Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Громада села Петрик Літинського району відстоює своє право на землю Роздрукувати

16 червня відбулась зустріч голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка із жителями територіальної громади села Петрик Літинського району. Під час зустрічі обговорювалась питання повернення у власність територіальної громади землі, яку відібрали у селян.

Участь у зустрічі взяли: виконувач обов’язків начальника Головного Управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак, начальник юридичного відділу виконавчого апарату обласної Ради Алла Олійник, представники Управління УМВС у Вінницькій області та жителі села Петрик, які підготували на ім’я голови обласної Ради колективне звернення.

Мешканці стверджують, що у 2011 році землі поблизу села Петрик на території Малинівської сільської ради у розмірі 428 га були передані у користування Вінницькому національному аграрному університету для науково-дослідних та навчальних потреб. З 2011 року податок за користування цієї земельною ділянкою не сплачувався, про що повідомила інспекція сільського господарства у Вінницькій області. Селяни зазначають, що ділянка до сьогоднішнього дня не використовувалась за цільовим призначенням.

Неодноразово мешканці села зверталися до місцевої та обласної влади із зазначеного питання, проте реагування не було. У зв’язку із тим, що розпаювання у селі не було здійснено, а більша половина мешканців залишається без земельних паїв, люди вимагають повернути у власність громади зазначену ділянку і розподілити її між мешканцями села. На сьогодні є більше 300 осіб, які подали заяви на отримання земельних ділянок для сільськогосподарського призначення, але їм відмовлено, посилаючись на те, що вільні землі на території сільської ради відсутні. Під час зустрічі було зазначено, що ведеться розслідування щодо законності передачі землі на території громади. Цьогоріч селяни не пустили техніку орендаря Миколи Юрчишина обробляти цю землю.

Крім того, селяни розповіли, що половина земель місцевого пасовища було розподілено Літинською райдержадміністрацією у попередні роки між чужими сільській громаді людьми – жителями міста Вінниці. Цільове призначення цієї землі за межами с. Петрик було змінено і надано її у користування нових власників. Пасовищем люди користувалися близько 30 років, а нині не мають де випасати худобу. Тому мешканці Петрика вимагають повернути у власність громади зазначені земельні ділянки і забезпечити законне право громадян на отримання землі.

Голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив, що сприятиме жителям с. Петрик у вирішенні їхнього земельного питання відповідно до чинного законодавства. В ході зустрічі домовлено організувати переговори за участю усіх зацікавлених сторін із новим ректором Вінницького національного аграрного університету, якого буде невдовзі обрано в результаті виборів, для вирішення цього спірного питання в інтересах жителів місцевої територіальної громади.

Повернутись Створено: 16 червня 2015 року, 19:34 Переглядів: 2377

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація