Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Голови районних рад Вінниччини обговорили проблеми співпраці з органами державної влади Роздрукувати

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування запросив очільників органів місцевого самоврядування Вінниччини на зустріч, аби обговорити актуальні питання співпраці органів місцевого самоврядування та органів державної влади в умовах децентралізації. У зустрічі, що відбулася 15 травня у Києві, брали участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, керуючий справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко, голови районних рад області, представники сільських рад та обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

У форматі відкритого діалогу голови районних рад Вінницької області ставили питання, які найбільше хвилюють вінничан, представникам міністерств.

– У нас, як представників органів місцевого самоврядування Вінниччини, накопичилось дуже багато буденних питань з приводу взаємовідносин районних рад та об’єднаних територіальних громад щодо зон відповідальності та розподілу коштів, – сказав голова обласної Ради Анатолій Олійник.

Заступник голови Комітету Сергій Кудлаєнко зазначив, що розвиток територіальних громад є одним із пріоритетних напрямів здійснення реформи децентралізації в Україні. Завдяки механізмам децентралізації громади можуть ефективно та швидко вирішувати свої проблеми. На його думку, як правило, усі вони мають передумови для запровадження співробітництва, однак існують певні перешкоди у його здійсненні, які необхідно вирішувати лише у діалозі.

– Це непростий діалог, але без цього рухатись вперед не можливо, – додав Сергій Кудлаєнко.

Про виклики реформи освіти, що постали упродовж першого року її втілення, ділилися голови районних рад.

– Законом держава гарантує усім безкоштовну середню освіту, але чому школи, кількість учнів яких налічує менше 25 учнів, не фінансуються? Чому район повинен утримувати малокомплектні школи – поцікавився голова вінницької районної ради Сергій Сітарський.

– Для нас це величезна проблема, адже ми наразі перебуваємо в перехідному періоді процесу реформування, тому ми втрачаємо ланку комунікації з тими, з ким ми маємо створювати державну політику, – відповіла державний експерт директорату  дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти України Анна Пуцова. – Зокрема йдеться про здійснення закупівель через субвенції в рамках створення нової української школи. Це питання співпраці органів місцевого самоврядування з районною ланкою. Існує певна система стриму для малокомплектних сіл. На сьогодні держава не фінансує всі пункти, передбачені реформою.

– Наприкінці минулого року були прийняті зміни до бюджетного кодексу відносно середньострокового планування і саме зараз ми маємо подати до Кабінету Міністрів України бюджетну декларацію, в якій уже буде заплановано бюджети на наступні три роки, – поінформувала представник Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олена Бойко. – Тобто проекти уже доводитимуться до граничних обсягів розпорядників, аби розробити більш передбачуване планування бюджетного процесу. Таким чином більше відповідальності перекладатиметься на розпорядників коштів. Ці заходи незабаром будуть застосовані і на рівні місцевих бюджетів.

Найжвавіше обговорення викликали питання охорони здоров’я. Очільників районних рад турбували питання фінансування Національною службою здоров’я України, актуальність функціонування та повноважень госпітальних рад, переліку послуг за програмою медичних гарантій. Голова обласної Ради Анатолій Олійник цікавився у представника Міністерства охорони здоров’я України щодо урегулювання на законодавчому рівні методики розрахунку вартості медичних послуг, а також щодо встановлення кількісті проведення лабораторних та інструментальних досліджень. Директор Департаменту взаємодії з місцевими органами влади Міністерства охорони здоров’я України Оксана Сухорукова відповіла на усі питання вінничан.

Про питання процесів децентралізації голови районних рад Вінницької області дискутували з начальником відділу взаємодії з місцевими органами влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лілією Поповою.

– Яка перспектива чекає на процес реформи децентралізації? – запитав голова обласної Ради Анатолій Олійник.

– Україна перебуває на п’ятому році реформи децентралізації і мови про припинення процесу реформування не йдеться, ­– сказала Лілія Попова. – На сьогодні створено 899 об’єднаних територіальних громад. Є успішні приклади як на Вінниччині, так в Україні загалом, однак, є ще й багато проблем. Зараз від голів районних рад та райдержадміністрацій дуже багато надходить листів до Міністерства регіонального розвитку з питаннями. Ми 17 травня організовуємо двосторонню зустріч, де будуть запропоновані конкретні кроки вирішення усіх наболілих питань.

– Метою таких зустрічей очільників місцевої влади з представниками міністерств є пошук компромісів, – підсумував заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко. – Наше завдання – спільною роботою донести важливість об’єднання і зробити успішною адміністративно-територіальну реформу.

Подібні зустрічі представників міністерств та експертів за участі представників органів місцевого самоврядування плануються також у червні.

Повернутись Створено: 16 травня 2019 року, 12:43

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація