Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Громада проти Тростянецького спиртзаводу: засідання перенесли Роздрукувати

18 вересня у Вінницькому окружному адміністративному суді відбулось друге засідання  по справі державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» за позовом Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації про відкликання  дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з бардополів. Це друге судове засідання за цим позовом.

Жителі Тростянця і навколишніх сіл приїхали на судове засідання разом з третьою стороною позову – місцевою владою селища Тростянець. Підтримав виборців на засіданні і заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, який є депутатом обласної Ради по цьому виборчому округу.

На початку засідання представник відповідача – ДП «Тростянецький спиртовий завод» – повідомила, що нові документи за справою вона отримала напередодні судового засідання і не встигла з ними ознайомитись. Тому просить перенести засідання. Попри виступи третіх осіб на стороні позивача, які просили не задовольняти клопотання через неможливість зволікання та складну екологічну обстановку, суд  таки переніс засідання на 3 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, що критична екологічна ситуація, яку спричинило підприємство тягнеться з 2017 року. Через технологічні відходи від роботи підприємства, які своєю життєдіяльністю викликали екологічну катастрофу у районі, жителі райцентру і навколишніх сіл потерпають від нестерпного смороду потерпають другий рік.

Вранці 6 вересня жителі Тростянця перекрили дорогу, яка веде з райцентру до Ладижина. Вони попереджали про те, що збираються власноруч демонтувати трубу з місцевого спиртзаводу до бардополів (спеціальних полів фільтрації, куди зливають промислові відходи) через те, що не бачать інших шляхів зупинити екологічну катастрофу місцевого масштабу.

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, поля фільтрації ДП «Тростянецький спиртзавод» розташовані неподалік селища на площі понад 40 гектарів. Через відсутність належної очистки викидів із бардополів, відходи від виробництва призводять до забруднення атмосферного повітря та несприятливих наслідків для здоров′я громадян. Зокрема, йдеться про перевищення допустимих норм концентрації парів сірководню (H2S) та оксиду вуглецю (СО) в атмосфері, що у півтора-два рази перевищує нормативні показники.

 

Повернутись Створено: 18 вересня 2019 року, 15:25 Переглядів: 659

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація