Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Ігор Хміль: «У Гайсині побачив зовсім інший підхід до догляду за людьми похилого віку» Роздрукувати

Під час робочої поїздки до міста Гайсина заступник голови обласної Ради Ігор Хміль ознайомився з роботою Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району. Наразі в центрі проживають 42 підопічних. Вони тут отримують комплекс усіх необхідних заходів – від лікування до дозвілля.

Директор Терцентру Наталія Мордюк зазначила, що однією із головних цілей роботи територіального центру – є забезпечення допомоги людям похилого віку, інвалідам у підтримці звичних обов’язків, функцій видів діяльності та стосунків з оточуючими людьми.

– Таку категорія громадян не повинна сприйматися як «утриманці», – каже Наталія Мордюк. – Ми з колективом для своїх дідусів і бабусь створили такі умови, при яких підопічні відчувають себе суспільно корисними, опинившись у нових для них життєвих обставин.

Наталія Мордюк розповіла, що за сприяння місцевої влади минулого року проведено капітальний ремонт нового крила територіального центру, замінено покрівлю, утеплено фасад основної будівлі з метою кращого збереження тепла та заощадження коштів, викопано власну свердловину, відремонтовано пральню, відкрито швейну майстерню при терцентрі, капітально відремонтовано прибудинкову територію, проведено озеленення, висаджено 120 кущів троянд та безліч декоративних рослин, створено розарій та паркову зону, облаштовано штучну водойму з живими рибками. Також розширили відділення стаціонарного догляду. Тепер в одному приміщення територіального центру розміщенні всі три відділення.

– В процесі цієї фінансово-господарської діяльності територіальним центром використовувались кошти, виділені районним бюджетом, за рахунок власних надходжень, це 75% від пенсій підопічних стаціонарного відділення, а також кошти, які надійшли від благодійників міста та району, – поінформував голова Гайсинської районної ради Григорій Боровий. – Територіальний центр постійно шукає шляхи співпраці з підприємцями району, громадськими та релігійними організаціями.

Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області» має на балансі три автомобілі, двома з яких надаються послуги соціального таксі для людей з інвалідністю, а один автомобіль використовується для виїздів мультидисциплінарної команди.

– Ми усі закупівлі проводимо через систему публічних закупівель «Prozorro», – каже директор терцентру Наталія Мордюк. – І ось цього разу на зекономлені гроші вдалося купити новий автомобіль для перевезення людей на візках.

На базі Гайсинського територіального центру також створено Університет третього віку розрахований для студентів кому за 50.

– Студенти 50-плюс отримуватимуть тут необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчувають себе потрібними, а головне – усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує, – продовжує Наталія Мордюк. – Вони опановують комп’ютерну техніку, Інтернет, вивчають іноземні мови та основи здорового способу життя.

Для підопічних стаціонарного відділення щоранку працівники організовують ранкову зарядку, проводять години гумору, музичні та релігійні години. Є тут комп’ютерний гурток, літературний та гурток з рукоділля, за графіком проходять заняття з арт- та аромотерапії. Організовують також підопічним територіального центру відвідування соляної печери, яка знаходиться у місті Гайсині. Центр має ліцензію і на надання медичних послуг.

– Сьогодні побачив зовсім інший підхід до догляду за людьми похилого віку, який ми звикли бачити у більшості подібних центрів у Вінницькій області, та й в Україні загалом, – прокоментував заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – Центр став для цих літніх людей другою домівкою – місцем, де вони можуть цікаво та з користю проводити свій час. Для цього в Гайсинському територіальному центрі створені всі умови.

Директор центру Наталія Мордюк розповіла Ігорю Хмілю, що цього року колектив Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району написав і подав проект на 16 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Цей проект передбачає встановлення підйомника в приміщенні центру для людей на візках та тих, кому важко піднятися сходами на другий поверх.

Повернутись Створено: 18 квітня 2019 року, 15:57 Переглядів: 575

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація