Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Ідею створення міжнародного центру обговорено з молдованами, румунами й поляками Роздрукувати

Голова обласної Ради, голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк продовжує просувати ідею зі створення міжнародного ресурсного центру. 1 жовтня з цього приводу відбулася його зустріч із молдовськими, румунським та польськими партнерами. Іноземні колеги у Вінниці брали участь в економічному форумі, відтак скористалися нагодою, аби обговорити перспективу створення інтернаціональної структури, яка б займалася грантовою діяльністю на 4 країни.

Отож, Молдову представляв голова району Сорока, віце-голова Єврорегіону «Дністер» Віктор Сеу з колегами з двох районів; Румунію – керівник департаменту регіонального розвитку повіту Бузеу Драгож Кожоча; Польщу – представник Агентства регіонального розвитку Лодзинського воєводства Пауліна Хмелевська з колегою.

Сергій Татусяк повідомив гостям, що в регіоні створений обласний ресурсний центр «Громади Вінниччини», який допомагає територіальним громадам у пошуку грантових програм та участі у них.

– Однак його можливості обмежені в плані роботи на міжнародному рівні. Тому, маючи партнерів у Молдові, Румунії і Польщі, ми можемо об’єднати наші зусилля і ресурси, і як результат реалізовувати більше проектів за кошти Євросоюзу, – прокоментував мету створення центру голова облради.

Іноземні колеги висловили своє бачення даної структури та зауважили, що обговорюватимуть дане питання зі спеціалістами у своїх регіонах. Також ними було вказано на головні організаційні моменти, які визначатимуть успішність цього проекту.

Зокрема, Драгож Кожоча наголосив на необхідності формування стратегії центру, проведенні SWOT-аналізу та узгодження питання із вітчизняними законодавствами України, Молдови, Румунії і Польщі.

– Нашу ідею з центром я б охарактеризував так: ми сьогодні саджаємо сад, який дасть гарний урожай через 5 років, – сказав пан Кожоча.

Його колега Віктор Сеу додав, що створення міжнародного ресурсного центру має відбуватися під егідою Єврорегіону «Дністер», бо це транскордонна структура, з якою рахується Євросоюз.

За результатами зустрічі Сергій Татусяк дав доручення підготувати необхідні офіційні листи до відповідних компетентних органів.

Нагадаємо, що ідею голови облради щодо створення міжнародного ресурсного центру схвалив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, котрий відвідав Вінницю 25 вересня.

Повернутись Створено: 2 жовтня 2013 року, 10:56 Переглядів: 891

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація