Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Громада проти Тростянецького спиртзаводу: засідання перенесли Роздрукувати

18 вересня у Вінницькому окружному адміністративному суді відбулось друге засідання  по справі державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» за позовом Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації про відкликання  дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з бардополів. Це друге судове засідання за цим позовом.

Жителі Тростянця і навколишніх сіл приїхали на судове засідання разом з третьою стороною позову – місцевою владою селища Тростянець. Підтримав виборців на засіданні і заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, який є депутатом обласної Ради по цьому виборчому округу.

На початку засідання представник відповідача – ДП «Тростянецький спиртовий завод» – повідомила, що нові документи за справою вона отримала напередодні судового засідання і не встигла з ними ознайомитись. Тому просить перенести засідання. Попри виступи третіх осіб на стороні позивача, які просили не задовольняти клопотання через неможливість зволікання та складну екологічну обстановку, суд  таки переніс засідання на 3 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, що критична екологічна ситуація, яку спричинило підприємство тягнеться з 2017 року. Через технологічні відходи від роботи підприємства, які своєю життєдіяльністю викликали екологічну катастрофу у районі, жителі райцентру і навколишніх сіл потерпають від нестерпного смороду потерпають другий рік.

Вранці 6 вересня жителі Тростянця перекрили дорогу, яка веде з райцентру до Ладижина. Вони попереджали про те, що збираються власноруч демонтувати трубу з місцевого спиртзаводу до бардополів (спеціальних полів фільтрації, куди зливають промислові відходи) через те, що не бачать інших шляхів зупинити екологічну катастрофу місцевого масштабу.

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, поля фільтрації ДП «Тростянецький спиртзавод» розташовані неподалік селища на площі понад 40 гектарів. Через відсутність належної очистки викидів із бардополів, відходи від виробництва призводять до забруднення атмосферного повітря та несприятливих наслідків для здоров′я громадян. Зокрема, йдеться про перевищення допустимих норм концентрації парів сірководню (H2S) та оксиду вуглецю (СО) в атмосфері, що у півтора-два рази перевищує нормативні показники.

 

Повернутись Створено: 18 вересня 2019 року, 15:25 Переглядів: 502

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація