Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Громадський контроль Роздрукувати

Татусяк дав добро на експертизу влади

Голова обласної Ради Сергій Татусяк висловив підтримку ініціативі громадських організацій Вінниччини на здійснення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади.

Про це голова заявив на начальному семінарі «Як провести громадську експертизу діяльності органів виконавчої влади», який відбувся 19 січня у Вінниці. Організатором тренінгу виступила ГО «Філософія Серця», співорганізаторами – Міжнародне товариство «Україна–Польща–Німеччина» та депутати обласної Ради Марина Коваль, Віталій Мрачковський.
Тренерами даного семінару, участь у якому взяли представники Громадської Ради при ОР і ОДА, інших громадських організацій та ЗМІ, виступили Максим Лациба (Український незалежний центр політичних досліджень, м.Київ) та Олексій Хмара (Творче об’єднання «ТОРО», м.Кіровоград).


Вони розповіли про практику здійснення громадськими організаціями експертизи діяльності органів виконавчої влади, яка на сьогодні стрімко поширюється в Україні. Зокрема прикладами такої роботи може похвалитися Київ, Херсон, Кіровоград, Одеса (загалом в Україні здійснено понад 60 експертиз). На Вінниччині наразі не було прецедентів здійснення такої процедури громадського контролю.
Загалом, експертиза – це оцінка ефективності роботи виконавчої влади в сфері прийняття рішень, роботи з громадянами, розв’язання суспільно значущих проблем тощо.
Максим Лациба зазначив, що Вінниччина готова до впровадження практики громадських експертиз, оскільки може похвалитися активністю своїх громадських організацій і тим, що є першим регіоном, де сформована дієва Громадська Рада при ОР і ОДА, яка напрацювала свої положення, бере участь у роботі постійних комісій облради тощо.
Сергій Татусяк підтримав зазначену ідею, наголосивши, що без громадянського контролю «нам залишається тільки мріяти про демократичне, правове суспільство».
– Це наша спільна робота. Бо я очолюю представницький орган влади, який також виконує функцію контролю за діяльністю влади виконавчої, – зауважив спікер обласного «парламенту».
Сергій Татусяк високо оцінив зміст проведеного семінару, наголосивши, що подібне навчання потрібно провести для більш ширшої аудиторії представників третього сектору.

 


Повернутись Створено: 20 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1013

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація