12 листопада, о 14.00 в приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Громади Вінниччини беруть активну участь в Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Роздрукувати

Аспекти сталого розвитку територіальних громад Вінниччини сьогодні обговорили на виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Захід відбувся у місті Калинівці у конференц-залі районного Будинку культури.

Участь у засіданні взяли 30 із 37 членів Координаційної ради. Серед них голови усіх районних рад Вінницької області, керівники облдержадміністрації, обласних управлінь, установ, організацій, голови райдержадміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, голови постійних комісій обласної Ради, керівники депутатських фракцій та груп обласної Ради, депутати обласної Ради.

На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.

Першим обговорили питання про забезпечення сталого розвитку територіальних громад та їхніх об’єднань через реалізацію проектів Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

– Сьогодні ми всі є учасниками серйозних змін, які відбуваються в області і стосуються розвитку територіальних громад, ­– зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Бюджети громад стали наповнюватись значно активніше, тому  учасники стають реально зацікавленими у зростанні економіки на своїй території. Одним зі шляхів забезпечення зв’язку із територіальними громадами та вирішення актуальних проблем їхнього розвитку є проведення Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

Вже 16-й рік постіль у Вінницькій області реалізовується Обласний конкурс. Цьогоріч 15 березня закінчено черговий прийом паперових варіантів проектів на 16 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

– Щорічно зростає зацікавленість територіальних громад до Обласного конкурсу, – прокоментував Анатолій Олійник. – Для порівняння, 2015 року фонд конкурсу складав 7,2 млн грн, 2016-го – 13 млн грн, а 2018 року було виділено з обласного бюджету 38,5 млн грн. Коли  2004 року вперше провели Обласний конкурс, тоді надійшло всього 27 проектів. 2018 року – 735 проектів. Цього року вже подано понад 800 онлайн-заявок – рекорд за всі роки.

З метою забезпечення прозорого і збалансованого підходу до розподілу фонду конкурсу між проектами районів області, Вінницькою обласною Радою 7 скликання запроваджено формульний підхід до визначення величини фонду.

– Коло цих коштів, які виділяє обласний бюджет, з кожним роком збільшується, – прокоментував керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк. – Цього року ми зробили обмеження – лише 2 проекти від громади, бо популярність Обласного конкурсу зростає. Ми на рівні області досягли того рівня, коли кожна з громад вміє написати проект на обласний конкурс. Однак, є невикористаний величезний ресурс для написання європейських грантів. Наразі Асоціація працює в напрямі залучення міжнародних коштів.

Своїми прикладами успішної реалізації проектів, що стали переможцями Обласного конкурсу, поділилися голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, Іллінецький міський голова Володимир Ящук та голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака.

Усі рекомендації щодо забезпечення сталого розвитку територіальних громад та їхніх об’єднань через реалізацію проектів Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад члени Координаційної ради підтримали одноголосно.

Також на засіданні затвердили рішення з рекомендаціями про стан надання первинної медичної допомоги жителям сільських населених пунктів.

Повернутись Створено: 20 березня 2019 року, 18:08 Переглядів: 559

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація