Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Громада підтримує збереження пам’ятки національного значення – вінницьких “Мурів” Роздрукувати

На позачерговому засіданні Громадської Ради при Вінницькій обласній Раді з ініціативи депутата обласної Ради Володимира Барцьося відбулось громадське обговорення питання збереження пам’ятки архітектури національного значення - комплексу будівель “Домініканського монастиря” у м. Вінниці, який називають “Мури”.

Участь у обговоренні взяли голова Громадської Ради при Вінницькій обласній Раді Наталія Морозова, депутат обласної Ради Володимир Барцьось, керівник Вінницького історичного товариства Олександр Федоришен, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун, науковці, краєзнавці, церковні діячі та члени Громадської ради при Вінницькій обласній раді.

Обговорювалися питання необхідності виділення коштів на невідкладні протиаварійні, консерваційні та реставраційні роботи на пам’ятці, зокрема, мова йде як про пам’ятку "Башта та Мур", так і про решту будівель комплексу, що потребують заходів із збереження; питання необхідності належної музеєфікації археологічних знахідок на території комплексу згідно європейських стандартів; питання юридичного врегулювання питання балансоутримувача і користувача будівель пам’ятки. Також учасникам засідання було презентовано громадське бачення подальшого розвитку території пам’ятки, зокрема, візуалізацію її можливого вигляду в подальшому, після здійснення реконструкції.

Більшість учасників погодилися з тим, що пам’ятку необхідно терміново рятувати, адже  це унікальна історична і архітектурна перина усієї Вінниччини доби XVII-XVIII ст., будь-які дії щодо ведення будівництва і несанкціонованих будівельних робіт на території пам’ятки неприпустиме. Наголошено на тому, що влада, релігійна громада Української православної церкви, яка користується пам’яткою і громадськість області й міста, мають знайти компромісне рішення в інтересах усієї територіальної громади. А кінцевою метою комплексних заходів має стати не лише збереження пам’ятки і контроль за нею з боку держави, а й розвитку її подальшого історико-туристичного потенціалу, створення відповідного культурного простору, а в перспективі - заповідника.

Було вирішено сформувати робочу групу й скерувати обласній і міській владі колективне звернення з пропозиціями щодо збереження пам’ятки та узгодження концепції її подальшого використання і розвитку. Фактично Громадська рада при Вінницькій обласній Раді підтримала вимоги історико-краєзнавчої спільноти і висловила своє слово на захист вінницьких “Мурів” від знищення.

- Громадянське суспільство Вінниччини сказало своє “так” на користь збереження “Мурів” під контролем громадськості, - прокоментував ситуацію депутат обласної Ради Володимир Барцьось. - Якщо ми будуємо європейське місто і декларуємо європейські принципи, то вони мають бути в усьому, зокрема, у ставленні до нашої історичної спадщини і національного надбання. Адже загибель такої пам’ятки національного значення як “Мури”, стане чорною плямою на авторитеті влади і усієї Вінниччини. Тому, поки ще не пізно, варто вжити усіх комплексних заходів, щоб зберегти пам’ятку від руйнування, а далі, спільно з громадою, узгодити план її поетапного історико-туристичного розвитку до належного рівня вимог. Якщо влада і громада буде діяти консолідовано в цьому питанні, то нам під силу зберегти для нащадків цей безцінний об’єкт історичного центру нашого міста.

 

Повернутись Створено: 30 січня 2017 року, 12:46 Переглядів: 1138

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація