5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Голова обласної Ради Сергій Свитко тримає на контролі земельні питання жителів Вінницького району Роздрукувати

29 липня в приміщенні обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбулась нарада з громадськістю та керівництвом Вінницького району. Нарада була зібрана головою обласної Ради у відповідь на  численні звернення і скарги жителів сіл Вінницького району, які домагаються надання їм земельних ділянок, що були виділені у різний час іншим суб’єктам господарювання з порушенням їхніх прав, як вони вважають. 

Участь у нараді взяли: голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, заступник голови Вінницької районної державної адміністрації Олег Бегус, начальник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак, начальник управління матеріального забезпечення УМВС України у Вінницькій області, підполковник міліції Петро Веретельник, сільські голови Вінницьких Хуторів та Писарівки, жителі сіл Агрономічного, Вінницьких Хуторів, Щіток, Зарванців, смт. Вороновиці. 

На початку засідання голова обласної Ради Сергій Свитко повідомив, що найбільше скарг громадян на законність виділення землі до керівництва обласного органу місцевого самоврядування надходить саме від жителів Вінницького району та учасників бойових дій на сході України. Саме тому очільник обласної Ради неодноразово звертався до голови Вінницької райдержадміністрації Віктора Шмігеля з проханням надати інформацію щодо виділення земельних ділянок у Вінницькому районі фізичним та юридичним особам для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва, тощо за межами населених пунктів відповідно до розпоряджень голови Вінницької райдержадміністрації, прийнятих з 01.01.2002 року до 01.01.2014 року. Проте, голова райдержадміністрації Віктор Шмігель стведжує, що інформація, яку просить надати очільник обласної Ради, є конфіденційною. 

В ході наради жителі Вінницько-Хутірської територіальної громади скаржились, що земельна ділянка в межах населеного пункту у розмірі 6,9 га, на яку вже тривалий час претендують більше 50 жителів села, була передана сільською радою і депутатами без погодження із громадою, зокрема фірмі «Сарафан». Низка інших земель, як твердять селяни, у різний час були передані чиновникам, прокурорам, суддям, наближеним до керівництва села особам, а інформацію про те, кому саме надається земля, від жителів приховують. Сільський голова Валерій Кравченко зайняв протилежну позицію і запевняє, що депутати зазначену земельну ділянку не виділять мешканцям, бо вона була погоджена для будівництва дитячого садочка, який ще має побудувати інвестор. А роздача землі по 10 соток пайовикам в цілому питання не вирішить. Тож доля цієї землі сьогодні залежить виключно від воді депутатів сільської ради.

Селяни Щіток Писарівської сільської ради стурбовані тим, що сільське пасовище у розмірі 13,3 га, яке значилося як землі запасу, передано управлінням Держкомзему у Вінницькій області у лютому 2014 року у власність 7 особам. Жителі стверджують, що фактично це землі, які знаходяться в межах населеного пункту і їхнє виділення не погоджувалось із громадою, а селян керівництво Держкомзему просто ввело в оману. Люди домагаються повернення цієї землі у власність територіальної громади і голова сільської ради підтримує ці вимоги. Як вони зазначають, якщо питання не вирішиться навіть у судовому порядку на їхню користь, то громадяни вдадуться до акцій громадської непокори, бо іншої вільної землі у Щітках уже немає.   

Схожа проблема виникла і у селі Агрономічному, де землі пасовища 9,5 га були передані сільською радою в 2012 році у власність 5 особам. Людям, які ж стояли у черзі на отримання земельних ділянок тривалий час, не залишається вільного клаптика землі у селі і за його межами. Селяни також звинувачують голову сільської ради у тому, що земля роздається для наближених людей і підставним особам, за якими стоять впливові люди, а зазначену землю планують перепродати по більш вигідній ціні. Крім того, в ході обговорення жителі Агрономічного розповіли, що керівництво сільської ради приховує від них інформацію, і саме через це була зірвана остання сесія сільської ради, бо на ній були присутні громадяни.   

Під час наради піднімалось і питання законності виділення землі у смт. Вороновиці, про що ми повідомляли раніше. Жителі селища регулярно проводять акції протесту з вимогами повернути їм землю, якою вони користувалися довгий час, і яка була передана стороннім особам без їхнього погодження. Сьогодні з цього приводу триває розслідування дій голови сільської ради прокуратурою області.

Крім того, обговорювалось і питання майбутнього ставків Верхні та Нижні Семеновичі, яке хвилює жителів сіл Зарванці і Якушинці. Зазначені ставки були передані орендарю товариства «Кредо-Авто». Як розповіли представники територіальної громади, з 2012 року зарванчани власними силами облаштовували територію двох ставків - Верхні та Нижні Семеновичі. Люди розчистили водойми, вивезли сміття, укріпили дамбу. На території ставків створено дитячий та спортивний майданчик, облаштовано зону відпочинку, побудовано дерев’яний будиночок для відпочиваючих та зариблено ставок. Протягом шести років ініціативна група  жителів села Зарванці зверталась в різні інстанції з метою передачі ставків у власність громади, але позитивної відповіді не отримала. А в червні цього року було проведено аукціон, про який не знала територіальна громада, і ставки були здані в оренду на 10 років ТОВ «Кредо-авто». Тому жителі села Зарванці звернулись до голови обласної Ради Сергія Свитка задля вирішення цього питання на користь інтересів громади.

З усіх вищезазначених питань голова обласної Ради Сергій Свитко дав доручення підготувати звернення у відповідні інстанції і контролюючі органи з метою перевірки законності виділення земельних ділянок, проведення об’єктивного розслідування та вирішення проблемних питань у межах чинного законодавства і на користь жителів територіальних громад.

Повернутись Створено: 30 липня 2015 року, 17:03 Переглядів: 1334

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація