Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Голови районних рад Вінниччини навчалися вирішувати проблеми місцевого самоврядування Роздрукувати

Минулого тижня, протягом чотирьох днів, у смт Затока Одеської області проходила щорічна Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування районного та обласного рівнів. Організатором наради-семінару є Українська Асоціація районних та обласних рад. Делегацію від Вінниччини представили голови та заступники голів Оратівської, Липовецької, Ямпільської, Чечельницької, Літинської, Тиврівської, Гайсинської, Піщанської, Вінницької районних рад, а також 10 голів об’єднаних територіальних громад Піщанського та 12 голів ОТГ Чечельницького районів.

Відкрив семінар Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. У заході взяли участь перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Василь Гуляєв, голови місцевих рад зі всієї України, експерти та представники міжнародних організацій.

Головні питання, які порушувались на всеукраїнській нараді-семінарі, стосувалися нормативно-правового забезпечення діяльності місцевих рад, у першу чергу в контексті децентралізації, обговорювали реформування медицини, освіти, а також регіонального розвитку. Тема першого дня була «Головні гравці головної реформи країни». В рамках програми семінару учасники обговорили шляхи подолання передумов конфлікту між районна рада-ОТГ-райдержадміністрація, про підвищення обізнаності людей про децентралізацію через регіональні ЗМІ, державний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування.

Працювали також фокус-групи для голів обласних рад, відбувалася робота в секціях. Проводились дебати «Навіщо громадам об’єднуватися», що організував Проект DESPRO. На фахових майстернях учасники спілкувалися на теми бюджетної політики та реформу ОМС,  Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад. Організатори передбачили інтерактивний  формат усіх обговорень для максимально корисного ефекту. Учасники наради-семінару мали змогу безпосередньо поспілкуватися зі спікерами та поділитися досвідом з колегами.

Нагадаємо, нарада-семінар у Затоці стала традиційним заходом Асоціації, що налаштовує діалог між представниками органів місцевого самоврядування та органами державної влади. Інтерактивний формат дозволяє вирішити практичні питання та проблеми, що виникають у місцевих представників при реалізації своїх повноважень. А також максимально доступно роз’яснити, як у практичній площині вирішити труднощі, з якими зіштовхуються місцеві представники та напрацювати конкретні пропозиції стосовно покращення функціонування сфери місцевого самоврядування. 

Повернутись Створено: 17 вересня 2018 року, 14:48
Оновлено: 17 вересня 2018 року, 14:50
Переглядів: 440

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація