5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко відкритий до діалогу з керівниками медичних закладів області Роздрукувати

24 червня відбулась робоча зустріч керівництва обласної Ради на чолі із Сергієм Свитком з керівниками закладів охорони здоров’я - об’єктів спільної власності територіальних громад області, з якими укладено контракти. Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав головних лікарів із призначенням та побажав плідної діяльності для блага мешканців області. Формальною підставою для проведення зустрічі стало офіційне вручення контрактів 32 новопризначеним головним лікарям, а справжньою метою – бажання очільника обласної Ради провести діалог із медиками, вислухати пропозиції і виявити існуючі проблеми в медичних закладах, які потребують негайного вирішення.

Участь в зустрічі взяли: перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, директор Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації Тетяна Бабій, начальник управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Василь Федоришин, голова постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів та здорового способу життя Ніна Шумигора та новопризначені керівники медичних закладів Вінниччини. Тетяна Бабій під час обговорення озвучила нові вимоги до призначених керівників і вказала на першочергові завдання, найголовнішим з яких є якісне надання медичних послуг жителям області. Було зазначено про діяльність благодійних фондів на території лікарень, яка потребує прозорого функціонування і дотримання чинного законодавства.

Звернули увагу присутніх і про неприпустимі дії колишніх головних лікарів, які використовують брудні методи у боротьбі за посади. Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко заявила, що призначення керівників медичних закладів не є індульгенцією на десятки років вперед. У випадку недобросовісного виконання головними лікарями своїх обов’язків, керівництвом ставитиметься питання про їх персональну відповідальність.  

Головні лікарі закладів охорони здоров’я області під час виступів висловили свої пропозиції щодо покращення системи надання медичних послуг пацієнтам. В ході діалогу було сказано про потребу фінансової підтримки закладів з обласного бюджету на капітальні ремонти приміщень, придбання новітнього устаткування і обладнання, необхідних для лікування медпрепаратів, захист прав соціально незахищених категорій населення щодо медичного обслуговування.

Особливо гостро постало питання проплати бюджетних коштів для медичних закладів, які затримує Державна казначейська служба, внаслідок чого виникає заборгованість і несвоєчасне надходження ліків до пацієнтів. Крім того, головні медики розкритикували Наказ Міністерства охорони здоров’я України №931 “Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні”, що був схвалений попереднім Урядом у 2013 році, який на думку лікарів не відповідає потребам громадян. Сергій Свитко в свою чергу зауважив, що з цього приводу обласна Рада ініціюватиме звернення до керівництва держави з вимогою переглянути цей Наказ МОЗУ.

Очільник обласної Ради зазначив, що обговорення і призначення керівників комунальних закладів охорони здоров’я на Вінниччині відбулося прозоро і демократично, в межах чинного законодавства, із залученням до цього процесу громадськості та ЗМІ. Ще чотири медичних заклади області чекають на остаточне призначення нових керівників. Сергій Свитко закликав лікарів до відвертого діалогу, запропонував висловити своє бачення вирішення проблем і надати усі пропозиції керівництву обласної Ради.

- Формальною причиною зустрічі є вручення вам контрактів, але сьогодні є чудова нагода поспілкуватись і виявити ті проблеми, які є в підзвітних вам закладах, щоб спільними зусиллями їх вирішувати. Діалог із вами дасть можливість відчути і зрозуміти проблеми, що існують в сфері охорони здоров’я області. Ваші пропозиції і звернення ми опрацюємо спільно із Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації. Спочатку ми визначимо пріоритети, які потребують першочергового вирішення, звичайно, в межах наших владних повноважень. Саме таким пріоритетом, на моє переконання, є охорона здоров’я, а також екологічна безпека, освіта і наука, і безумовно, питання територіальної оборони області. Проблема викорінення корупції в медичних закладах залишається актуальною, оскільки до нас регулярно надходять скарги від пацієнтів. Ви пройшли складний етап обговорення і призначення, саме вам громадськість, трудові колективи і комісії обласної Ради довірили місію керівництва медичними закладами. Я хочу, щоб наші зустрічі були регулярними, де ми зможемо обмінюватися думками, взаємно звітувати про реалізовані заходи в медичній галузі Вінниччини. Закликаю вас до конструктивної співпраці і діалогу на користь територіальної громади, - сказав Сергій Свитко.

У підсумку керівництво обласної Ради і новопризначені керівники комунальних закладів сфери охорони здоров’я Вінниччини дійшли висновку, що в медичній галузі необхідні системні зміни з метою суттєвого покращення якості надання медичних послуг і ефективного використання бюджетних коштів на ці потреби. Наприкінці наради відбулась процедура офіційного вручення контрактів 32 керівникам комунальних медичних закладів Вінницької області. 

Повернутись Створено: 24 червня 2014 року, 18:43 Переглядів: 1779

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація