Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Громади Вінниччини беруть активну участь в Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Роздрукувати

Аспекти сталого розвитку територіальних громад Вінниччини сьогодні обговорили на виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Захід відбувся у місті Калинівці у конференц-залі районного Будинку культури.

Участь у засіданні взяли 30 із 37 членів Координаційної ради. Серед них голови усіх районних рад Вінницької області, керівники облдержадміністрації, обласних управлінь, установ, організацій, голови райдержадміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, голови постійних комісій обласної Ради, керівники депутатських фракцій та груп обласної Ради, депутати обласної Ради.

На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.

Першим обговорили питання про забезпечення сталого розвитку територіальних громад та їхніх об’єднань через реалізацію проектів Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

– Сьогодні ми всі є учасниками серйозних змін, які відбуваються в області і стосуються розвитку територіальних громад, ­– зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Бюджети громад стали наповнюватись значно активніше, тому  учасники стають реально зацікавленими у зростанні економіки на своїй території. Одним зі шляхів забезпечення зв’язку із територіальними громадами та вирішення актуальних проблем їхнього розвитку є проведення Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

Вже 16-й рік постіль у Вінницькій області реалізовується Обласний конкурс. Цьогоріч 15 березня закінчено черговий прийом паперових варіантів проектів на 16 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

– Щорічно зростає зацікавленість територіальних громад до Обласного конкурсу, – прокоментував Анатолій Олійник. – Для порівняння, 2015 року фонд конкурсу складав 7,2 млн грн, 2016-го – 13 млн грн, а 2018 року було виділено з обласного бюджету 38,5 млн грн. Коли  2004 року вперше провели Обласний конкурс, тоді надійшло всього 27 проектів. 2018 року – 735 проектів. Цього року вже подано понад 800 онлайн-заявок – рекорд за всі роки.

З метою забезпечення прозорого і збалансованого підходу до розподілу фонду конкурсу між проектами районів області, Вінницькою обласною Радою 7 скликання запроваджено формульний підхід до визначення величини фонду.

– Коло цих коштів, які виділяє обласний бюджет, з кожним роком збільшується, – прокоментував керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк. – Цього року ми зробили обмеження – лише 2 проекти від громади, бо популярність Обласного конкурсу зростає. Ми на рівні області досягли того рівня, коли кожна з громад вміє написати проект на обласний конкурс. Однак, є невикористаний величезний ресурс для написання європейських грантів. Наразі Асоціація працює в напрямі залучення міжнародних коштів.

Своїми прикладами успішної реалізації проектів, що стали переможцями Обласного конкурсу, поділилися голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, Іллінецький міський голова Володимир Ящук та голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака.

Усі рекомендації щодо забезпечення сталого розвитку територіальних громад та їхніх об’єднань через реалізацію проектів Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад члени Координаційної ради підтримали одноголосно.

Також на засіданні затвердили рішення з рекомендаціями про стан надання первинної медичної допомоги жителям сільських населених пунктів.

Повернутись Створено: 20 березня 2019 року, 18:08 Переглядів: 699

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація