Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Голови ОТГ Вінниччини дізнавались про енергетичну незалежність життєдіяльності громад Роздрукувати

Сьогодні, 21 травня, у місті Калинівці відбулась зустріч «Клубу голів ОТГ». Представники та голови об’єднаних територіальних громад обговорили питання енергетичного забезпечення життєдіяльності населених пунктів Вінницької області. Історіями свого успіху та шляхами пошуку енергетичної незалежності поділилися очільники сіл Писарівки та Павлівки Калинівського району. Вони запросили учасників Клубу до своїх громад.

Енергію сонця у Писарівці експлуатують від 2016 року. На 5 га площі встановлено 9300 тисяч панелей та 87 інверторів. Ефективність роботи Писарівської сонячної електростанції понад 3 млн електрогодин за рік. На будівництво сонячної електростанції вкладено 54 мільйони гривень, каже президент компанії «Енергоінвест» Володимир Житник. Обслуговує електростанцію 5 осіб. Їхня середня заробітна плата 9,5 тисяч гривень.

– Сонячна електростанція – це найелементарніший, спрощений видобуток електроенергії, – стверджує Володимир Житник. – Очевидно, що «зелені» інвестиції в найближчі роки можуть стати пріоритетними напрямами для економіки України. До того ж орієнтовний ступінь окупності таких проектів – 6-7 років. Гарантія роботи панелі 25 років. На сьогодні наша електростанція вже окупилася. Пройшло лише 2 роки і 9 місяців.

– Писарівка має відповідального інвестора, – коментує головам ОТГ Вінниччини голова Калинівської районної ради Василь Поліщук. – В селі побудований садок, 400 метрів тротуару, до того ж 200 тисяч щороку надходить до сільської ради від компанії.

Наступним об’єктом, який для перейняття досвіду учасникам Клубу голів ОТГ став Писарівський навчально-виховний комплекс. Побудований він був 2001 року. На сьогодні в приміщенні утеплений фасад, замінені вікна на енергоощадні. Освітлення закладу – енергозберігаюче. Опалюють комплекс твердопаливними котлами.

Як розповів Писарівський сільський голова Вадим Гайдай, в селі протягом трьох років реконструювали приміщення сільського клубу, відремонтували будівлю сільської ради коштами сільського та районного бюджетів. Допомагали також і спонсори,  які обробляють землі села, а також очільники Писарівського гранітного кар’єру, які надали необхідні матеріали для проведення робіт. Вадим Гайдай також додає, що в Писарівці побудовано 12 км водогону та завдяки Обласному конкурсу проектів розвитку територіальних громад проведено вуличне освітлення.

Голови об’єднаних територіальних громад Вінницької області також відвідали Павлівську територіальну громаду. До 2015 року місцеві жителі не мали освітлення в селі. Павлівський сільський голова Віктор Кособуцький розповідає, що завдяки спільному проекту ЄС/ПРООН з місцевого розвитку, 6 км вулиць освітлено енергією сонця.

– Ми дуже пишаємося нашим проектом, – каже Віктор Кособуцький. – Ця система унікальна: сонячні панелі встановлені на даху місцевої амбулаторії, а саме обладнання зберігається в приміщенні, де воно захищене від негоди. У нас пішло більше року на розробку технічної документації і лише тиждень, щоб встановити систему.

За словами очільника громади, 2019 року на двох земельних ділянках села Павлівки має розпочатися будівництво потужної сонячної електростанції. Від реалізації цього проекту у сільській раді розраховують на додаткове надходження до бюджету близько двох з половиною мільйонів гривень, а на період будівництва станції тут має бути створено близько двохсот робочих місць.

Додаткові надходження до бюджету у Павлівці планують спрямувати на будівництво ще одного корпусу дитячого садка, адже наразі дошкільний заклад переповнений і на черзі перебувають ще 140 дітей.

Обговорення питань енергетичного забезпечення життєдіяльності об’єднаних територіальних громад Вінницької області продовжилось на базі Калинівського будинку культури за участі заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка, голови облдержадміністрації Валерія Коровія, керівника Секретаріату обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктора Вікалюка, голови Калинівської міської ОТГ, президента Клубу голів ОТГ Анатолія Шамалюка. Також про шляхи будівництва та експлуатації об’єктів «зеленої енергетики» розповів головам ОТГ Володимир Житник. Жваве обговорення викликала тема інноваційних заходів енергозбереження на об’єктах соціальної інфраструктури області, яку озвучила представниця обласного ресурсного центру розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН Анастасія Ланіна.

Також перед Клубом з презентацією про виклики в енергетичній сфері ОТГ виступив голова правління енергетичного пулу при Вінницькій торгово-промисловій палаті Віктор Дядькович.

Нагадаємо, Клуб створений на базі Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та функціонує з лютого 2017 року. На зібраннях Клубу розглядаються проблемні питання, що виникають у громаді. Учасники діляться успішними практиками розвитку і реформування об’єднаних територіальних громад. Також на базі Клубу проводяться семінари, тренінги із залученням експертів, керівників місцевих органів влади та самоврядування.

 

Повернутись Створено: 21 травня 2019 року, 18:58 Переглядів: 864

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація