23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Голови районних рад Вінниччини переймали досвід Закарпаття Роздрукувати

В Україні відбуваються процеси децентралізації, об’єднання громад та численні зміни в бюджетному законодавстві, які напряму стосуються органів місцевого самоврядування. Громадам важко адаптуватись у вирі таких змін та використовувати нові підходи в роботі, зокрема, з питань об’єднання громад. Співпраця між громадами дозволяє досягти позитивних зрушень з різних питань: економії громадських та бюджетних ресурсів, удосконалення послуг, що можуть позитивно вплинути на економічний розвиток громад та поліпшувати стан інфраструктури.

Саме з метою перейняття досвіду об’єднання та розвитку громад, самоврядці з Вінницької області відвідали Закарпаття.

Вінничани побували в громадах Мукачівського району, ознайомилися з напрямами роботи смт Берегово, оглянули об’єкти соціальної сфери міста Рахова, побували у смт Великий Бичків.

– Мене особисто вразив розвиток туристичної сфери, – ділиться враженнями від поїздки голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич. – На Закарпатті  туризм в громадах  – це головний напрямок та основне  джерело доходу. Поряд з цією галуззю розвивається й освіта, соціальна сфера та інфраструктура. Значна увага приділяється екології, багато насаджень,  зелених  зон, парків відпочинку, фонтанів. У нас на Хмільниччині передовим також є розвиток туризму в громадах. Тому було досить пізнавально перейняти досвід колег Закарпаття саме в цьому напрямі.

А от голова Чернівецької райради Василь Мельничук  звернув увагу й на розвиток бізнесу, підприємництва і фермерства в громадах Закарпатського регіону.

– На Закарпатті люди використовують сировинні ресурси за прямим їхнім призначенням і з урахуванням географічної складової цієї місцевості. Зокрема, тут майже кожне господарство має виноградники та займається виноробством. Та й цю галузь пов’язують з туризмом – влаштовують екскурсії на виноробні, дегустації, показують весь процес виготовлення цього напою, проводять майстер-класи з лозоплетіння. Окрім винограду,  вирощують й горіхові культури – фундук та ліщину. Кожне село знайшло свою «родзинку», яка вирізняє їх з-поміж інших громад. І цей напрям намагаються розвивати, – розповідає Василь Мельничук.

Підбиваючи підсумки візиту, керівник Центру організаційно-правового забезпечення, розвитку і реформування місцевого самоврядування  Секретаріату обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Світлана Буяльська  зазначила, що найважливіше під час таких поїздок перейняти досвід, вивчити успішні практики задля впровадження у своїх громадах.

Нагадаємо, що Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування активно працює у напрямі налагодження міжрегіонального партнерства на рівні територіальних громад області та громад з інших областей України. Метою є розвиток та поглиблення двостороннього співробітництва. Вже підписані Меморандуми про співробітництво ОТГ Вінниччини і Хмельниччини.

Наразі така ж співпраця планується з Івано-Франківською та Житомирською областями.

Повернутись Створено: 5 листопада 2018 року, 15:56 Переглядів: 529

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація