5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Голова обласної Ради Сергій Свитко обговорив із керівниками місцевих рад Крижопільщини питання об’єднання територіальних громад Роздрукувати

26 травня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко здійснив робочу поїздку до Крижополя, зокрема, взяв участь у засіданні чергової 25 сесії 6 скликання Крижопільської районної ради. Мета поїздки очільника обласної Ради полягала у тому, щоб почути думку та пропозиції керівників органів місцевого самоврядування району та депутатів районної ради щодо об’єднання територіальних громад області, зокрема, про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

Нагадаємо, що на офіційному веб-сайті обласної Ради стартувало громадське обговорення проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, внесеного обласною державною адміністрацією на розгляд чергової сесії обласної Ради.

Участь у засіданні сесії районної ради взяли: голова Крижопільської районної ради Анатолій Стратієвський, голова райдержадміністрації Валентин Панчук, народний депутат України від Вінниччини Юрій Македон, голови сільських та селищних рад Крижопільщини. В ході роботи сесії районної ради було заслухано звіт очільника районної ради про діяльність за звітний період, розглянуто різні питання порядку денного сесії.

Головне питання, яке хвилює сьогодні мешканців територіальних громад та керівників органів місцевого самоврядування – це децентралізація влади, зокрема, питання об’єднання територіальним громад. Так, голова Крижопільської районної ради Анатолій Стратієвський у своєму виступі відмітив, що процес об’єднання територіальним громад сприймається жителями та керівниками громад важко і неоднозначно, проте іншого шляху, як продовження реформування не існує. 

Перед депутатським корпусом виступив голова обласної Ради Сергій Свитко, який звернувся до депутатів, голів сільських та селищних рад Крижопільщини з проханням відверто висловити свою думку щодо процесу реформування та надати конкретні пропозиції щодо його вдосконалення. Адже у червні планується засідання чергової сесії Вінницької обласної Ради, на якій буде розглянуто і затверджено проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

- Ми живемо у визначальний час для нашого народу. Сьогодні утверджується українська державність і незалежність на сході країни. Українці в очікуванні змін і змін на краще. Інакше для чого було здійснювати Революцію гідності, заради чого загинули Герої Небесної Сотні і продовжують сьогодні гинути на сході України кращі сини нашого народу. Україні потрібні реформи. Однією із таких важливих реформ є децентралізація влади. Переконаний, що зазначену реформу потрібно було реалізувати ще понад 10-20 років тому, як це зробили наші сусіди – поляки і румуни. Питання децентралізації влади є болючим і непростим. Робляться лише перші кроки у цьому напрямі керівництвом держави і обласної влади. Відбувся перший етап децентралізації - фінансової, і вже є перші успіхи, - зазначив Сергій Свитко.

Голова обласної Ради Сергій Свитко також повідомив, що в обласну Раду надійшов розроблений облдержадміністрацією проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, тому вкрай важливо провести його широке громадське обговорення.

- Не менш важливим є питання об’єднання територіальним громад. Мене цікавить думка депутатів районної ради і голів сільських рад щодо Вашого бачення процесу об’єднання територіальних громад, зокрема, у Крижопільському районі. Закон про об’єднання територіальних громад передбачає добровільність об’єднання. Це ключова позиція цього закону. Тому моє завдання як голови обласної Ради - захищати та підтримувати ті громади, які виявлять бажання об’єднатись. Моє завдання також підтримувати і ті громади, які не захочуть об’єднуватись. Бо процес об’єднання - добровільний. Маємо керуватися правилом - не нашкодь, щоб не спровокувати певні соціальні негаразди. Реформи мають слугувати виключно українським громадянам, бути основою для формування середнього класу. Ми маємо ухвалити єдино правильне рішення на користь, людей, на користь територіальній громаді Вінниччини, - підкреслив Сергій Свитко.

Після завершення засідання сесії очільник обласного органу місцевого самоврядування провів нараду із керівництвом району, депутатами районної ради та головами сільських, селищних рад, в ході якої було обговорено питання об’єднання територіальним громад, зокрема, на рівні району. Було повідомлено, що у Крижопільському районі виконавчою владою планується створити три територіальні громади згідно проекту Перспективного плану. Учасники ж наради висловили пропозицію утворити дві громади. Керівники органів місцевого самоврядування району ставили запитання голові обласної Ради, висловлювали свої пропозиції та ідеї, ділилися стурбованістю щодо методів впровадження реформи.

Виступаючі підкреслювали, що подальше об’єднання громад має відбуватися на позитивному прикладі кількох громад, зокрема, у випадку успішно результату від впровадження реформи. Тоді зазначені заходи здобудуть підтримку жителів і керівників місцевих рад. Наголошувалось, що неприпустимо реалізувати об’єднання шляхом примусу, загального “одобрямсу” і механічного об’єднання, без врахування економічних, соціальних, історичних передумов, а саме головне - думки жителів громади. Бо в іншому випадку, слово “добровільне об’єднання” є фікцією і його варто прибрати із закону, щоб не маніпулювати думкою людей. Одностайно було підтримано тезу про надання широких повноважень сільським та селищним радам в питанні фінансів, право розпоряджатись землями за межами населених пунктів та іншими ресурсами громад. Було розкритиковано нове законодавство про містобудівну діяльність

В цілому присутні на нараді погодились, що реформування є життєвою необхідністю, але воно має здійснюватися з врахуванням думки громадян та виключно в інтересах жителів територіальних громад. Важливим чинником в процесі реалізації реформи є збереження українського села – колиски української нації та створення передумов до його всебічного розвитку, створення спроможних громад. Йшлося і про необхідність всебічної підтримки фермерства, як передумови розвитку українського сільського господарства. Бо саме це дає підстави для економічної самодостатності села, подолання монополії олігархів та агрохолдингів, що розглядають сільське господарство виключно з точки зору власних комерційних інтересів, а не інтересів жителів громад.

Голова обласної Ради Сергій Свитко подякував активу Крижопільського району за небайдужість та конкретні пропозиції щодо вдосконалення процесу реформування, наголосив, що думка громади має бути врахована, адже Україна рухається у напрямі побудови громадянського суспільства. Він повідомив, що крім засідання чергової сесії обласної Ради, питання об’єднання територіальних громад, зокрема Перспективного плану буде розглянуто найближчим часом на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.   

Повернутись Створено: 27 травня 2015 року, 16:45 Переглядів: 1075

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація