Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Грантовий проект реалізовано у Четвертинівці Роздрукувати

У селі Четвертинівка Тростянецького району реалізовано один з грантових проектів, які стали переможцями минулорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад обласної Ради. За кошти у сумі 234 тисячі гривень у селі придбано та запущено у дію щеподробилку, якою переробляють обрізки деревини на паливо для твердопаливного котла місцевої котельні. 77 тис. грн. надав інвестор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП», 72 тис. грн. спрямовано з бюджету сільської ради, 70 тис. грн. виділено обласною Радою з бюджету конкурсу, 15 тис. грн. -внесок районної ради.

На символічну церемонію завершення проекту зібрались представники місцевої громади, колектив дитячого садка разом з вихованцями, працівники сільської ради та амбулаторії. Завітали на захід і гості, які долучились фінансово до здійснення проекту - голова Тростянецької РДА Леонід Лобань, депутат Вінницької обласної Ради, директор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП» Ігор Лещенко, керівник місцевого господарства ТОВ «Б.Хмельницького» Сергій Ровишин.

Від імені громади сільський голова Олександр Макух подякував за допомогу і ознайомив присутніх з ходом реалізації проекту та наслідками технічних нововведень.

- Переконаний, що спільними зусиллями ми зробили велику і потрібну справу. Маючи твердопаливний котел і щеподробилку, ми впорядковуємо територію села, вирубуємо  хащі і використовуємо деревину, як паливо. Вже почистили сільське кладовище, наразі вичищаємо парк і все переробляється в теплову енергію. Котельня опалює дитячий садочок та адміністративну будівлю, а це 1100 м. кв. площі. Вночі користуємось електрокотлами по нічному зниженому тарифу. Це дало змогу повністю відмовитись від використання газу, - розповів Олександр Макух.

Очільника села одноголосно підтримали місцеві мешканці, які цієї зими вже відчули переваги нової системи опалення.

- Це перша зима, коли в садочку дійсно було тепло. Раніше опалення садка залежало від шкільної котельні. Там діти йдуть на канікули, топлять менше, то в садочку змушені були канікули влаштовувати, а цієї зими краса – тепло й затишно. Я висловлюю велику подяку і від колективу і від діток та їхніх батьків, - сказала завідувач дитячим закладом Лідія Кринична.

- Взимку ми вперше робили капельниці, як потрібно - по часу. Адже раніше, коли в приміщенні амбулаторії було холодно, то в холодну пору року якісні послуги надавати було просто не можливо, - зазначив завідувач лікарською амбулаторією Олексій Ревнюк.

Всі присутні мали змогу оглянути новий пристрій для щеподробіння, встановлений на трактор, наданий ТОВ «Б.Хмельницького» та ознайомитись з роботою котельні.

Директор «Вінницького бройлера» зазначив, що створення енергоефективної системи опалення, розвиток інфраструктури сіл це, однозначно, ті напрямки, куди підприємство буде виділяти кошти.

- Ми працюємо з Четвертинівкою та іншими селами, де є наші виробничі потужності,  на умовах партнерства. Минулого року Четвертинівка, крім 77 тисяч гривень для котельні, отримала за соціальною угодою 300 тис. грн., цього року буде вже 360 тисяч. Куди і як використати ці кошти - хай вирішує сама громада. Головне в іншому - якщо є люди, які хочуть працювати, то і фінансова підтримка буде, - сказав Ігор Лещенко.

Голова районної держадміністрації Леонід Лобань зазначив, що Четвертинівку можна ставити до прикладу іншим. Тут видно згуртованість, коли сільська влада тісно співпрацює з інвестором та з місцевим сільгосппідприємством, тоді і толк у селі є. В центр Четвертинівки приємно заїхати, чисто, ошатно і головне, що вже є плани на майбутнє.

Очільника району підтримав голова ТОВ «Б. Хмельницького» Сергій Ровишин. За його словами, порозуміння є  з сільським головою, і з Ігорем Лещенком, тому реалізація сьогоднішнього проекту - це лише один із кроків розвитку Четвертинівки, а у задумах, ще дуже багато проектів, які покращуватимуть життя селян.

Після завершення заходу Ігор Лещенко та Леонід Лобань відвідали картинну галерею місцевого художника Василя Слободяника. Більше сотні полотен створених митцем надихають любов’ю до рідного краю. Ігор Лещенко, під враженням побаченого, виділив фінансову підтримку сільському живописцю на придбання фарб та інших необхідних матеріалів для творчості.

Повернутись Створено: 23 березня 2017 року, 17:53 Переглядів: 1276

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація