5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Громадськість пропонує встановити у Вінниці перший в Україні пам’ятник Івану Богуну Роздрукувати

В актовій залі Вінницької облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу «Іван Богун – визначний полководець та державний діяч української нації», ініціатори та учасники якого запропонували міській і обласній владі встановити у Вінниці перший в Україні пам’ятник визначному козацькому полковнику – Вінницькому і Кальницькому, воєначальнику, наказному гетьману, державному діячу України Івану Богуну. Захід проведено як початок громадянської кампанії та в межах реалізації Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2017-2020 роки.

Ініціатором заходу виступив заступник голови Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей і молоді при Вінницькій ОДА Андрій Мельничук, підтримку в проведенні надали обласна Рада, Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, Громадська рада при обласній Раді, ГО “Лелеки”. Участь в засіданні взяли відомі історики, краєзнавці, інтелігенція міста й області, представники громадських організацій та ЗМІ.

В ході засідання виступили заступник голови координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації Андрій Мельничук, доктор історичних наук, професор Олексій Струкевич, викладач історії ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 міста Гнівань Олександр Коваль, краєзнавець, начальник архівного відділу Липовецької райдержадміністрації Олександр Роговий, письменник Микола Рябий, депутат обласної Ради Володимир Барцьось та інші. Йшлося про роль і значення в історії України Івана Богуна як визначного полководця і державного діяча, участь Івана Богуна в Батозькій перемозі української козацької армії біля с. Четвертинівка Тростянецького району, героїчну оборону м. Вінниці на чолі з Іваном Богуном у 1651 році тощо.

Окремо учасники круглого столу присвятили увагу питанню належного вшанування на всеукраїнському та регіональному рівні Івана Богуна та встановлення йому у Вінниці першого в Україні пам’ятника. На сьогодні в Україні та області є лише погруддя, зокрема, в селищі Кальник Іллінецького району, пам’ятний знак у Вінниці на честь перемоги козаків над поляками у 1651 році. Слід зазначити, що 4 квітня 2008 року Вінницька міська рада ухвалила рішення №1861 "Про найменування площі", згідно якого у Вінниці було названо іменем Івана Богуна площу перед колишнім кінотеатром Росія нa перехресті сучасних вулиць Сoбoрнoї тa Мaгістрaтськoї. Згідно цього рішення також планувалось здійснити проект реконструкції зазначеної площі, який передбачав встановлення пам'ятника Івану Богуну.  Також було ухвалено «Обласну комплексну програму підтримки і популяризації архітектурної діяльності у Вінницькій області на 2011-2015 роки», де передбачалася розробка проектно-кошторисної документації з метою реалізації цієї справи. Проте, кінцеве рішення щодо виділення коштів на реконструкцію площі та встановлення пам’ятника так і не було ухвалено Вінницькою міською радою.

Враховуючи усе це, громадськість міста і області вкотре порушила цю актуальну сьогодні тему, адже постать Івана Богуна є символом послідовної і безкомпромісної боротьби за українську державність і соборність, за незалежність української козацької держави від усіх ворогів, символом численних перемог нашого народу.

- Українці - це Нація переможців, тому важливо показувати сьогодні героїчні приклади перемог в історії України, шaнувaти свoє минуле тa пaм’ятaти пoдвиги величних істoричних пoстaтей, щоб згуртувати націю навколо ідеї захисту власної держави та національного відродження, - зауважив депутат обласної Ради, член постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось.

 

- Іван Богун – найславетніший захисник міста Вінниці і нашого краю від різних загарбників, – розповів депутат облради Володимир Барцьось, - Він є справжнім історичним символом нашого міста, героєм, який слугуватиме прикладом наших героїчних традицій. Саме тому ми пропонуємо встановити йому перший в Україні пам'ятник, гідний його величі. В місті Вінниця є площа Івана Богуна, але ми, на жаль, не бачимо, щоб це було відображено в тих самих вказівних знаках чи табличках. Хоча рішення про найменування площі приймали у 2008 році. Пам'ятник на нашу думку, має бути встановлений в історичній частині міста, де йому уже визначене місце. Відмічу, що проект встановлення пам'ятника і проект реконструкції площі нерозривно пов'язані між собою, що слід врахувати при розробці проекту рішення. Реалізація цієї державницької ініціативи є oсoбливo aктуaльною сьoгoдні, кoли укрaїнськa держaвa відстoює свoю незaлежність і теритoріaльну цілісність у бoротьбі з рoсійським окупантом.

 

Наприкінці засідання усіх присутніх було ознайомлено із проектом звернення до голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія, голови Вінницької обласної Ради Анатолія Олійника та Вінницького міського голови Сергія Моргунова, яке було одноголосно підтримано учасниками круглого столу. У зверненні обласній і міській владі пропонується: підтримати громадську ініціативу мешканців Вінниці та Вінницької області щодо встановлення пам’ятника Івану Богуну місцевого значення на однойменній площі, що на перехресті Соборної та Магістратської  вулиць (перед колишнім кінотеатром);  доручити виконавчим органам влади міста і області підготувати план дій і пропозицій щодо встановлення пам’ятника Івану Богуну згідно чинного законодавства та передбачити для цього необхідні бюджетні видатки на умовах співфінансування.

Повернутись Створено: 25 липня 2017 року, 11:27 Переглядів: 1043

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація