03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Голова ОДА про Жмеринщину: «Сільські ради чекають, що проблеми має вирішувати хтось інший» Роздрукувати

Про соціально-економічні здобутки Жмеринського району 8 жовтня доповів голова районної державної адміністрації Юрій Твердохліб. Разом із головою та заступниками облдержадміністрації звіт приймав перший заступник голови облради І.Кревський.

Нарікання з боку керівників профільних департаментів ОДА виникли з багатьох показників розвитку району. Зокрема, начальник департаменту культури Марія Скрипник порадила послідовніше проводити ремонт закладів культури: найперше – дах, а вже потім внутрішні роботи. А також зазначила про необхідність вирішення проблеми із визначною пам’яткою культури – музеєм імені П.І.Чайковського.

– Моє прохання: додаткові субвенції використати саме на реконструкцію цієї пам’ятки, – сказала Марія Скрипник, – це важливий туристичний об’єкт, а стан у нього – незадовільний.

Іван Мовчан суму у розмірі 250 тис. грн., яку спромоглися витрати у районі на реконструкцію закладів культури, назвав мізерною і незадовільною. Так само зауваження обласного керівництва викликала галузь охорони здоров’я. Адже за словами директора департаменту охорони здоров’я та курортів Лідії Діденко, район займає останнє місце в області за темпами ремонту фельдшерсько-акушерських пунктів. Річний план з приведення до задовільного стану цих форм медичних закладів виконано тільки на 40 відсотків. Дещо кращі справи із ремонтом лікарських амбулаторій. Іван Мовчан проблему вбачає у небажанні місцевої влади опікуватися цим питанням:

– Мобілізація ресурсів для покращення стану лікарських установ належить до безпосередньої компетенції сільських рад, а вони з незрозумілих причин чекають, що проблеми має вирішувати хтось інший, – сказав І.Мовчан.

Зауваження торкнулися і рівня заробітної плати, заходів із переведення освітніх закладів на джерела альтернативного опалення, а також необхідності створення більшої кількості пунктів прийому молока та прискоренні строків збору врожаю. Критику згладили похвалою на адресу реформування освітньої галузі, зокрема, створенню навчально-виховних комплексів, які вже цього року дали змогу  зекономити 80 тисяч гривень бюджетних коштів.

Про господарство міста Жмеринка доповів міський голова Едуард Крайнік. У місті активно ремонтують старі адміністративні та житлові будівлі. Забезпечують благоустрій міста, проводячи ремонт головних вулиць. Зауваження торкнулися санітарної очистки, особливо міського сміттєзвалища. Воно, за словами начальника обласної санітарно-епідеміологічної служби Валентини Зайцевої, має бути взірцем. В Жмеринці в незадовільному стані знаходяться навіть під’їзні шляхи до нього. За відсутність помітних дій у напрямку покращення планують ввести систему штрафів.

Недоліки виявили і на освітянський ниві міста. Це стосується господарського стану шкіл, дитячих садочків, недостатньої кількості навчально-виховних комплексів. Однією із найдавніших проблем залишається черга у дитячі садки, адже усі дошкільні заклади міста – перевантажені. Виявили також чималу кількість інших, дрібніших питань, які попри свою незначущість, – не вирішуються. Тому голова ОДА зазначив, що протягом наступних місяців обов’язково особисто приїде у місто, щоб переконатися, що робота із виконання його доручень дійсно проводиться.

 

 

Повернутись Створено: 8 жовтня 2013 року, 17:58 Переглядів: 906

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація