Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада суттєво збільшить допомогу військовим

    До Обласної цільової програми підтримки учасників бойових дій внесуть зміни, мета яких підтримати військових з Вінниччини та дітей загиблих військових. Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий дав доручення підготувати відповідні документи. 27 вересня на черговій сесії обласної Ради депутати заслухали інформацію про хід виконання Обласної цільово ....

  • На підтримку сил безпеки та оборони з обласного бюджету спрямували понад 23 млн грн

    На засіданні 57-ї черговій сесії обласної Ради депутати розглянули проєкт рішення «Про надання допомоги силам оборони та силам безпеки». Підтримка Збройних Сил України, допомога захисникам залишається пріоритетом №1 у діяльності обласної Ради. Сесія проголосувала за безоплатну передачу кільком військовим частинам матеріально-технічни ....

  • Депутати Вінницької обласної Ради ухвалили принципи і пріоритети формування обласного бюджету на 2025 рік

    27 вересня депутати розглянули та ухвалили рішення з 22 питань чергової 57 сесії. Під час розгляду першого питання обговорили принципи та пріоритети формування обласного бюджету на 2025 рік та його виконання, визначення завдань бюджетної політики, підвищення рівня прозорості та раціональності бюджетного процесу, зміцнення фінансової спроможності ре ....

Громадська робота Роздрукувати

Фото без опису

В районах обговорюють медичну реформу

24 лютого В Жмеринці відбувся круглий стіл з питань реформування медичної галузі. Громадське обговорення пілотного проекту щодо реформування охорони здоров`я у Вінницькій області ініційовано громадською Радою при Вінницькій ОДА та обласній Раді спільно з Управлінням охорони здоров’я і курортів ОДА. Такі обговорення передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2011 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Жмеринщина стала першою, де провели слухання із зазначеної проблеми. У круглому столі взяли участь керівники району, голова громадської ради при Вінницькій облдержадміністрації Пилип Прудиус, заступник начальника управління охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА Василь Паненко, представники громадськості, лікарі, фельдшери.
Присутні на прикладі Жмеринського району піднімали і обговорювали проблемні питання, пов’язані з реформуванням медичної галузі, прогнозували розвиток подій та передбачали ризики.
Як зазначив голова Жмеринської РДА Юрій Твердохліб, пілотний проект перш за все передбачає передбачення та узагальнення помилок і ризиків, пов’язаних з реформою, для того, щоб в подальшому запобігти їх повторенню.
– Медицина була, є і буде в районі пріоритетною галуззю. З 1 січня в Жмеринці створений районний центр надання первинної медико-санітарної допомоги, - наголосив голова Жмеринської районної ради Василь Малярчук. – Досить важко було відпрацювати закони без належної нормативної бази, але обмін досвідом і обговорення нагальних питань з колегами допомогли зробити перші вдалі кроки на шляху реформування медичної галузі, зокрема, відмежування первинної ланки надання медичної допомоги. Реформа не повинна вплинути на якість надання медичних послуг, соціальний захист населення повинен бути збережений.
Головний лікар Жмеринської ЦРЛ Р.Боровський зазначив, що в жодному разі зміни в медичній галузі не повинні негативно торкнутися медичних працівників. Також він наголосив на необхідності чіткого розмежування медичних і соціальних послуг, збереження і створення нових соціальних ліжок.
Учасники круглого столу також підняли проблему покращення матеріально-технічної бази ФАПів і сільських амбулаторій, кадрового забезпечення, транспортних розв’язок, зв’язку, фаховості медичних працівників, особливо медиків первинної ланки.
Голова громадської ради при Вінницькій облдержадміністрації Пилип Прудиус підкреслив необхідність змін в системі охорони здоров’я, яка вже не виконує своїх соціальних функцій, наголосив на важливій ролі ФАПів і зауважив, що зміни повинні формуватися згідно з моніторингом того, що відбувається в мережі. Він зазначив, що реформа повинна відбутися в першу чергу в свідомості людей, а провести її потрібно так, щоб в першу чергу виграв пересічний громадянин.
Фахівці наголосили на великому значенні в умовах реформування медичної галузі служби невідкладної допомоги, яка повинна працювати на засадах єдиного медичного простору з чітким GPS-моніторингом. В досить розгалуженій мережі району було запропоновано створити так звані пункти швидкої медичної допомоги тимчасового розташування з метою швидкого під’їзду до найвіддаленіших населених пунктів району.
Василь Паненко зауважив, що невід’ємною вимогою сьогодення в медичній галузі є передача медичних комплексів на рівень територіальної громади.
– Районному бюджету, що забезпечує захищені статті, важко витримувати таке навантаження без державної субвенції. Тому в закладах первинної і вторинної ланки надання медичної допомоги необхідно провести чітку інвентаризацію, потрібно визначити, згідно табеля забезпечення, різницю між тим, що потрібно і тим, що ми маємо. Згідно реальних потреб має плануватися фінансування. Ми не повинні намагатися зберігати ті заклади, що не виконують свої функції, адже це економічно не рентабельно, але за потреби у віддалених населених пунктах потрібно створювати наприклад, філіали відділень ЦРЛ. Всі наші кроки повинні бути направлені на наближення і покращення якості надання медичної допомоги, - відзначив заступник начальника управління охорони здоров’я та курортів.

Довідково:
Пілотний регіон - це по суті експериментальна площина, на якій будуть випробовувати окремі елементи та реформу в цілому, регулярно відслідковувати її результати, виявляти зони ризику, коректувати тактику проведення реформи - це є задача і технологія роботи в "пілотах". Її важливою складовою являється своєчасне інформування суспільства про результати.
На Вінниччині, у зв’язку з цим, вже були проведені прес-конференції голови громадської Ради при Вінницькій ОДА та обласній Раді П.Г. Прудиуса та заступника начальника УОЗ та К ОДА В.В. Паненка. Наприкінці січня в приміщенні філії Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.Л.Тімірязєва було проведено круглий стіл щодо реформування охорони здоров’я у Вінницькій області за участю членів громадської Ради, громадських організацій, депутатів обласної, міської, сільських рад, начальника УОЗ та К ОДА Л.О. Діденко, лікарів, фельдшерів.

 

Повернутись Створено: 1 березня 2011 року, 00:00

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація