Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Говорили про вирішення актуальних проблем чорнобильців Вінниччини Роздрукувати

На запрошення чорнобильської громадськості Вінниччини заступники голови обласної Ради Михайло Кременюк та Ігор Хміль взяли участь в обговоренні актуальних питань для ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Так, ліквідатори аварії озвучили питання, що їх хвилюють найбільше – це подальша доля Вінницького обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення, а також фінансування програм, що стосуються чорнобильських пільг.

Представник чорнобильської громадськості, ліквідатор аварії на ЧАЕС І категорії Микола Бойчук виступаючи зазначив, що в рамках медичної реформи, яка триває в державі, їх тривожить можливе переформатування роботи диспансеру.

- Ми в цьому закладі лікуємось ще з 90-х років, тут працюють лікарі, які знають специфіку наших проблем, тому, якщо диспансер буде реформовано, це буде великою проблемою для ліквідаторів всієї області, – сказав Микола Петрови. – Якщо буде розглядатися подальша доля закладу, ми вимагаємо, щоб це відбувалося у нашій присутності.

Також в ході наради озвучили питання щодо фінансування соціальних програм, виплат, пільг, оновлення медичного обладнання в диспансері, а також питання перевезення.

 До присутніх звернувся заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

-  Ваш вчинок дійсно заслуговує на велику повагу, адже ви йшли безстрашно  на смерть та боролися із страшною техногенною катастрофою, – сказав Михайло Кременюк. – Стосовно питання диспансеру скажу, що на сьогодні перед обласною Радою і депутатським корпусом питання щодо ліквідації, реорганізації чи ще чогось, питання не стоїть. Від департаментів нам ніяких подібних посилів не було. Що стосується питань фінансування, згідно із законодавством головним розпорядником коштів є облдержадміністрація та профільні департаменти, які займаються подальшим розподілом коштів.

- Для вирішення ваших питань та отримання більш чітких і компетентних відповідей пропоную вам зібратися в форматі круглого столу, – сказав Михайло Кременюк. – Запросити представників профільних департаментів облдержадміністрації , представників обласної Ради, керівництво диспансеру. І у такому тісному колі обговорити всі пропозиції та те, які є бюджетні можливості для вирішення ваших питань.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк зазначив, що показником того, що диспансер радіаційного захисту населення необхідний є те, що в закладі за рік лікується близько трьох тисяч ліквідаторів.

 

 

 

 

 

                                      

Повернутись Створено: 5 вересня 2019 року, 19:42 Переглядів: 1280

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація