої перевірки питань, що вносяться на її розгляд безпосередньо на місцях, що давало змогу об’єктивно вивчати ситуацію і приймати виважені рішення, – зазначив Олександр Масленніков. – Одним із напрямів діяльності комісії є реалізація регуляторної політики. Так, за ініціативи постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації, з метою підвищення ефективності передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад області, управлінням спільної комунальної власності розроблений та проходить процедуру обговорення регуляторний акт щодо затвердження нових орендних ставок.

Особлива увага комісії, спільно з управлінням спільної комунальної власності, приділяється державній реєстрації права власності територіальних громад області, в особі Вінницької обласної Ради та речових прав на нерухоме майно (земельні ділянки та будівлі) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Станом на 1 лютого 2017 року суб’єктами господарювання спільної власності територіальних громад області здійснено державну реєстрацію права власності та речових прав:

- земельних ділянок: отримано 168 витягів – що становить 60% від загальної кількості;

- приміщень (будівель): отримано 123 свідоцтва (в тому числі, витягів) – що становить 73% від загальної кількості.

Продовжується робота з приведення у відповідність до чинного законодавства статутних документів обласних комунальних підприємств, установ та організацій. Розглянуто та подано на затвердження сесій обласної Ради  понад 120 статутів.

За період діяльності депутатів 7 скликання на засіданні постійної комісії було розглянуто матеріали 27-ми перевірок об’єктів спільної власності територіальних громад області, що проводились управлінням спільної комунальної власності відповідно до розпоряджень голови обласної Ради. В тому числі, у 4-ох перевірках (ОКП „Вінницякіно”, КП „Антопільське”, Брацлавський психоневрологічний інтернат, Тиврівський будинок-інтернат геріатричного профілю) брали участь члени постійної комісії.

За результатами розгляду матеріалів перевірок комісією виносились рішення на розгляд сесії обласної Ради. Так, по ОКП „Вінницякіно” підготовлено пропозиції щодо реорганізації підприємства, оптимізації його роботи. На засідання комісії, що відбулось 24 січня 2017 року, розглядався проект рішення „Про створення комунального закладу „Центр кіномистецтва та культури „Кіно-Поділля” та припинення шляхом ліквідації обласного комунального підприємства „Вінницякіно”.

Враховуючи результати перевірки, відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної Ради  від 25.01.2017 року № 15, звільнено з посади директора Брацлавського психоневрологічного інтернату Обертосюк Г.Д.

На контролі постійної комісії та управління знаходяться питання оренди приміщень, списання, передачі та продажу майна. За поданням комісії на розгляд сесії направлено 80 проектів і прийнято 25 рішень з цих питань.

Також, за погодженням комісії, головою обласної Ради було підписано 113 розпоряджень стосовно укладення, переукладення договорів оренди нерухомого майна.

На сьогоднішній день управлінням та балансоутримувачами орендованого майна здійснюється облік та контроль за використанням майна спільної власності територіальних громад області орендарями, матеріальну базу якого становлять 365 договорів оренди, серед яких:

- 100 договорів оренди в 22 закладах охорони здоров`я;

- 13 договорів оренди в 6 закладах культури;

- 17 договорів оренди в 6 закладах освіти;

- 23 договори оренди в 6 закладах ЖКГ;

- 6 договорів оренди в 4 закладах соціального захисту;

- 1 договір оренди в 1 закладі фізкультури та спорту;

- 64 договори оренди в 9 в інших закладах;

- 140 договорів оренди в будівлях, що знаходяться на балансі управління спільної комунальної власності територіальних громад області.

Загальна площа переданих в оренду приміщень становить близько 24,0 тис. кв. м (без площ будівель, що знаходяться на балансі управління спільної комунальної власності).

Аналізуючи динаміку останніх років щодо перерахування коштів до бюджету за оренду майна, можна спостерігати позитивну тенденцію:

 • за 2014 рік - 1918,5 тис. грн;
 • за 2015 рік - 3289,5 тис. грн;
 • за 2016 рік - 3451,9 тис. грн.

Також Олександр Масленніков зазначив, що для забезпечення ефективного використання майна комунальної власності постійна комісія спільно з управлінням майном комунальної власності буде працювати над виконанням таких завдань: оптимізація роботи управління спільної комунальної власності територіальних громад області; проведення щомісячного контролю та аналіз надходження платежів від оренди та приватизації об’єктів комунальної власності; недопущення втрат бюджету внаслідок несвоєчасного оформлення договорів оренди комунального майна або використання об’єктів без оформлення відповідного договору; забезпечення своєчасного оформлення договорів оренди та купівлі-продажу майна, переданого в оренду та внесеного до переліку об’єктів, що підлягають приватизації; активізація роботи з боржниками щодо погашення заборгованості з орендної плати, а саме: забезпечення своєчасного подання позовів про стягнення заборгованості та виселення з орендованих приміщень недобросовісних орендарів, які не сплачують орендну плату протягом трьох місяців.

– Впливаючи таким чином на роботу об’єктів спільної власності територіальних громад області, постійна комісія разом з управлінням прагнуть зберегти весь потенціал комунальної власності, щоб він найефективніше працював на задоволення потреб населення області та сприяв вирішенню соціальних питань, – підкреслив Олександр Масленніков.

Депутати підтримали звіт голови постійної комісії.

 

Повернутись Створено: 24 березня 2017 року, 13:27 Переглядів: 794

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація