5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Голова обласної Ради Сергій Свитко відстоює інтереси жителів Вінниччини в земельному питанні Роздрукувати

4 червня голова обласної Ради Сергій Свитко провів зустріч із мешканцями Вінниччини і представниками територіальних громад із різних районів, які тривалий час не можуть вирішити земельні питання, від яких залежить життя громадян.

Участь у зустрічі взяли: виконувач обов’язків начальника Головного Управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак, начальник юридичного відділу виконавчого апарату обласної Ради Алла Олійник, депутати сільських і селищних рад, мешканці із Вінницького, Липовецького, Калинівського, Козятинського, Шаргородського районів.

Під час зустрічі обговорювалась проблема оформлення земельних ділянок, спірні питання щодо надання земельних ділянок у користування, відбирання землі у територіальних громад та окремих мешканців без відома людей і сільських рад. Значна кількість землі, за повернення якої борються жителі Вінниччини, використовувалась як громадські пасовища селян, які у різний спосіб, як вважають депутати і жителі громад, незаконно у них відібрали.

Більшість із присутніх на зустрічі громадян і депутатів були на особистому прийомі в керівників області та неодноразово зверталися в усі можливі інстанції щодо вирішення їхніх проблем, проте належного реагування не було. Люди скаржаться на небачене розбазарювання землі в області, яка здійснюється усупереч волі мешканців громад, часто на користь комерційних груп, чиновників або підставних осіб. Саме тому голова обласної Ради Сергій Свитко ініціював зазначену зустріч за участю керівника Держгеокадастру у Вінницькій області з метою в вирішення низки проблем, які накопичились протягом значного часу.

Піднімалося питання незаконного заволодіння землею, якою користувалися тривалий час мешканці Вороновиці Вінницького району. Це уже викликало у населеному пункті соціальні протести людей проти місцевого керівника громади і розголос у ЗМІ. Виконувач обов’язків начальника Головного Управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак повідомив, що питання частково уже вирішено на користь людей, а доля 6-ти га землі ще буде визначена за підсумком діяльності і рішень правоохоронних органів та суду.

Представник ініціативної групи мешканців Вінницьких Хуторів Вінницького району на зустрічі заявив, що земля, яку надали родинам 63 учасників АТО є непридатною до господарювання, тому громадяни вимагають надати їм інші земельні ділянки.

Мешканці сіл Приборівка і Косаківка Липовецького району вимагають повернути у користування територіальної громади села пасовище розміром близько 26 га, яке було віддано орендатору без погодження із сільською радою і жителями зазначених сіл. Відтепер, скаржаться селяни, їм немає де випасати худобу. А у багатьох із них продаж молока є чи не єдиним засобом до заробітку і прожиття. Орендар же і місцева влада відмовляються захищати інтереси селян.

Схожою є ситуація і у селі Кордилівка Калинівського району, де близько 40 га землі було оформлено, як стверджують представники громади, на підставних осіб: студентів Вінницького національного аграрного університету та осіб із інших областей України.

У селі Кордишівка Козятинського району орендарю було надано право користуватися землею на схилі поблизу ставка, яку він почав розорювати, не рахуючись із думкою селян. Раніше зазначена ділянка також використовувалась як пасовище місцевими мешканцями.

В ході зустрічі піднімалися й інші не менш гострі питання, які потребують негайного реагування і вирішення, адже громадяни відверто заявили, що готові вдатися до акцій соціальної непокори у випадку подальшого ігнорування їхніх законних вимог.

Так, виконувач обов’язків начальника Головного Управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак зазначив, що усі перераховані проблемні питання вивчаються. Де є проблеми із законністю набуття права власності чи користування земельними ділянками, будуть зроблені відповідні висновки, а структурним підрозділам управління буде дано відповідне доручення щодо з’ясування обставин та надання допомоги громадянам у вирішенні їхніх питань відповідно до чинного законодавства.

Очільник обласної Ради Сергій Свитко зазначив, що земельне питання для мешканців сіл і селищ є питанням номер один, тому вкрай важливо оперативно вжити заходів для відновлення законності і справедливості в інтересах жителів територіальної громади Вінниччини. Сергій Свитко зазначив, що усі зазначені проблемні питання бере під особистий контроль. 

Повернутись Створено: 4 червня 2015 року, 20:41 Переглядів: 1355

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація