Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у роботі Української асоціації районних та обласних рад Роздрукувати

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у відкритій зустрічі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». Учасниками зібрання стали голови районних та обласних рад, експерти та представники комітетів Верховної Ради України й Міністерств.

Під час зустрічі говорили про участь місцевого самоврядування у процесах відбудови країни та розбудову інституційної спроможності органів місцевого самоврядування.

Перед учасниками зібрання виступили Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, Президентка Української асоціації  районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

На зустрічі обговорили низку питань, зокрема:

– про забезпечення функціонування сфери житлово-комунального господарства та тарифної політики;

– пріоритети децентралізаційної реформи та державної регіональної політики;

 – план заходів Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 року, план заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2024-2027 роки;

– участь обласних та районних рад в налагодженні міжнародного територіального співробітництва, програмах ЄС.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий наголосив на необхідності завершення децентралізації.

– Говорили про виклики, пов'язані з євроінтеграційними процесами, зокрема, про те, що саме органи місцевого самоврядування мають стати драйвером міжнародного співробітництва, – прокоментував Вячеслав Соколовий. – Не оминули увагою на зустрічі й тему забезпечення функціонування сфери ЖКГ і тарифної політики.

Минулого 2023 року в Плані заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади до 2027 року були визначені завдання для подальшої реалізації децентралізації. Також було оновлено Державну стратегію регіонального розвитку до 2027 року. До цього процесу залучили понад 300 українських та міжнародних профільних експертів. ДСРР буде синхронізована з Планом України – дорожньою картою структурних реформ та інвестиційних проєктів, які Україна планує реалізувати в наступні чотири роки на шляху до ЄС.

Повернутись Створено: 12 лютого 2024 року, 09:58

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація