Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Громадський контроль Роздрукувати

Татусяк дав добро на експертизу влади

Голова обласної Ради Сергій Татусяк висловив підтримку ініціативі громадських організацій Вінниччини на здійснення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади.

Про це голова заявив на начальному семінарі «Як провести громадську експертизу діяльності органів виконавчої влади», який відбувся 19 січня у Вінниці. Організатором тренінгу виступила ГО «Філософія Серця», співорганізаторами – Міжнародне товариство «Україна–Польща–Німеччина» та депутати обласної Ради Марина Коваль, Віталій Мрачковський.
Тренерами даного семінару, участь у якому взяли представники Громадської Ради при ОР і ОДА, інших громадських організацій та ЗМІ, виступили Максим Лациба (Український незалежний центр політичних досліджень, м.Київ) та Олексій Хмара (Творче об’єднання «ТОРО», м.Кіровоград).


Вони розповіли про практику здійснення громадськими організаціями експертизи діяльності органів виконавчої влади, яка на сьогодні стрімко поширюється в Україні. Зокрема прикладами такої роботи може похвалитися Київ, Херсон, Кіровоград, Одеса (загалом в Україні здійснено понад 60 експертиз). На Вінниччині наразі не було прецедентів здійснення такої процедури громадського контролю.
Загалом, експертиза – це оцінка ефективності роботи виконавчої влади в сфері прийняття рішень, роботи з громадянами, розв’язання суспільно значущих проблем тощо.
Максим Лациба зазначив, що Вінниччина готова до впровадження практики громадських експертиз, оскільки може похвалитися активністю своїх громадських організацій і тим, що є першим регіоном, де сформована дієва Громадська Рада при ОР і ОДА, яка напрацювала свої положення, бере участь у роботі постійних комісій облради тощо.
Сергій Татусяк підтримав зазначену ідею, наголосивши, що без громадянського контролю «нам залишається тільки мріяти про демократичне, правове суспільство».
– Це наша спільна робота. Бо я очолюю представницький орган влади, який також виконує функцію контролю за діяльністю влади виконавчої, – зауважив спікер обласного «парламенту».
Сергій Татусяк високо оцінив зміст проведеного семінару, наголосивши, що подібне навчання потрібно провести для більш ширшої аудиторії представників третього сектору.

 


Повернутись Створено: 20 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1456

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація