Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

«Христа славте, хреста ставте!» – в селі Голинчинці Шаргородського району відбулася традиційна хресна хода Роздрукувати

Більше 35 тисяч вірян зібрала традиційна хресна хода в селі Голинчинці Шаргородського району Вінницької області. Вже 94 рік поспіль 15 серпня християни православної церкви несуть хрести до долини Хрестів, де, за переказами, в 1923 році місцевому пастуху явилася Діва Марія та заповіла ставити в цій долині хрести.   Відтоді прочани щороку несуть туди символи християнства. Наразі у Іосафатовій долині нараховується більше 17 тисяч хрестів.

Цьогоріч хресну ходу очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, також участь у заходах взяли митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Вінницький і Барський Симеон та священики Вінниччини.  

– Усіх жителів Вінниччини вітаю із цим великим місцевим святом, яке починає набувати масштабів всеукраїнського свята та виходити за її межі, – сказав Блаженніший Онуфрій. – Сьогодні ми вшановували Божу Матір, яка колись тут явилася, яка навчила, що ми маємо робити: «Христа славте, хреста ставте!».

Також Блаженніший митрополит Онуфрій побажав усім, хто прийшов помолитися, благословення Божої Матері.

 – Нехай над усіма жителями усієї благословенної землі буде благословення Діви Марії, нехай милість Божа буде над усією нашої Україною, щоб у нас був мир, злагода і любов, – побажав усім православним християнам Блаженнійший Онуфрій.

До християнського дійства долучилися також і представники обласної влади, відтак, в хресній ході і Божественній літургії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, депутати обласної Ради Вадим Соляник та Людмила Станіславенко.

Із святом прочан привітав заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

– Долина Хрестів – це наша велика сакральна святиня, де дійсно відчувається благодать Бога, – сказав у вітальному слові Ігор Вікторович. – Кожен несе свій життєвий хрест сюди до Святого місця. Щиро схиляємо голову перед тими, хто прийшов сьогодні до Іосафатової долини, хто своїми молитвами зміцнює святу нашу Церкву та нашу рідну державу.

Також привітав православних християн голова облдержадміністрації Валерій Коровій та вручив настоятелю Свято-Миколаївського Шаргородського чоловічого монастиря архімандриту Кіпріяну документ, що засвідчує передачу земельної ділянки, на якій знаходиться долина Хрестів, для будівництва культової споруди, аби віруючі люди, які прийшли на святе місце, мали змогу помолитися та поставити свічку.

Повернутись Створено: 16 серпня 2017 року, 11:35 Переглядів: 2127

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація