03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Громади-переможці Теплицького та Тростянецького районів вже реалізували свої проекти Роздрукувати

У Теплицькому та Тростянецькому районах відчинили двері дитячі  садки, які реалізували проекти по енергозбереженню в рамках Вінницького обласного конкурсу розвитку територіальних громад.

Колектив та вихованці дошкільного закладу «Сонечко» у селі Соболівка Теплицького району, останніми роками з острахом очікували  холодів. Система опалення освітнього закладу повністю відпрацювала свій ресурс і не справлялась із обігрівом приміщень. Частина кімнат садочка взагалі залишалася холодними, щоб в інших можна було підтримувати комфортну температуру. У найхолодніші періоди для обігріву дитячих кімнат використовували навіть електрообігрівачі.

Заклад ввели в експлуатацію у 1980 році і відтоді жодного ремонту системи опалення не проводили. Як розповідає завідуюча дошкільним навчальним закладом Людмила Поник, після заміни котлів на сучасні твердопаливні виявилося, що внутрішня система опалення садочка повністю відпрацювала свій ресурс .

Саме тоді за ініціативи депутата Вінницької обласної Ради, голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариси Білозір та за активної участі провідних фахівців у сфері грантової діяльності, а також очільників області, районів, голів сіл та представників освіти, медицини, культури та бізнесу в Тростянецькому, Бершадському та Теплицькому районах відбулися форуми «Залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад». Мета - донести до територіальних громад можливості та перспективи участі в обласному конкурсі розвитку  громад.

Голова Соболівської сільської ради Віра Асауленко, зазначила, що також взяла участь в цьому заході.  і виникла ідея.

- Вирішила спробувати написати проект на обласний конкурс розвитку територіальних громад Вінницької області, - каже Віра Асауленко. -  Як згодом виявилось, конкурсна комісія обласної Ради підтримала цей проект. Лариса Білозір, як ініціатор форумів пообіцяла співфінансування і закликала бізнес теж підтримати. Адже за умовами конкурсу, чим більше ми могли залучити коштів на 1 грн виділену з обласного бюджету, тим більші шанси у соціально важливих проектів було перемогти в конкурсі. На 1 грн з обласного бюджету ми залучили 5 грн.

Проект соболівчан «Тепло і затишок в домівку дитинства» отримав із обласного фонду 70 тис. грн. Однак ініціативна група змогла залучити ще чималу частинну грошей як співфінансування. Долучилися районна рада, місцеві підприємці, громадська організація  та батьківський комітет.  Варто зазначити, що сільський бюджет зі свого боку виділив на проект  200 тис. грн. Загалом кошторис склав 420 тис. грн.

За ці кошти було повністю замінено внутрішню систему опалення: труби та радіатори. Крім того, оновили підземні комунікації від котельні до будівлі садочка, встановивши нові енергозберігаючі труби, щоб мінімізувати тепловтрати під час транспортування підігрітої води. Разом із заміною системи опалення в садочку оновили і каналізаційну систему, яка до цього майже не працювала.

Долучилася до доброї справи і громадська організація «Соціальний центр МХП», директором з розвитку якої є Лариса Білозір. Громадська організація надала співфінансування Соболівському дитсадку у розмірі 30 тис. грн. Також ГО «Соціальний центр МХП" виступив партнером та співфінансистом по 28 проектам соціального спрямування на суму 530 тис. грн. Зокрема, з питань енергозбереження (заміна вікон, систем опалення, утеплення) в школах, садочках, фельдшерсько-акушерських пунктах, будинках культури, спортивних школах, а також освітлення вулиць, придбання в лікарні медичного обладнання тощо.

- Це перша зима, яку ми маємо перезимувати, сподіваємось, у затишку та теплі,- продовжує розповідь Людмила Поник. - Ми будемо обов'язково і надалі брати участь у подібних конкурсах проектів. І вдячні депутатам та обласній Раді за те, що мали можливість виграти цей конкурс та реалізувати такий важливий для наших дітей проект. Це стимулює і мене, у першу чергу, і колектив, і вихованців, і батьків.

Сьогодні дошкільний навчальний заклад у селі відвідують 82 дітей з Соболівки та сусідньої Антонівки.

- Це перший такий досвід для села, - зазначає сільська голова Віра Асауленко, розповідаючи про перспективу подальшої участі громади в подібних конкурсах проектів. - На сьогодні нам потрібні такі проекти і на Будинок культури.

Нещодавно відкрив свої двері для дітей і відремонтований садочок в селі Демківка. Це перший реалізований обласний проект в Тростянецькому районі  «Затишок в оселі - дітлахи веселі», на суму 91800 грн. З них – 24,8 тис. грн. було виділено з обласного бюджету, 16 тис. грн. надала  сільська рада, 5 тис.грн.  - батьківський комітет, ще 46 тис. грн.. було залучено партнерських коштів, у тому числі ГО «Соціальний центр МХП» стала співфінансистом на 16 тис. грн.  

- Тростянецький район побив рекорди в цьому році, - сказала на відкритті депутат обласної Ради Лариса Білозір Лариса. -  Був написаний 51 проект із 56 можливих. Це майже в 6 разів більше ніж минулого року. В результаті - район увійшов в трійку лідерів поруч з такими серйозними районами як Калинівський та Барський, які завжди були попереду по написанню грантових проектів в області. Цьому сприяло те, що внаслідок серйозної спільної  роботи Вінницької обласної Ради, представників освіти, медицини, культури, сільрад, голови та працівників Тростянецької райдержадміністрації нами було створено інформаційно-аналітичний центр. Він надавав консультаційну допомогу по написанню проектів, а також було проведено форуми. Сільські ради разом з партнерами, громадськими організаціям, соціально-відповідальним бізнесом виступили співфінансистами по поданим проектам. Це ще раз доводить, що дуже важливо, аби  в трикутнику “влада-бізнес-громада” працювали всі злагоджено та ефективно - і тоді буде результат.

Через такий механізм у Тростянецькому районі на реалізацію соціально важливих проектів в освітній, медичній та культурних галузях буде залучено 2,5 млн. грн., в Теплицькому районі  - 1,2 млн.грн.

Нагадаємо, що на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад було подано 710 проектів, з них обрано 216 переможців. Загалом із обласного бюджету цьогоріч буде профінансовано проектів на суму  12,8 млн грн., в тому числі: перша черга – 5,9 млн грн., друга черга - 4 млн грн., третя черга – 2,9 млн грн.

 

 

Повернутись Створено: 15 вересня 2016 року, 15:39
Оновлено: 15 вересня 2016 року, 13:39
Переглядів: 1293

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація